خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردفتر ریاست و روابط عمومی


تسلیت حضور سرکار خانم فرخپور و آقای مهندس احمدی

تسلیت درگذشت برادر گرامی سرکار خانم نسرین فرخپور و برادر خانم ارجمند آقای مهندس اصغر احمدی

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکاران گرامی

سرکار خانم نسرین فرخپور و جناب آقای مهندس اصغر احمدی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.

 

 

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مراسم تشییع امروز 3 مرداد ماه ساعت 18 از درب منزل مرحوم واقع در انصاریه، بوستان 8 غربی به طرف مزار پایین، شام غریبان امشب (3مرداد) بعد از نماز مغرب در مسجد الهادی (اعتمادیه) و مجلس ترحیم فردا 4 مرداد ماه ساعت 16 الی 18 در مسجد امام جعفر صادق (انصاریه گلستان 8) برگزار ميشود.

 
با حضور معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
مراسم تودیع دکتر جمشیدی و معارفه دکتر سیدمحسن نجفیان بعنوان سرپرست دانشگاه زنجان انجام شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم تودیع دکتر جمشیدی و معارفه دکتر سیدمحسن نجفیان بعنوان سرپرست دانشگاه زنجان در محل سالن همایش های بین المللی غدیر دانشگاه انجام شد با حضور معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر حسین عسگریان ، استاندار زنجان جناب آقای درویش امیری و جمعی از مسوولین و مدیران استانی و دانشگاهیان برگزار شد.

در این مراسم حسین عسگریان‌ابیانه اظهار کرد: بی‌شک تا به امروز تلاش‌های وافری در راستای توسعه دانشگاه‌ها در سطح کشور صورت گرفته است که ورود دانشگاه‌های نسل سوم یا همان دانشگاه‌های کارآفرین به عرصه آموزش، قسمت اعظم این تلاش‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

وی با یادآوری اینکه خوشبختانه تلاش‌هایی که تا به امروز صورت گرفته، حاکی از آن است که گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است، افزود: یکی دیگر از اقدامات جدی که قرار است سال آینده عملیاتی شود، بحث اعتبارات آموزش عالی است و بنا داریم در یک سال این اعتبارات را به میزان دو برابر افزایش دهیم که زمان تحقق این موضوع سال آینده خواهد بود.

 معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اعتبارات آموز شعالی گفت: معتقدیم این میزان اعتبارات در شأن آموزش عالی نیست،وی ادامه داد: دو برابر کردن اعتبارات وزارتخانه، موضوعی نیست که بتوان آن را به صورت مستقیم امکان‌پذیر کرد، بلکه باید به طرق مختلف از جمله اخصیص میزانی از ظرفیت برنامه ششم دولت و ... در این راستا گام برداشت.

عسگریان‌ابیانه با اشاره به اینکه خوشبختانه دانشگاه زنجان با قدمتی بیش از چهار دهه از صبغه خوبی برخوردار بوده و توانسته است به‌عنوان دانشگاه سرآمد در بحث مدیریت سبز، خود را در کشور مطرح کند، افزود: کسب این رتبه در کشور و نیز جایگاه ۷۵ در دنیا حاکی از آن است که تلاش‌های زیادی در این دانشگاه صورت گرفته و هیچ‌کدام از این شایستگی‌ها بدون مدیریت صحیح محقق نشده است.

سپس اسدالله درویش‌امیری گفت:  نیاز امروز ما، وجود دانشگاه‌های پویا و فعال و نیز برخورداری از توان تحقیقی بالا است.

وی با بیان اینکه 'مشارکت 75 درصدی ملت ایران در انتخابات اخیر ریاست جمهوری با تمام سلائق سیاسی درون نظام عامل سربلندی، اقتدار و اعتبار نظام جمهوری اسلامی در سطح بین المللی و افکار عمومی جهانیان شد' ، افزود: ملت ایران پیروز اصلی انتخابات هستند و همه سلائق باید در راستای پیشرفت، اشتغال، تولید و تحقق شعار سال به دولت جدید کمک کنند.

استاندار زنجان ادامه داد: همه باید برای کمک به توسعه و پیشرفت کشور به رئیس دولت کمک کنیم، تا مسائل مربوط به حوزه های مختلف از جمله اقتصاد و اشتغال را مرتفع کند و این جز همدلی و همراهی همگانی با مجموعه دولت ممکن نیست.

