خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردفتر ریاست و روابط عمومی


تسلیت حضور استاد بازنشسته آقای دکتر بهرام فریدی و خانم مرسلی

عرض تسلیت درگذشت مادر گرامی استاد بازنشسته آقای دکتر بهرام فریدی و مادر بزرگ خانم مریم مرسلی

 

«ما همه فانی و بقا بس توراست»

همکاران گرامی
جناب آقای دکتر بهرام فریدی

و سرکار خانم مریم مرسلی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحومه و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.
به اطلاع همکاران ارجمند می رساند تدفین امروز 28 اسفندماه ساعت 11 در مزار پایین، شام غریبان امشب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام رضا (ع) (اراضی پایین کوه میثاق 13) و مجلس ترحیم فردا ساعت 14:30 الی 16:30 در مسجد قبا (شهرک کارمندان) برگزار خواهد شد.
برگزاری تور دانشگاه گردی دانشجویان غیرایرانی
به جهت آشنایی بیشتر دانشجویان غیر ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه زنجان، تور دانشگاه گردی برگزار شد

در واپسین روزهای سال 1397 دانشجویان غیرایرانی دانشگاه زنجان طی تور دانشگاه گردی از امکانات و فضاهای مختلف دانشگاه بازدید نمودند.

این مهم که به جهت آشنایی بیشتر آنها با محیط دانشگاه صورت گرفت موجب استقبال این دانشجویان واقع شد و تا حد امکان تصویرسازی مختصری از مکان تحصیل در ذهنشان ایجاد نمود.

شایان ذکر است در دانشگاه زنجان تعداد 22 نفر دانشجوی غیرایرانی که در سال های اخیر اقدام به جذب آنها شده مشغول به تحصیل می باشند که 8 نفر از آنها در مقطع کارشناسی 13 نفر  کارشناسی ارشد و یک نفر در مقطع دکتری از کشورهای افغانستان، عراق، یمن و سوریه فعالیت دارند.

عکس های این تور را در آلبوم تصاویر دانشگاه مشاهده نمایید.

 

 
تسلیت حضور خانم دکتر صفا و آقای دکتر رضایی

عرض تسلیت درگذشت مادر گرامی خانم دکتر صفا و مادر مقام گرامی آقای دکتر رضایی (گروه ترویج)

ما همه فانی و بقا بس توراست

همکار گرامی

سرکار خانم دکتر لیلا صفا

جناب آقای دکتر روح اله رضایی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحومه و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند تدفین امروز 27 اسفندماه ساعت 15 در مزار پایین، شام غریبان امشب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد الهای (ع) و مجلس ترحیم فردا ساعت 14 تا 16در همان مسجد برگزار خواهد شد.

 
پیام نوروزی رباست دانشگاه
امیدوارم سال پیش رو سالی همراه با تندرستی،آرامش و کامیابی روزافزون برای شما عزیزان و خانواده های گرامیتان گردد

 

 
برگزاری اردوی دو روزه تیزهوشان زنجان در دانشگاه
اردوی دو روزه دانش آموزان مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی زنجان در دانشگاه برگزار شد

بیش از 80 نفر از دانش آموزان مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی زنجان دو روز خود را در قالب اردوی شبانه روزی میهمان دانشگاه زنجان بودند.

در این برنامه علی سپهری رییس روابط عمومی دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم به دانش آموزان و معرفی اجمالی دانشگاه زنجان گفت: آینده سازان میهن می توانند با انتخاب رشته در دانشگاه های غیرتهرانی که در برخی از رشته ها سرآمد و قطب هستند، هم به نحو مطلوب از امکانات آن دانشگاه بهره برده و هم کمک شایانی به تعالی علمی آموزشی کشور نمایند.

در ادامه حجت الاسلام جاهدی معاون فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، داشتن هدف را یکی از شاخص های موفقیت دانست و ابراز امیدواری کرد که دانش آموزان در این دو روز تجربیات خوبی را در اردوی تفریحی علمی دانشگاه زنجان بدست آورند.

شرکت کنندگان با سپری نمودند برنامه های متنوعی همچون  بازدید از موزه دانشگاه و دانشکده ها، ورزش فوتبال و والیبال، برگزاری مسابقه مهارتی، رصد شبانه اجرام آسمانی در رصدخانه دانشگاه، تماشای فیلم، بازدید از محوطه دانشگاه و پیست اسب سواری، برگزاری مسابقات علمی و هنری، استفاده از استخردانشگاه و تقدیر از دانش آموزان برتر اردو، دانشگاه را غروب روز دوم ترک نمودند.

