خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردفتر ریاست و روابط عمومی


کارگاه بین المللی رتبه بندی UI GreenMetric
ارتقای شاخص های پایداری و مدیریت سبز در دانشگاه ها
عرض تسلیت حضور آقای ابراهيم سليمي

تسلیت درگذشت "برادر"همکار گرامي جناب آقای ابراهيم سليمي (مزرعه آموزشي)

بدينوسيله درگذشت "برادر"همکار گرامي جناب آقای ابراهيم سليمي (مزرعه آموزشي) راتسليت عرض مينمائيم.شادي روح اموات بالاخص درگذشتگان منتسب به دانشگاه زنجان فاتحه ای قرائت فرمایید.
عرض تسلیت حضور همکار بازنشسته آقای صفر کريمي

تسلیت درگذشت "همسر" همکار بازنشسته آقای صفر کريمي (مزرعه آموزشي)

بدينوسيله درگذشت "همسر" همکار بازنشسته جناب آقای صفر کريمي(مزرعه آموزشي) را تسليت عرض مينمائيم. شادي روح اموات، بالاخص درگذشتگان منتسب به دانشگاه زنجان فاتحه ای قرائت فرمایید.
عید سعید قربان مبارک
عید نور و بندگی مبارک بادوبینار نگاه کاربردی به فناوری­های مبتنی بر اطلاعات مکانی
گروه مهندسی نقشه برداری با همکاری معاونت پژوهشی دانشکده مهندسی دانشگاه زنجان برگزار می کند

 

نگاه کاربردی به فناوریهای مبتنی بر اطلاعات مکانی

سخنران: علی آیین

مدیر فنی و طراحی در شرکت HERE Technologies، محقق در دانشگاه ملبورن

 

امروزه با افزوده شدن سنسورهای متعدد به گوشیهای تلفن همراه، خودروها و ساختمانها، بهبود زیرساخت-هایی نظیر اینترنت پرسرعت 5G و فضاهای ذخیرهسازی ابری و همینطور توسعه ابزارهایی همچون لایدار، پهپاد و اینترنت اشیاء (IoT)، امکان جمعآوری و تولید اطلاعات پویا با حجم زیاد و کیفیت بالا فراهم شده است. این سنسورها مدلی نوین از رقومیسازی دنیای واقعی را معرفی میکنند.

نمایش، تحلیل و مدلسازی دادههای حجیم، امکان توسعۀ کاربریهای متنوعی را در زمینههای مختلف (حمل و نقل، ترافیک، خودروهای خودران، مدیریت بحران، محیط زیست، و برنامه ریزی شهری و ...) فراهم میآورد. فناوریهای مبتنی بر اطلاعات مکانی نقش بسیار مهم و اساسی را در همه این زمینهها بازی میکنند.

مشکل بزرگ در بهرهمندی عموم جامعه از مزایای این اطلاعات کاربردی، عدم اشتراکگذاری دادههای جمعآوری-شده توسط سنجندهها و ذخیرهسازی محلی آنها در پایگاه دادۀ سازمانها و شرکتهای خصوصی است. فناوریهای مبتنی بر اطلاعات مکانی امکان یکپارچه سازی، پردازش و دسترسی به دادهها را با درنظر

گرفتن امنیت داده و حقوق مالکیت آن فراهم مینماید. در این وبینار تلاش میشود تا به تجربههای روزآمد جهانی به نحوه بسترسازی فناوریهای مبتنی بر اطلاعات مکانی جهت ایجاد سهولت دسترسی و اشتراکگذاری آسان و ایمن دادهها برای کاربران از تخصصهای متنوع و شاغل در صنعتهای مختلف پرداخته شود.

مخاطبین:

- اعضاء هیات علمی و دانشجویان و متخصصانی که با اطلاعات مکانی سروکار دارند؛ به طور خاص مهندسان نقشه بردار، برنامهریزان شهری، مدیران اجرایی شهرداریها، کارشناسان کاداستر و ...