وی ادامه داد: برای پیشرفت بیشتر در حوزه دانشگاهی و انسجام یافتن دانشگاه ها، فعالیت شورای آموزش عالی زنجان گسترش یابد و این شورا ابزار مناسبی برای پر کردن خلاءهای دانشگاه است.

این مسئول به لزوم اتحاد بین مجموعه های دانشگاهی استان تاکید کرد و گفت: حرکت این مجموعه باید باهم بوده و همه بخش ها همزمان رشد کنند.

درویش امیری تصریح کرد: 42 ساله شدن دانشگاه زنجان، نشانه تجربه و زحمات سالیان دراز افراد مختلف است و باید با تمام وجود برای ارتقای سطح کیفی این نهاد علمی تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان خاطرنشان کرد: همیشه خود را سرباز دانشگاه و حوزه علمیه می دانم و از هیچ خدمتی به این 2 مجموعه دریغ نمی کنم.

درویش امیری یادآور شد: هم اکنون دانشگاه زنجان با وجود 10هزار و 400 دانشجو، بیش از 400 عضو هیات علمی و 42 سال سابقه فعالیت مستمر در زنجان، به بلوغ کامل رسیده و بیش از گذشته از آن انتظار می رود.

در ادامه این مراسم، رئیس سابق دانشگاه زنجان با اشاره به برخی از کارهای صورت گرفته در دوران سه ساله ریاست خود در این دانشگاه، اظهار کرد: در بدو ورود به این امر به طور علنی عرض کردم که هیچ وعده‌ای نمی‌دهم و سعی می‌کنم در این دوران به جای ریاست، مدیریت کنم.

  خلیل جمشیدی اظهار کرد: با توجه به اینکه از نظر فکری، فردی مستقل هستم و به هیچ حزبی گرایش ندارم، سعی کردم از هر طیفی و با رعایت اصل شایسته‌سالاری برای مدیریت و اداره دانشگاه کمک بگیرم؛ چرا که معتقدم مردم صاحبان واقعی این آب و خاک هستند.

  وی تصریح کرد: در شرایطی این دانشگاه را مدیریت کردیم که مسائل حاشیه‌ای فراوانی وجود داشت و از همین جهت سعی کردیم که این مسائل را در حاشیه پیگیری و در متن از نهایت پتانسیل جهت پیشبرد اهداف استفاده کنیم.

  جمشیدی خاطرنشان کرد: در طول مدیریت بنده، دانشگاه زنجان توانست جزو ۱۴ دانشگاه برتر در جمع ۲۵۰ دانشگاه جهان شود. همچنین روند جذب هیئت علمی بر اساس شاخص‌های واقعی سازماندهی شد و به این طریق هیئت علمی از ۳۶۰ نفر به ۴۰۴ نفر افزایش یافت.

وی افزود: همچنین سعی کردیم میزان جذب دانشجویان کارشناسی ارشد را افزایش دهیم و در مقطع کارشناسی میزان را ثابت نگه داریم و رشته‌ها را در مقطع کارشناسی از ۵۵ مورد به ۶۳ رشته گرایش، در کارشناسی ارشد از ۸۶ به ۱۰۵ رشته گرایش و در دکتری از ۴۱ به ۶۰ رشته گرایش افزایش دهیم که به طور کلی ۱۸۲ رشته گرایش در مقاطع مختلف را به ۲۲۸ رشته گرایش افزایش دادیم که ۴۶ رشته گرایش در تمام مقاطع افزایش یافت.

 رئیس سابق دانشگاه زنجان خاطرنشان کرد: توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت نیز در این دوره کلید خورد و توانستیم ارتباط دانشگاه با صنعت را پررنگ‌تر کنیم.

 وی اظهار کرد: در این سال‌ها توانستیم اعتبارات دانشگاه را دو برابر کرده و نیز معضل فاضلاب دانشگاه را که قریب به ۲۳ سال قدمت داشت، مرتفع کنیم.