 

برای مشاهده عکس های این اردو به آلبوم تصاویر دانشگاه مراجعه نمایید.

 

 

 
میلاد حضرت جوادالائمه علیه السلام تهنیت باد
امام رضا علیه السلام فرمود: این فرزندی است که بزرگ تر و با برکت تر از او برای شیعیان ما به دنیا نیامده است

 

 

 

 
برگزاری دوره‌ آموزشی تخصصی «روش‌های ایجاد ارتباط تصویری و محتوایی»
شرکت کنندگان بصورت عملی وتئوری با مهارت های لازم جهت ایجاد ارتباط تصویری و محتوایی آشنا شدند

 

دوره‌ آموزشی تخصصی«روش‌ های ایجاد ارتباط تصویری و محتوایی» با حضور رابطین خبری روابط‌ عمومی دانشگاه زنجان برگزار گردید.

 

در این دوره که بیش از 30 نفر از رابطین خبری حضور داشتند، شرکت کنندگان بمدت 20ساعت در قالب پانل‌ های2 ساعته کارگاهی بصورت عملی  وتئوری مهارت های لازم را با سرفصل های ذیل، زیر نظر پرویز غیاثی معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز زنجان و علیرضا جماعتلو سردبیر روزنامه مردم نو آموزش دیدند.

 • آشنایی با مفاهیم اولیه سواد رسانه‌ ای
 • رسانه چیست؟ رسانه کیست؟
 • چرا به تولید محتوا نیازمندیم؟
 • انواع محتوا و کاربردهای آن در رسانه
 • تعریف تصویر، زبان بصری و ویژگی های آن در مقایسه با زبان نوشتاری و گفتاری (اینفو گرافی چیست؟ خبر چیست؟  عکس چیست؟ عکس تبلیغاتی و خبری چه تفاوتی دارند؟ آشنایی با تفاوت‌های موجود در متن؛ مقاله وگزارش چگونه تولید می‌شود؟ نکات مهم ویراستاری؛ نقطه، ویرگول،علامت تعجب و ...)
 • آشنایی با کاربرد نشانه رنگ، خط و قلم واستاندارد سازی آنها در یک مجموعه به صورت هماهنگ
 • تعریف طراحی و معرفی عوامل اصلی شامل مفهوم، عوامل ارتباطی و ...
 • معرفی کامل عوامل بصری و نقش آنها در فرایند تشکیل تصویر
 • مولفه های اصلی بعد و زوایای دید
 • تبیین طراحی تحلیلی
 • معرفی شیوه های تبلیغ و کاربرد آن در عرصه های مختلف تبلیغاتی
 • سلیقه بازار امروز چیست؟
 • چگونه محتوا تولیدکنیم؟
 • کارکرد اقناع و القا در تبلیغات
 • تعریف مفهوم و نظریه های خلاقیت و تبیین مبانی شناختی خلاقیت نوآوری و ایده‌پردازی
 • چه تیتری جذاب است؟
 • تکنیک های خلاقیت  در تیترزنی

این دوره که به عنوان دوره ضمن خدمت همکاران دانشگاهی توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت برگزار شد در سال های آینده نیز با موضوع های مرتبط ادامه خواهد داشت.
با هدف ارتباط بیشتر دانشگاه و سازمان منابع طبیعی:
نشست «توسعه پایدار، جنگلداری مشارکتی و معیشت پایدار روستایی» در دانشگاه زنجان برگزار شد

نشست «توسعه پایدار، جنگلداری مشارکتی و معیشت پایدار روستایی» با هدف ارتباط بیشتر دانشگاه و سازمان منابع طبیعی با جامعه روستایی برای مدیریت پایدار منابع طبیعی، روز یکشنبه 21 اسفندماه در دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان برگزار شد.

در این نشست که به همت مدیریت همکاری­های بین­المللی دانشگاه زنجان و گروه ترویج و توسعه روستایی این دانشگاه و با حضور آقای مهندس خلیل آقاجانلو، مدیرکل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان و همکاران و معاونان وی درسازمان منابع طبیعی و همچنین جمعی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای استان برگزار شد، مسائل و مشکلات اجرای طرح­های حمایت و حفاظت از منابع طبیعی بررسی شد.