- طراحان خودرو و به طور خاص طراحان یا کاربران سنسورهای هدایت و ناوبری خودرو

-توسعهدهندگان محصولات بر مبنای تکنولوژی اینترنت اشیاء

- تحلیلگران کلانداده (big data)

- توسعهدهندگان محصولات در بستر اینترنت پرسرعت 5G

- کارشناسان مدیریت بحران

- کارشناسان کنترل ترافیک


 
عرض تسلیت حضور آقای يداله صفي لو

تسلیت درگذشت "پدر" همکار بازنشسته آقای يداله صفي لو (انتظامات)

بدينوسيله درگذشت "پدر" همکار بازنشسته جناب آقای يداله صفي لو(انتظامات) را تسليت عرض مينمائيم. شادي روح اموات، بالاخص درگذشتگان منتسب به دانشگاه زنجان فاتحه ای قرائت فرمایید.
غرض تسلیت حضور خانم فاطمه بهرامي

تسلیت درگذشت "پدرمقام" همکار گرامي خانم فاطمه بهرامي (معاونت آموزشي دانشگاه)

دينوسيله درگذشت "پدرمقام" همکار گرامي سرکار خانم فاطمه بهرامي (معاونت آموزشي دانشگاه) را تسليت عرض مينمائيم. شادي روح اموات، بالاخص درگذشتگان منتسب به دانشگاه زنجان فاتحه ای قرائت فرمایید.
عرض تسلیت حضور خانم مريم عباسي

تسلیت درگذشت "پدرمقام" همکار گرامي خانم مريم عباسي (دانشکده علوم)

بدينوسيله درگذشت "پدرمقام" همکار گرامي سرکار خانم مريم عباسي (دانشکده علوم) را تسليت عرض مينمائيم. شادي روح اموات بالاخص درگذشتگان منتسب به دانشگاه زنجان فاتحهای قرائت فرمایید.
 
ارتقای علمی 4 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه
طی جلسه هیأت ممیزه ارتقای تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه مورد تایید قرار گرفت

جلسه هیأت ممیزه دانشگاه‏ زنجان روز چهارشنبه 16 تیرماه 1400 با حضور اعضای این هیأت در سالن اجتماعات شهید شهریاری دانشگاه زنجان برگزار گردید که حاصل این جلسه یک روزه، ارتقاء علمی 4 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه زنجان بود.

 

لازم بذکر است که ریاست دانشگاه زنجان طی پیامی ارتقاء رتبه علمی این اساتید گرانقدر را تبریک گفت. متن پیام تبریک به شرح زیر می باشد:

همکاران ارجمند جناب آقایان دکتر اصغر طاهری، دکتر ایرج سعیدپناه، دکتر بهمن فرجمند، دکتر احسان محجوبی دریاکناری

ارتقاء رتبه علمی‏ تان را که مایه دلگرمی و بالندگی دانشگاه و دانشگاهیان خواهد بود به شما و خانواده بزرگ دانشگاه تبریک و تهنیت عرض می ‏نمایم.

امید است ضمن استمرار خدمات ارزنده علمی و پژوهشی، با اتکال به خداوند متعال و بهره‏ گیری از توان و تجربه علمی در همه ابعاد زندگی به‏ ویژه تلاش روزافزون در عرصه‏ های علمی و پژوهشی موفق و مؤید بوده و همچنان برای دانشگاه مایه افتخار باشید.

 

با آرزوی توفیق الهی

دکتر سیدمحسن نجفیان

رییس دانشگاه

 

 ضمن عرض تبریک و تهنیت به اساتید و دانشگاهیان عزیز توفیقات روز افزون را از درگاه ایزد منان برای ایشان مسئلت می نماییم.

 

 

 
بازدید از پکیج های دانشگاه
جلسه رویکرد جهانی نسبت به آب و فاضلاب و تصفیه فاضلاب به روش زیست توده گرانولی در دانشگاه تشکیل شد

 

در مورخ 12تیرماه جلسه ای با موضوع رویکرد جهانی نسبت به آب و فاضلاب و تصفیه فاضلاب به روش زیست توده گرانولی در محل سالن جلسات شهید دکتر شهریاری با حضور معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر عامل آبفای استان به همراه معاونین، مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان به همراه معاونین، ریاست دانشگاه به همراه معاونین و نمایندگان شرکت های مهندسین مشاور منتخب اداره کل راه و شهرسازی تشکیل گردید.