در ادامه، رئیس جدید دانشگاه زنجان نیز با اشاره به اینکه دانشگاه باید از حالت انزوای خود در بیاید و در رفع مشکلات جامعه به یاری دستگاه‌ها بشتابد، گفت: علت بسیاری از عقب‌ماندگی‌های کشور این است که دانشگاه‌ها به حاشیه کشیده شده‌اند؛ در ‌حالی ‌که در کشورهای پیشرفته از دانشگاه‌ها در رفع مسائل مهم جامعه کمک گرفته می‌شود و دانشگاه با حضور در بطن جامعه مشکلات را برطرف می‌کند.

سیدمحسن نجفیان خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها را اگر بر سر کار بیاوریم و از آن‌ها در جهت برطرف کردن مشکلات جامعه کمک بگیریم، شاهد معجزه خواهیم بود.

وی افزود: استقلال نهادهای علمی و دانشگاه‌ها باید حفظ و به استقلال آن‌ها احترام گذاشته شود؛ چرا که کلید موفقیت و بالندگی این نهادها استقلال آن‌ها است.

 رئیس دانشگاه زنجان اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت دانشجویان و هیئت علمی دانشگاه زنجان خوب است و در این زمینه دارای پتانسیل بالایی هستیم که این پتانسیل را باید از حالت بالقوه به بالفعل درآوریم و از آن بهره ببریم که به‌کارگیری این ظرفیت می‌تواند در حل مشکلات استان کارا باشد.

در پایان این آیین از خدمات سه ساله خلیل جمشیدی قدردانی و سید محسن نجفیان به عنوان سرپرست دانشگاه زنجان معرفی شد.

 
آگهی مناقصه عمومی (نوبت دوم)
ایاب و ذهاب دانشجویی دانشگاه زنجان برای سال 97-96

آگهی مناقصه عمومی

(نوبت دوم)

 دانشگاه زنجان در نظر دارد ایاب و ذهاب دانشجویی دانشگاه زنجان برای سال 97-96 را از طریق انجام مناقصه عمومی به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید. بدینوسیله کلیه متقاضیان شرکت در مناقصه (دارای گواهی تائید صلاحیت مرتبط و معتبر از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی) می‌توانند با واریز مبلغ 300.000 ریال به شماره حساب 2178622501004 بانک ملی درآمدهای اختصاصی دانشگاه زنجان جهت دریافت اسناد به مدیریت امور حقوقی و قراردادهای دانشگاه زنجان مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است میزان سپرده  شرکت در مناقصه مبلغ 700.000.000 ریال (هفتاد میلیون تومان) می‌باشد که به صورت واریز وجه نقد به حساب شماره 1703051819 نزد بانک تجارت و ارائه اصل فیش واریزی و یا معادل آن ارائه ضمانت نامه بانکی و یا چک تضمین شده بانکی می‌باشد.

فروش اسناد از روز سه شنبه به تاریخ 96.05.03 لغایت روز یکشنبه به تاریخ 96.05.07 خواهد بود.

مکان فروش اسناد: دانشگاه زنجان، ساختمان مرکزی، طبقه همکف، مدیریت امور حقوقی و قراردادها.

آخرین مهلت تحویل پیشنهادات به دبیرخانه مرکزی دانشگاه: ساعت 10 صبح روز شنبه به تاریخ 96.05.28

تاریخ برگزاری جلسه مناقصه و بازگشایی پیشنهادات: روز یکشنبه به تاریخ 96.05.29 ساعت 10 صبح در محل دفتر معاونت اداری-  مالی.

 شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر با

مدیریت امور حقوقی و قراردادها، 33052826 - اداره خدمات و پشتیبانی 33052352

 
آگهی مناقصه عمومی (نوبت دوم)
ایاب و ذهاب کارکنان دانشگاه زنجان برای سال 97-96

آگهی مناقصه عمومی

(نوبت دوم)

 

دانشگاه زنجان در نظر دارد ایاب و ذهاب کارکنان دانشگاه زنجان برای سال 97-96 را از طریق انجام مناقصه عمومی به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید. بدینوسیله کلیه متقاضیان شرکت در مناقصه (دارای گواهی تائید صلاحیت مرتبط و معتبر از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی) می‌توانند با واریز مبلغ 300.000 ریال به شماره حساب 2178622501004 بانک ملی درآمدهای اختصاصی دانشگاه زنجان جهت دریافت اسناد به مدیریت امور حقوقی و قراردادهای دانشگاه زنجان مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است میزان سپرده  شرکت در مناقصه مبلغ 300.000.000 ریال (سی میلیون تومان) می‌باشد که به صورت واریز وجه نقد به حساب شماره 1703051819 نزد بانک تجارت و ارائه اصل فیش واریزی و یا معادل آن ارائه ضمانت نامه بانکی و یا چک تضمین شده بانکی می‌باشد.