دکتر جمال داوودی، معاون پژوهشی دانشگاه زنجان در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم به میهمانان و با اشاره به اهمیت همکاری دانشگاه و جامعه روستایی در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، افزود: دانشگاه زنجان آماده همه نوع همکاری و ارائه راهکارهای علمی برای رسیدن به محیط زیست و منابع طبیعی مطلوب است و مخصوصا از طرح­های تحقیقاتی و پژوهشی که ارزش کاربردی و اجرایی شدن دارند حمایت می­کند.

مهندس خلیل آقاجانلو، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان نیز در این همایش با اشاره به شعار سازمان منابع طبیعی تحت عنوان «منابع طبیعی، با مردم و برای مردم» اظهار امیدواری کرد که با کمک تسهیل­گرانی مانند دانشگاه بتوان به این شعار جامه عمل پوشاند.

وی با بیان اینکه درسال های گذشته فشار تولید بر روی محیط زیست و منابع طبیعی بوده و با بیان اینکه اعتبارات مناسبی در چندسال گذشته از طرف دولت و مجلس برای بهبود وضعیت منابع طبیعی اختصاص یافته است، اظهار امیدواری کرد که با کمک مردم و جامعه دانشگاهی پیشرفت­های خوبی در این زمینه حاصل شود.

در ادامه این نشست دکتر اسماعیل کرمی دهکردی، مدیر همکاری­های علمی بین­المللی دانشگاه زنجان نمونه­هایی از همکاری دانشگاه زنجان و سازمان منابع طبیعی که با مشارکت مردم و مخصوصا روستائیان در جهت حفاظت از محیط زیست انجام گرفته را تشریح کرد.

دانشیار گروه ترویج و توسعه روستایی دانشگاه زنجان افزود: همچنین متخصصان و تلاشگران سازمان منابع طبیعی استان زنجان گزارشی از وضعیت منابع طبیعی استان و اقدامات صورت گرفته ارائه کردند و نمایندگان دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی نیز مشکلات اجرای طرح­های حفاظت از منابع طبیعی را  برای حاضران مطرح نمودند.

در پایان مراسم تعدادی از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی به پاس همکاری­هایشان در جهت انجام طرح­های حفاظت از منابع طبیعی مورد تقدیر قرار گرفتند.

عکس های نشست را در آلبوم تصاویر دانشگاه مشاهده نمایید.

 

 
خوابگاه برای اسکان یک دانشجوی بین الملل در ایام نوروز فعال است
اقدام جالب دانشگاه زنجان/خوابگاه برای اسکان یک دانشجوی بین الملل در ایام نوروز فعال است.

تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان گفت: خوابگاه‌های دانشگاه زنجان تا ۱۶ فروردین ۹۸ تعطیل هستند و فقط یک دانشجوی بین الملل در دانشگاه درخواست اسکان داشته که برای این شخص خوابگاه فاطمیه ۶ در نظر گرفته شده است.

علی سپهری، مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو گفت: تمامی خوابگاه‌های دانشگاه زنجان تا ساعت ۸ صبح، ۲۸ اسفندماه فعال هستند و از این تاریخ به بعد تعطیل می‌شوند.
سپهری افزود: البته خوابگاه‌های دانشگاه از ۱۶ فروردین ۹۸ باز می‌شوند و پذیرای دانشجویان خواهند بود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان اضافه کرد: به طور کلی در دانشگاه زنجان ۲۲ دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل هستند و اکثر این دانشجویان در ایام عید نوروز در خوابگاه حضور ندارند و فقط یک دانشجوی افغان درخواست اقامت در خوابگاه را در این ایام داشته است. از همین رو این دانشجو در خوابگاه فاطمیه ۶ که از قبل برای اسکان دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده بود، مستقر می‌شود.
 روزی برای درختکاری
روزی برای درختکاری

تاریخ انتشار:  ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان؛به مناسبت هفته منابع طبیعی در محوطه دانشگاه زنجان ،دانشجویان درخت کاشتند.