در ابتدا دکتر مقیمی، دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه زنجان ضمن خوش آمدگویی مقدمه ای در خصوص موضوع آب و فاضلاب و اهمیت روش های نوین تصفیه فاضلاب شرح دادند. این جلسه با سخنرانی و انتقال تجارب ارزشمند دکتر سیروس ابراهیمی، استاد تمام دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی سهند تبریز و همکار علمی دانشگاه صنعتی Delft هلند تشکیل گردید. در ادامه دکتر ابراهیمی در خصوص روش های تصفیه فاضلاب و روش های نوین آن و به ویژه روش زیست توده گرانولی به تفصیل به شرح موضوع و ارائه نمونه هایی از هلند، چین و چند نمونه دیگر در ایران پرداختند.

در ادامه دکتر سلطانی، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری به بیان اهمیت و ضرورت تصفیه فاضلاب و راه طولانی برای تحقق هدف برای استان و روستاها پرداختند و بیان داشتند از حدود 500 روستا با جمعیت بالای 200 نفر تاکنون فقط یک روستا امکان تصفیه فاضلاب محقق شده است. همچنین یادآور شدند در پروژه های اقدام ملی مسکن و شبکه های روستایی باید از این موضوع استقبال شود.

خانم مهندس اسماعیلی، مسئول دفتر فنی شرکت آب و فاضلاب نیز سوالاتی در خصوص جزئیات فرآیند تصفیه پرسیدند که دکتر ابراهیمی به تفصیل و با ذکر نمونه های انجام شده پاسخ دادند.

همچنین مهندس افشاریان از شرکت مهندسین مشاور ارکان رهاب و مهندس ستاری از شرکت مهندسین مشاور پترو البرز ایرانیان و دیگر مدعوین جلسه از جمله مهندس جزء قاسمی، مدیر عامل آبفای استان سوالاتی در این خصوص داشتند که به همراه دکتر ابراهیمی به پرسش و پاسخ پرداختند.

پس از پایان جلسه و صرف ناهار کلیه مدعوین از محل پکیج های تصفیه فاضلاب دانشگاه و به ویژه از چرخه تصفیه فاضلاب به روش زیست توده گرانولی بازدید نمودند.
انتصابات صورت گرفته در ماه های اخیر
طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه انتصابات انجام شد

در ماه های اخیر طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه، دکتر حسین ربی انگورانی عضو هیأت علمی پژوهشکده فناوری های نوین زیستی به عنوان مدیر گروه پژوهشی گیاهان زراعی، دکتر زهرا قهرمانی عضو هیأت علمی گروه باغبانی، دکتر مجید مقدادی عضو هیأت علمی گروه کامپیوتر و دکتر مهدی نصیری عضو هیأت علمی گروه زبان انگلیسی بعنوان مدیران گروه های مذکور منصوب و از زحمات دکتر خدیجه باقری، دکتر مسعود ارغوانی، دکتر لیلا صفری و دکتر سید حسام الدین آل یاسین در زمان تصدی مدیریت گروه های فوق تقدیر و تشکر بعمل آمد.

سوابق علمی و پژوهشی ایشان به شرح زیر است:

 دکتر حسین ربی انگورانی استادیار پژوهشکده فناوری های نوین زیستی، دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه زنجان (رشته مهندسی کشاورزی- علوم باغبانی) به ترتیب طی سال های 78-1374 و 88-1386 گذرانده است. دوره دکتری وی نیز در رشته فوق و در دانشگاه تبریز طی سال های 95-1391 بوده است.

تعداد مقالات:  نشریات 17 عنوان، همایش ها 27 عنوان، خلاصه مقالات 12 عنوان

طرح های پژوهشی و فناوری اجرا شده: 1 مورد

راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها: 9 مورد

داوری و نظارت بر فعالیت های پژوهشی: 59 مورد

 دکتر زهرا قهرمانی استادیار گروه آموزشی باغبانی، دوره دکتری خود را در دانشگاه تهران (رشته مهندسی کشاورزی- علوم باغبانی) طی سال های 91-1386 گذرانده است.

تعداد مقالات:  نشریات 39 عنوان، همایش ها 16 عنوان

راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها: 36 مورد

داوری و نظارت بر فعالیت های پژوهشی: 18 مورد

 دکتر مجید مقدادی دانشیار گروه آموزشی کامپیوتر، دوره کارشناسی خود را در دانشگاه تهران ( سال 1369) گذرانده است. دوره کارشناسی ارشد وی در دانشگاه صنعتی شریف (رشته کامپیوتر- نرم افزار) در سال 1373 بوده و دوره دکتری را در دانشگاه Gazi ترکیه ( سال )1389 گذرانده است.