فروش اسناد از روز سه شنبه به تاریخ 96.05.03 لغایت روز یکشنبه به تاریخ 96.05.07 خواهد بود.

مکان فروش اسناد: دانشگاه زنجان، ساختمان مرکزی، طبقه همکف، مدیریت امور حقوقی و قراردادها.

آخرین مهلت تحویل پیشنهادات به دبیرخانه مرکزی دانشگاه: ساعت 10 صبح روز شنبه به تاریخ 96.05.28

تاریخ برگزاری جلسه مناقصه و بازگشایی پیشنهادات: روز یکشنبه به تاریخ 96.05.29 ساعت 11 صبح در محل دفتر معاونت اداری-  مالی.

 

شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر با

مدیریت امور حقوقی و قراردادها، 33052826 - اداره خدمات و پشتیبانی 33052352

 
نخستین سمینار ایلخانی پژوهان ایران امروز آغازبه کارکرد
شروع به کار نخستین سمینارایلخانی پژوهان ایران باحضور60 استاد و پژوهشگر حوزه تاریخ و مرمت و باستان شناسی

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز زنجان ؛ نخستین سمینار ایلخانی پژوهان ایران با حضور 60 استاد و پژوهشگر حوزه تاریخ و مرمت و باستان شناسی امروز در سالن شهید شهریاری آغاز به کارکرد.

 دکتر مسعود بیات، دبیر این سمینار گفت: این همایش با همکاری دانشگاه زنجان، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، انجمن ایرانی تاریخ اسلام و گروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشکده علوم انسانی به منظور هم اندیشی و تشریک مساعی ایلخانی پژوهان ایران و آشنایی بیشتر با اهداف و برنامه های مرکز ایلخانی شناسی  برگزار می شود .

 وی افزود: یکی ازسیاستهای وزارت علوم مطالعات بین رشته ای است  که در آن هم جنبه علمی و آموزشی و هم کاربردی  مدنظر قرارمی گیرد .

 دکتر بیات افزود: متخصصان تاریخ، تاریخ هنر، تمدن ، مرمت ابنیه، باستان شناسی، معماری، زبان و ادبیات عرب، ادبیات انگلیسی و ادبیات فارسی  در این همایش حضور دارند

وی گفت: امروز همچنین نخستین بار در کشور مرکز ایلخانی– پژوهشی کشور  در دانشگاه زنجان افتتاح شد و از این پس همه پژوهش ها ملی این حوزه  بامرکزیت  زنجان  انجام خواهد شد .

دبیر سمینار افزود: تاکنون 100 متخصص کشوری عضو این مرکز ایلخانی شده اند و از اهداف دیگر این سمینار و مرکز ایلخانی توجه به آثار تاریخی داخل کشور و منطقه نظیر آثار تخریب شده کشورهای همجوار نظیر عراق و افغانستان است .

 

 

 
دانشگاه زنجان میزبان نخستین سمینارایلخانی پژوهان ایران
نخستین سمینار ایلخانی پژوهان ایران به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار میشود

  

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، «نخستین سمینار ایلخانی پژوهان ایران» به میزبانی دانشگاه زنجان در سالن شهید شهریاری روز شنبه 31 تیرماه 1396 با حضور اساتید و پژوهشگران این حوزه برگزار خواهد شد.

گفتنی است این همایش با همکاری دانشگاه زنجان، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، انجمن ایرانی تاریخ اسلام و گروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشکده علوم انسانی به منظور هم اندیشی و تشریک مساعی ایلخانی پژوهان ایران نیز آشنایی بیشتر با اهداف و برنامه های مرکز ایلخانی شناسی، در دو بخش صبح و عصر برگزار خواهد شد؛ که بخش اول به سخنرانی پژوهشگران و هم اندیشی پیرامون برنامه های مرکز همچنین تعیین گروه های تخصصی اختصاص دارد و بخش دوم با بازدید از اماکن تاریخی (مجموعه سلطانیه و داش کسن) ادامه خواهد یافت.