همین خبر در خبرگزاری صدا و سیما 
برگزاری مراسم روز درختکاری و احداث بوستان گل محمدی در دانشگاه
مراسم روز درختکاری با حضور ریاست دانشگاه و مسئولین در زمینی با مساحت 11500 مترمربع برگزار گردید


به مناسبت 15 اسفندماه مراسم روز درخت کاری با حضور مسئولین و دانشگاهیان در دانشگاه زنجان برگزار شد. مسئول فضای سبز دانشگاه، درخصوص قطعه زمین در نظر گرفته شده ونحوه انتخاب درختان گفت که: زمین یاد شده با مساحت 11500 مترمربع به دلیل دارا بودن ویژگی های جغرافیایی، همچون در دسترس و معرض گذر بودن، و نیز انتخاب درختان با توجه به شرایط اقلیمی، وضعیت آب و خاک دانشگاه با تاکید بر ویژگی های مقاومت به کم آبی با تصویب کمیته منظر و فضای سبز دانشگاه (در ضلع شرقی بانک تجارت دانشگاه) صورت گرفته است. این بوستان دارای حاشیه دو ردیفه درختان توت و سنجد خوراکی (به تعداد 400 اصله)و پوشش محوطه داخلی با کاشت گل محمدی (به تعداد 2000 اصله) می باشد که طی مراسم روز درخت کاری تعداد ۲۴۰ اصله درخت توت خوراکی، غرص گردید ومابقی طی روزهای آتی کاشته خواهد شد.

رضا صمیمی‌فرد در ادامه درخصوص فضای سبز دانشگاه توضیحاتی را به این شرح بیان نمود: از مجموع ۳۸۶ هکتار مساحت دانشگاه ۶۹ هکتار با قریب به ۴۰ هزار اصله درخت و درختچه تحت پوشش فضای سبز بوده و دارای سرانه فضای سبز ۵۹ متر مربع به ازاء هر نفر می باشد که تمامی مجموعه یاد شده تحت پوشش شبکه آبیاری تحت فشار است. مسئول فضای سبز همچنین یادآور گردید چمن فوتبال دانشگاه که در سال جاری کاشته شد به امید خدا از خرداد ماه سال 98 قابل بهره برداری برای دانشجویان عزیز خواهد بود.

 

جهت مشاهده عکس های این مراسم به آلبوم تصاویر دانشگاه مراجعه نمایید.
کسب مقام سوم مسابقات پرس سینه و پاور لیفتینگ توسط دانشجوی زنجانی
در وزن ۷۴ کیلوگرم؛دانشجوی زنجانی مقام سوم مسابقات پرس سینه و انتخابی تیم ملی پاورلیفتینگ دانشجویان را کسب کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، کیوان سلیمان زاده، دانشجوی دانشگاه زنجان موفق به کسب مدال برنز در مسابقات پرس سینه و پاورلیفتینگ قهرمانی دانشجویان کشور شد.
مسابقات قهرمانی پرس سینه و انتخابی تیم ملی پاورلیفتینگ دانشجویان کشور به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با همکاری هیئت ورزش‌های دانشگاهی استان گیلان و با شرکت دانشجویان بخش‌های آموزش عالی کشور از ۸ اسفندماه به مدت سه روز در مجموعه ورزشی کارگران انزلی برگزار شد.
این مسابقات در هشت وزن ۱۲۰+، ۱۲۰-، ۱۰۵-، ۹۳-، ۸۳-، ۷۴-، ۶۶-، ۵۹- کیلوگرم برگزار گردیده که کیوان سلیمان زاده تنها نماینده دانشگاه زنجان در این دوره از مسابقات توانسته در وزن ۷۴ کیلوگرم با ثبت روکرد ۱۳۷.۵ کیلوگرم مقام سوم و مدال برنز را از آن خود کند.
گفتنی است، مطابق با سخنان نصیرزاده، سرپرست انجمن پاورلیفتینگ فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی نفرات برتر هر دسته وزنی در رشته پاورلیفتینگ با تایید کمیته فنی به اولین اردوی تیم ملی دانشجویان دعوت خواهند شد و مقرراست نماینده کشورمان در چهارمین دوره مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان که تیرماه سال آینده در کشور استونی برگزار می‌شود شرکت کند.۴۵۰ زوج دانشجوی زنجانی به مشهد اعزام شدند
۴۵۰ زوج دانشجوی زنجانی به مشهد اعزام شدند.

تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷

گروه فرهنگی ــ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه زنجان گفت: بیش از ۴۵۰ زوج دانشجوی زنجانی برای ترویج ازدواج آسان به مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام علی قره‌داغی، شامگاه شنبه، ۱۱ اسفندماه در مراسم بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی که در سالن همایش‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته ۴۰۰ زوج دانشجو در جشن ازدواج دانشجویی حضور داشتند ولی امسال با تلاش‌های متولیان امر و رابطانی که در دانشگاه‌های استان داشتیم، ۴۵۷ زوج برای اعزام به اردوی زیارتی مشهد مقدس ثبت‌نام کردند.
وی با اشاره به اینکه سال‌های گذشته دفتر نهاد به مدد بیت رهبری هتل‌ها را انتخاب می‌کرد و در اختیار دانشجویان قرار می‌داد و زوج‌ها پس از ثبت‌نام، در زمان مشخص به مشهد اعزام می‌شدند، گفت: امسال کار را بر عهده گرفتیم و پا را فراتر گذاشتیم و با تلاش و کمک‌هایی که صورت گرفت، مقرر شد که برنامه خوبی برگزار شود و مقرر است که ۳۰۵ زوج به مشهد مقدس اعزام شوند و ۴۳ زوج نیز در مشهد به ما ملحق خواهند شد. 
وی با تاکید بر این‌که روسا و مسئولان نهادهای رهبری در دانشگاه‌ها در تحقق این برنامه نقش به‌سزایی داشتند، افزود: خوشبختانه حمایت‌های خوبی صورت گرفت و این جای تقدیر دارد. مقرر بود که رفت و برگشت با اتوبوس و با ۹۰ هزار تومن برای هر زوج صورت بگیرد ولی به خاطر راحتی زوج‌ها مقرر شد که قطار ۴ تختخوابی زنجان در اختیار این برنامه قرار بگیرد. 
قره‌داغی تصریح کرد: دو برابری هزینه قطار نسبت به اتوبوس باعث شد که صحبت‌ها و برنامه‌ریزی‌های مکرری صورت بگیرد. در همین راستا فشار مضاعفی بر ما وارد شد ولی خوشبختانه توفیقاتی حاصل شد و هر زوج فقط با پرداخت ۲۰۰ هزار تومان به مشهد مقدس اعزام می‌شوند. 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه زنجان خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای موجود، میزان طلاق در ازدواج دانشجویی زیر ۲ درصد است؛ به عبارتی موفقیت زندگی زوجین دانشجو بالای ۹۸ درصد است و این یک موفقیت بزرگی در امر ازدواج دانشجویان به حساب می‌آید.

همین خبر در خبرگزاری ایکنا
45 دانشجوی نمونه کشوری تقدیر شدند
توسط معاون اول رئیس جمهوری؛ 45 دانشجوی نمونه کشوری تقدیر شدند.

تاریخ انتشار: 6 اسفند 1397

تهران - ایرنا - 45 دانشجوی نمونه کشوری از دانشگاه های وزارتخانه های علوم و بهداشت توسط اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهوری تقدیر شدند. 