تعداد مقالات:  نشریات 22 عنوان، همایش ها 29 عنوان، خلاصه مقالات 5 عنوان

کتاب: 2 مورد (تالیف)

راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها: 18 مورد

داوری و نظارت بر فعالیت های پژوهشی: 16 مورد

 دکتر مهدی نصیری استادیار گروه اموزشی زبان انگلیسی، دوره دکتری خود را در دانشگاه اصفهان (رشته آموزش زبان انگلیسی) طی سال های 89-1392 گذرانده است.

تعداد مقالات:  نشریات 8 عنوان، همایش ها 6 عنوان

راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها: 20 مورد

داوری و نظارت بر فعالیت های پژوهشی: 1 مورد
نوبت دوم مناقصه خدمات خودرویی دانشگاه
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سامانه: از دوشنبه 7 تیرماه تا چهارشنبه 9 تیرماه 1400

 

فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای

(نوبت دوم)

دانشگاه زنجان در نظر دارد خدمات خودرویی دانشگاه زنجان برای سال 1401- 1400 را از طریق انجام مناقصه عمومی به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید. بدینوسیله کلیه متقاضیان شرکت در مناقصه (دارای گواهی تائید صلاحیت در رشته امور حمل و نقل از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی) می‌توانند از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) اقدام نمایند. کلیه مراحل برگزاری مناقصه اعم از دریافت اسناد و تحویل اسناد پیشنهادات قیمت و سایر مراحل مناقصه، از طریق درگاه سامانه (ستاد) به آدرس www.setadiran.ir  انجام خواهد شد. لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار آگهی در سامانه 1400/04/07 می‌باشد.

الف- شماره مناقصه (مرجع): 171

ب- شماره فراخوان درج شده در سامانه تدارکات الکترونیک: 2000003798000007

ج- مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سامانه: مناقصه‌گران می‌توانند از ساعت 10 صبح روز دو شنبه تاریخ 1400/04/07 تا ساعت 18 عصر روز چهار شنبه تاریخ 1400/04/09 به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) مراجعه و نسبت به شرکت در مناقصه اقدام نمایند.

د- مهلت زمانی ارائه پیشنهاد قیمت: تا ساعت 10 صبح روز یکشنبه تاریخ 1400/04/20

ی- زمان و محل بازگشایی پاکت‌ها: ساعت 11 صبح روز دو شنبه  تاریخ 1400/04/21 دفتر معاونت اداری- مالی

ه- مبلغ تضمین شرکت در مناقصه: سپرده شرکت در مناقصه شامل ضمانت‌نامه بانکی (مدت اعتبار تضمین‌های بانکی باید حداقل 3 ماه پس از تاریخ افتتاح پیشنهاد‌ها باشد) چک تضمین شده بانکی ( به نام دانشگاه زنجان ) و یا واریز وجه نقد به مبلغ 700/000/000 ریال ( هفتاد میلیون تومان) به شماره حساب 4001086207379272 نزد بانک مرکزی بنام تمرکز وجوه سپرده دانشگاه زنجان .

تذکر مهم:  مناقصه‌گران، از زمان دریافت اسناد تا ارسال پاکت الف، ب و ج الزاماٌ تمام مراحل را از طریق سامانه ستاد انجام خواهد داد و مناقصه‌گر به غیر از اقدام از سامانه ستاد، پاکت‌های الف، ب و ج را ( براساس آیین نامه مالی معاملاتی دانشگاه‌های منطقه زنجان) می‌بایست در یک پاکت اصلی قرار داده و به صورت فیزیکی تا ساعت 12 ظهر تاریخ 1400/04/20 به دبیرخانه مرکزی دانشگاه زنجان تحویل و رسید دریافت نمایند.