 
پیام تسلیت اعضای هیات رئیسه دانشگاه زنجان
پیام تسلیت اعضای هیات رئیسه دانشگاه زنجان به جهت درگذشت تاثیر گذار دانشمند ریاضی خانم مریم میرزاخانی

اعضای هیات رئیسه دانشگاه زنجان در پیامی درگذشت تاثیر گذار دانشمند ریاضی خانم مریم میرزاخانی را تسلیت گفتند:

متن پیام بدین شرح است:

درگذشت نابهنگام ریاضیدان برجسته و نابغه ایرانی خانم دکتر مریم میرزاخانی موجب تأثر و تألم فراوان شد.

اعضای هیات رئیسه دانشگاه زنجان ضمن ابراز تاثر و تاسف، فقدان این چهره برجسته علمی را که بی‌تردید برای جامعه علمی ایران و جهانضایعه جبران‌ناپذیری است به دانشگاهیان و پژوهشگران کشور و بستگان آن فقیده سعیده بویژه جامعه علمی کشور تسلیت عرض نموده و ارزومند است با کوشش و تلاش بیش از پیش جوانان و فرهیختگان میهن عزیزمان هر چند اندک جای همیشه درخشان این دانشمند فقید خالی نمانده و همچنان نام دانشمندان ایرانی بر تارک علمی جهان خود نمایی کند.
آگهی مناقصه عمومی (نوبت اول)
طبخ و توزیع غذای دانشجویی دانشگاه زنجان برای سال 97-96

آگهی مناقصه عمومی

(نوبت اول)

 دانشگاه زنجان در نظر دارد طبخ و توزیع غذای دانشجویی دانشگاه زنجان برای سال 97-96 را از طریق انجام مناقصه عمومی به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید. بدینوسیله کلیه متقاضیان شرکت در مناقصه (دارای گواهی تائید صلاحیت مرتبط و معتبر از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی) می‌توانند با واریز مبلغ 300.000 ریال به شماره حساب 2178622501004 بانک ملی درآمدهای اختصاصی دانشگاه زنجان جهت دریافت اسناد به مدیریت امور حقوقی و قراردادهای دانشگاه زنجان مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است میزان سپرده  شرکت در مناقصه مبلغ 1.000.000.000 ریال (یکصد میلیون تومان) می‌باشد که به صورت واریز وجه نقد به حساب شماره 1703051819 نزد بانک تجارت و ارائه اصل فیش واریزی و یا معادل آن ارائه ضمانت نامه بانکی و یا چک تضمین شده بانکی می‌باشد.

فروش اسناد از روز یکشنبه به تاریخ 96.04.25 لغایت روز شنبه به تاریخ  96.04.31 خواهد بود.

مکان فروش اسناد: دانشگاه زنجان، ساختمان مرکزی، طبقه همکف، مدیریت امور حقوقی و قراردادها.

آخرین مهلت تحویل پیشنهادات به دبیرخانه مرکزی دانشگاه: ساعت 11صبح روز سه شنبه به تاریخ 96.05.10

تاریخ برگزاری جلسه مناقصه و بازگشایی پیشنهادات: روز چهارشنبه به تاریخ 96.05.11 ساعت 11 صبح در محل دفتر معاونت اداری-  مالی.

 

شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر با

مدیریت امور حقوقی و قراردادها، 33052826 - اداره تغذیه 33052297

 

 
آگهی مناقصه عمومی (نوبت اول)
امور سرپرستی و تنظیف خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه زنجان برای سال 97-96

آگهی مناقصه عمومی

(نوبت اول)

 

دانشگاه زنجان در نظر دارد امور سرپرستی و تنظیف خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه زنجان برای سال 97-96 را از طریق انجام مناقصه عمومی به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید. بدینوسیله کلیه متقاضیان شرکت در مناقصه (دارای گواهی تائید صلاحیت مرتبط و معتبر از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی) می‌توانند با واریز مبلغ 300.000 ریال به شماره حساب 2178622501004 بانک ملی درآمدهای اختصاصی دانشگاه زنجان جهت دریافت اسناد به مدیریت امور حقوقی و قراردادهای دانشگاه زنجان مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است میزان سپرده  شرکت در مناقصه مبلغ 1.000.000.000 ریال (یکصد میلیون تومان) می‌باشد که به صورت واریز وجه نقد به حساب شماره 1703051819 نزد بانک تجارت و ارائه اصل فیش واریزی و یا معادل آن ارائه ضمانت نامه بانکی و یا چک تضمین شده بانکی می‌باشد.