به گزارش خبرنگار دانشگاه ایرنا، تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری عصر امروز دوشنبه در محل نهاد ریاست جمهوری با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و حسن نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل نهاد ریاست جمهوری صورت گرفت .
به گزارش ایرنا اسامی دانشجویان تقدیر شده به این شرح است : 
حامد مهدی کیا از دانشگاه شهید بهشتی، محمود بارائی از دانشگاه شهید باهنر کرمان، مصطفی کبیر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، علی صادقی حبیب آباد از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، عاطفه شکفته از دانشگاه هنر اصفهان، نگار نجیبی از دانشگاه الزهرا، حسین واثقی دودورا از دانشگاه تبریز، نازنین داراب زاده از دانشگاه تربیت مدرس، آلا عنایتی از دانشگاه تهران، رسول رجایی از دانشگاه تربیت مدرس، محمدرضا فضلی خلف از دانشگاه خوارزمی، محمدرضا جنتی اسکویی از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، فرشته صمیمی از دانشگاه شیراز، منصور فیلی زاده از دانشگاه فردوسی مشهد، مهدخت ارشدی از دانشگاه صنعتی شریف، مجید مجیدی از دانشگاه تبریز، رحیم مرادی از دانشگاه علامه طباطبایی، سیدجمال بارخدا از دانشگاه کردستان، پرویز پرزور از دانشگاه محقق اردبیلی، مسعود فریدونی از دانشگاه مازندران، مرتضی امیدی پور از دانشگاه تهران، مصطفی بارانچی از دانشگاه تربیت مدرس، فهیمه محمدپور از دانشگاه شیراز، حمید رفیعی اقوسی از دانشگاه فرهنگیان، میلاد پیران حمل آبادی از دانشگاه محقق اردبیلی، مبین حاجی حسنی از دانشگاه زنجان برگزیدگان دانشگاه های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.
همچنین رضا حیدری سورشجانی از دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، سمیرا رومینا از دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مهرنوش شیردلی از دانشگاه علوم پزشکی یزد، خلیل کلوانی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین، بابک خدادای از دانشگاه علوم پزشکی لرستان، فرزانه رحمانی از دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی تهران، وحید منصوری از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، فریبرز امیدی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، لاله پیاهو از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، هادی اسلامی از دانشگاه علوم پزشکی یزد، حجت شیخ بردسیری از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، محسن انصاری پیله رود از دانشگاه علوم پزشکی یزد، علی اصغر کریمی از دانشگاه علوم پزشکی فسا و محمد مهدی پرویزی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و غزاله اسلامیان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تقدیر شدند.
علاوه بر این، اکرم ولی پور از دانشگاه ایلام، حمید شرافت وزیری از دانشگاه رازی کرمانشاه و مصطفی وطنی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر شایسته تقدیر شناخته شدند.
دانشگاه علوم پزشکی یزد به عنوان دانشگاه برتر مورد تقدیر قرار گرفت. 

همین خبر در خبرگزاری ایرنا
اعزام 450 زوج دانشجو به مشهد مقدس
مراسم بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی در دانشگاه زنجان برگزار شد

مراسم ویژه بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان، شنبه ۱۱ اسفند و با حضور دانشجویان شرکت کننده در این دوره ازدواج دانشجویی و مسئولین استانی و دانشگاهی در سالن همایش های بین المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد.

برای این مراسم ویژه برنامه هایی تدارک دیده شده بود، از جمله این برنامه ها کارگاه "از تفاوت تا تفاهم" با سخنرانی حجت الاسلام قره داغی بود. وی در این کارگاه به بیان تفاوت های جسمی و روحی زوجین پرداخته و نحوه ایجاد تفاهم با وجود تفاوت های موجود را بیان نمود.

در ادامه مراسم حجت الاسلام شامی؛ مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های استان زنجان به قرائت پیام مقام معظم رهبری برای مراسم ازدواج دانشجویی پرداخته، برای زوجین دانشجو سعادت و خوشبختی از خداوند مسئلت نمود.

سپس حجت الاسلام قره داغی؛ دبیر استانی بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه زنجان با عرض خیرمقدم به میهمانان مراسم و زوجین دانشجو به ارائه گزارشی از ثبت نام بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی استان زنجان پرداخته و گفت: سال گذشته 400 زوج دانشجو در جشن ازدواج دانشجویی حضور داشتند که با تلاش‌ های متولیان امر و رابطان دانشگاه ‌های استان امسال 457 زوج ثبت‌ نام کردند تا به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شوند. 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه زنجان افزود: سال ‌های گذشته زوج‌ها ثبت‌نام می‌کردند و بنا به زمان مشخص به مشهد می‌رفتند، طوری که دفتر نهاد به مدد بیت رهبری هتل‌ها را انتخاب می‌کرد و در اختیار دانشجویان قرار می‌داد، امسال با تلاش و کمک‌هایی که صورت گرفت، مقرر شد که برنامه خوبی برگزار شود ‌که روسا و مسئولان نهادهای رهبری در دانشگاه‌ها در تحقق این برنامه نقش به ‌سزایی داشتند.  

وی ادامه داد که برنامه‌ریزی‌های مکرری صورت گرفت و خوشبختانه توفیقاتی حاصل شد و هر زوج فقط با پرداخت 200 هزار تومان به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه زنجان خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای موجود، میزان طلاق در ازدواج دانشجویی زیر 2 درصد است؛ به عبارتی موفقیت زندگی زوجین دانشجو بالای 98 درصد است و این یک موفقیت بزرگی در امر ازدواج دانشجویان به حساب می‌آید.

عکس های مراسم را در آلبوم تصاویر دانشگاه مشاهده نمایید.