 

شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر با

مدیریت امور حقوقی و قراردادها، 33052826 - اداره خدمات و پشتیبانی 33052352

روابط عمومی دانشگاه زنجان
نوبت دوم مناقصه امور خدماتی، پشتیبانی و نگهبانی
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سامانه: از دو شنبه تاریخ 7 تیرماه تا چهارشنبه تاریخ 9 تیرماه1400

فراخوان مناقصه عمو می یک مرحله‌ای

(نوبت دوم)

دانشگاه زنجان در نظر دارد امور خدماتی، پشتیبانی  و نگهبانی دانشگاه زنجان و همچنین سرایداری و نگهبانی دانشکده فنی واحد ابهر دانشگاه زنجان برای سال 1401- 1400  را از طریق انجام مناقصه عمومی به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید. بدینوسیله کلیه متقاضیان شرکت در مناقصه (دارای گواهی تائید صلاحیت در رشته خدمات عمومی از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی) می‌توانند از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) اقدام نمایند. کلیه مراحل برگزاری مناقصه اعم از دریافت اسناد و تحویل اسناد پیشنهادات قیمت و سایر مراحل مناقصه، از طریق درگاه سامانه (ستاد) به آدرس www.setadiran.ir  انجام خواهد شد. لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار آگهی در سامانه 1400/04/07 می‌باشد.

الف- شماره مناقصه (مرجع): 170

ب- شماره فراخوان درج شده در سامانه تدارکات الکترونیک: 2000003798000006

ج- مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سامانه: مناقصه‌گران می‌توانند از ساعت 10 صبح روز دو شنبه تاریخ 1400/04/07 تا ساعت 18 عصر روز چهار شنبه تاریخ 1400/04/09 به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) مراجعه و نسبت به شرکت در مناقصه اقدام نمایند.

د- مهلت زمانی ارائه پیشنهاد قیمت: تا ساعت 10 صبح روز یکشنبه تاریخ 1400/04/20

ی- زمان و محل بازگشایی پاکت‌ها: ساعت 10 صبح روز دو شنبه  تاریخ 1400/04/21 دفتر معاونت اداری- مالی

ه- مبلغ تضمین شرکت در مناقصه: سپرده شرکت در مناقصه شامل ضمانت‌نامه بانکی (مدت اعتبار تضمین‌های بانکی باید حداقل 3 ماه پس از تاریخ افتتاح پیشنهاد‌ها باشد) چک تضمین شده بانکی ( به نام دانشگاه زنجان ) و یا واریز وجه نقد به مبلغ 5/000/000/000  ریال ( پانصد میلیون تومان) به شماره حساب 4001086207379272 نزد بانک مرکزی بنام تمرکز وجوه سپرده دانشگاه زنجان .

تذکر مهم:  مناقصه‌گران، از زمان دریافت اسناد تا ارسال پاکت الف، ب و ج الزاماٌ تمام مراحل را از طریق سامانه ستاد انجام خواهد داد و مناقصه‌گر به غیر از اقدام از سامانه ستاد، پاکت‌های الف، ب و ج را ( براساس آیین نامه مالی معاملاتی دانشگاه‌های منطقه زنجان) می‌بایست در یک پاکت اصلی قرار داده و به صورت فیزیکی تا ساعت 12 ظهر تاریخ 1400/04/20 به دبیرخانه مرکزی دانشگاه زنجان تحویل و رسید دریافت نمایند.

شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر با

مدیریت امور حقوقی و قراردادها، 33052826 - اداره خدمات و پشتیبانی 33052352

روابط عمومی دانشگاه زنجان
عرض تسلیت حضور خانم فاطمه پناهی

تسلیت درگذشت پدر گرامی خانم فاطمه پناهي (دانشکده علوم)

بدينوسيله درگذشت"پدر" همکار گرامي سرکار خانم فاطمه پناهي (دانشکده علوم) را تسليت عرض مي نمائيم.
شادي روح اموات بالاخص درگذشتگان منتسب به دانشگاه زنجان فاتحه ای قرائت فرمایید.
عرض تسلیت حضور آقایان سید جمال و سید محسن موسوی

تسلیت درگذشت همسر ارجمند همکاربازنشسته سيد جمال موسوي و مادر گرامي سيد محسن موسوي (معاونت طرح و برنامه ريزي)

بدينوسيله درگذشت "همسر" ارجمند همکاربازنشسته جناب آقای سيد جمال موسوي و "مادر" گرامي جناب آقای سيد محسن موسوي (معاونت طرح و برنامه ريزي) راتسليت عرض مينمائيم. برای شادي روح اموات بالاخص درگذشتگان منتسب به دانشگاه زنجان فاتحه ای قرائت فرمایید.