فروش اسناد از روز یکشنبه به تاریخ 96.04.25 لغایت روز شنبه به تاریخ 96.04.31 خواهد بود.

مکان فروش اسناد: دانشگاه زنجان، ساختمان مرکزی، طبقه همکف، مدیریت امور حقوقی و قراردادها.

آخرین مهلت تحویل پیشنهادات به دبیرخانه مرکزی دانشگاه: ساعت 11صبح روز سه شنبه به تاریخ 96.05.10

تاریخ برگزاری جلسه مناقصه و بازگشایی پیشنهادات: روز چهارشنبه به تاریخ 96.05.11 ساعت 10 صبح در محل دفتر معاونت اداری-  مالی.

 

شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر با

مدیریت امور حقوقی و قراردادها، 33052826 - اداره خوابگاهها 33052704-33052298

 
تسلیت حضور سرکار خانم فریده جعفری وآقای ابوالفضل پناهی

تسلیت درگذشت مادر گرامی سرکار خانم فریده جعفری و مادر مقام ارجمند آقای ابوالفضل پناهی

 

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکاران گرامی

سرکار خانم فریده جعفری و جناب آقای ابوالفضل پناهی

مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.
آغاز به کار پنجمین سمینار آنالیز تابعی و کاربردهای آن
دانشگاه زنجان میزبان پنجمین سمینار آنالیز تابعی و کاربردهای آن

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پنجمین سمینار آنالیز تابعی و کاربردهای آن به میزبانی دانشگاه زنجان با مراسم افتتاحیه در سالن همایش های سهروردی به همت گروه ریاضی دانشکده علوم دانشگاه و با همکاری انجمن ریاضی ایران با حضور جمعی از ریاضیدانان کشور، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتر دهقان رئیس انجمن ریاضی ایران صبح امروز آغاز به کار کرد.

گفتی است در این سمینار که طی روزهای 21 و 22 تیرماه برگزار میشود، سخنرانان مدعو آقایان: دکتر مهدی رجبعلی پور چهره ماندگار ریاضی کشور (دانشگاه شهید باهنر کرمان و فرهنگستان علوم ایران) عنوان سخنرانی: تاریخچه آنالیز تابعی در ایران، دکتر مسعود امینی (دانشگاه تربیت مدرس)، عنوان سخنرانی: آنالیز تابعی از منظر تاریخی، دکتر علیرضا امینی هرندی (دانشگاه اصفهان)، عنوان سخنرانی: نظریه نقطه ثابت و هندسه فضاهای باناخ، دکتر محمد صال مصلحیان (دانشگاه فردوسی مشهد)، عنوان سخنرانی: مقاله‌های عجیب و غریب خواهند بود.

محورهاي سمينار عبارتند از:

MSC46: Functional Analysis

MSC47: Operator Theory

MSC43: Abstract Harmonic Analysis

و زيرشاخه هاي آنها.

همچنین مقالات در زمينه هاي زیر نيز براي سخنراني يا پوستر بررسي مي شوند:

MSC15: Matrix Analysis

MSC22: Topological Groups, Lie Groups

MSC26: Real Functions

MSC28: Measure and Integration

MSC30: Functions of one Complex Variable

MSC31: Potential Theory

MSC32: Several Complex Variables and Analytic Spaces

MSC33: Special Functions

MSC37: Dynamical systems and ergodic theory

MSC39: Difference and Functional Equations

MSC40: Sequences, Series, Summability

MSC41: Approximations and Expansions

MSC42: Harmonic Analysis on Euclidean Spaces

MSC44: Integral Transforms, Operational Calculus

MSC45: Integral Equations

شایان ذکر است طی فراخوان به عمل آمده در این سمینار تخصصی 70 مقاله از بین مقالات ارسال شده به دبیرخانه، مورد پذیرش قرار گرفت که 63 مورد به صورت سخنرانی و 5 مورد به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

چهارمین دوره این سمینار تخصصی در سال 1394 به میزبانی مشهد مقدس برگزار شده بود.

برای دسترسی به صفحه اصلی سمینار لطفا کلیک نمایید.

 

 

 

 
تسلیت حضور جناب آقای دکتر یعقوبی

تسلیت درگذشت پدر مقام ارجمند جناب آقای دکتر جعفر یعقوبی 

 

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

جناب آقای دکتر یعقوبی

درگذشت پدر گرامی همسرتان را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی، خانواده محترمتان و سایر بازماندگان خواهانیم.
تسلیت حضور جناب آقای دکتر جعفر یعقوبی

تسلیت در گذشت پدر مقام گرامی جناب آقای دکتر جعفر یعقوبی

ما همه فانی و بقا بس توراست

 

 

 همکار گرامی

جناب آقای دکتر جعفر یعقوبی

درگذشت پدر مقام گرامی را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم و صبر جمیل برای جنابعالی و سایر بازماندگان خواهانیم.

 
کشف ردپای دایناسورهای پردار در ایران
توسط دکتر نصراله عباسی دانشیار گروه زمین شناسی دانشگاه زنجان با همکاری اساتید دانشگاه های پکن و کلرادو

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر نصراله عباسی با همکاری اساتید دانشگاه های پکن و کلرادو موفق به یافتن ردپای دایناسورهای پردار در ایران شدند.

در پی کشف مجموعه غنی از ردپای دایناسورها در البرز مرکزی، پژوهش های اخیر دانشمندان نشان میدهد که در میان این خزندگان انقراض یافته، دایناسورهای پردار از گروه دونده خزندگان (Dromaeosauridae) نیز در ایران زندگی کرده اند.

دکتر نصراله عباسی دیرینه شناس و دانشیار گروه زمین شناسی دانشگاه زنجان با همکاری پروفسور لیدا زینگ از دانشگاه علوم زمین پکن و پروفسور مارتین لوکلی از دانشگاه کلرادو با بررسی رسوبات ژوراسیک میانی منطقه بلده استان مازندران ردپای دایناسورهای دو انگشتی یافته اند که مربوط به گروه دایناسورهای پیراپرنده (Paraves) می باشند. قدمت این ردپاها به 170 میلیون سال پیش برمی گردد.

 این کشف از دو جنبه اهمیت دارد. یکی اینکه زیست دایناسورهای پردار را در ایران به اثبات می رساند و دیگر اینکه وجود ردپای دوانگشتی دایناسورهای پردار پیش تر از زمان کرتاسه کمتر شناخته شده است و وجود ردپای این گروه از دایناسورها در زمان های قدیمی تر همراه با ابهاماتی است. شاید با این یافته که چهارمین در نوع خود در سطح دنیاست در بازسازی چگونگی پراکنش این دسته از دایناسورها در زمان پیش از کرتاسه گام برداشت.

نتایج این مطالعات در مجله تخصصی Historical Biology به  صورت برخط در دسترس قرار گرفته است.   

دایناسور دونده خزنده (Dromaeosauridae)

تصاویر ردپاهای مطالعه شده

 

در همین زمینه بخوانید.

 

 

 

 
شانزدهمین سکان دار دانشگاه زنجان منصوب گردید
با حکم وزیر علوم تحقیقات و فناوری دکتر سید محسن نجفیان بعنوان شانزدهمین سکان دار دانشگاه زنجان منصوب گردید.

  

با حکم وزیر علوم تحقیقات و فناوری "دکتر سید محسن نجفیان" بعنوان شانزدهمین سکان دار دانشگاه زنجان منصوب گردید.

دکتر نجفیان که پیش از این به عنوان معاون دانشجویی دانشگاه فعالیت می‌نمود متولد 1343 در زنجان، از سال 1374 به عنوان هیات علمی گروه ریاضی دانشگاه زنجان مشغول به کار شدند.

سرپرست دانشگاه که دکتری ریاضی خود را از دانشگاه صنعتی شریف اخذ نموده است قبلا نیز مسوولیت معاونت دانشجویی و فرهنگی را از سال 1381 الی 1385 بر عهده داشته اند.

شایان ذکر است "دکتر خلیل جمشیدی" پس از قریب به 3 سال ریاست دانشگاه در 15 تیرماه 96 به درجه بازنشستگی نائل گردیدند.