خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارمعاونت پژوهشی


معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه برگزار می کند
کارگاه آموزشی امنیت، نفوذ و روش های مقابله با حملات سایبری، زمان: 22 آبان 98 ساعت 13:30

این کارگاه روز چهارشنبه 22 آبان ماه 98 از ساعت 13:30 لغایت 17:30 در سالن سهروردی برگزار می شود. برای شرکت کنندگان گواهی با امتیاز فرهنگی صادر خواهد شد و شرکت در دوره برای عموم (اساتید) آزاد می باشد. از اساتیدی که مایل به شرکت در این کارگاه می باشند خواهشمند است جهت ثبت نام اولیه تا روز دوشنبه مورخ 98/08/20 با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایند.
داخلی 2334 آقای پرویز نظری
داخلی 2641 خانم صونانصر

مدرسین آقایان:  دکتر اصغر تاج الدین، دکتر داود محمدپور، دکتر علی آذر پیوند

سرفصل دوره

 

 

 
گروه مهندسی معدن دانشگاه زنجان با مشارکت خانه معدن استان زنجان، سازمان برگزار می کند
دومین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران، زمان: 13 آذر 98

در دهه­ های اخیر، توجه عمومی به مسائل زیست­ محیطی افزایش یافته، به گونه ای که توسعه بسیاری از بخش های اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده است. معادن و صنایع معدنی نیز به دلیل داشتن اثرات تخریبی بر محیط زیست از این مسئله جدا نبوده و نیازمند توجه ویژه­ای هستند. برای نیل به توسعه پایدار لازم است تا جنبه­ های محیط زیستی معادن و صنایع معدنی مطالعه و تکنولوژی ها و روش های کنترلی جدید در این خصوص معرفی گردند. با این هدف گذاری در سال گذشته اولین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران به همت و تلاش متخصصان گروه مهندسی معدن دانشگاه زنجان با مشارکت خانه معدن استان زنجان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سازمان اتاق بازرگانی صنایع معادن استان، نظام مهندسی معدن استان و سازمان محیط زیست استان در سطح ملی برگزار شد. استقبال متخصصان این عرصه از اولین دوره این کنفرانس و رسالت دانشگاه زنجان به عنوان دانشگاه سبز ایران، باعث گردید که بلافاصله برنامه ریزی برای دومین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران آغاز گردد. در دومین کنفرانس معدنکاری و صنایع معدنی سبز ایران، سعی خواهد شد تا با کنار هم قرار دادن متخصصان معدن، صنایع معدنی و محیط زیست در به حداقل رساندن اثرات نامطلوب معدنکاری، آشنایی با تکنولوژی های نوین در این عرصه و نیل به توسعه پایدار در سطح ملی با تمرکز ویژه بر استان زنجان نقشی موثرتری ایفا گردد.
دومين همايش انديشه ها و فناوري هاي نوين جغرافيايي برگزار می کند
-، زمان: هفتم آذر ماه 98

انديشه خام بشر در فهم محيط طبيعي و نيز فناوري مخرب وي در بهره مندي از آن، ظهور رابطه اي نا متعادل و نامتوازن بين انسان و محيط را در پي داشته است. همايش انديشه ها و فناوري هاي هاي نوين جغرافيايي گامي است در بكار گيري توان هاي جغرافي دانان در ارايه راهكارهاي مناسب و منتهي به تكوين رابطه انسان و محيط در چارچوبي معقول و منتج است كه به شكوفايي جوامع بشري و پايداري محيطي منتهي شود.
دانشگاه زنجان برگزار می کند
سومین همایش ملی و تخصصی کاربرد سیالات درگیر در علوم زمین، زمان: 23 آبان ماه 98

به اطلاع کلیه علاقمندان و پژوهش­گران علوم زمین می ­رساند، با خواست و یاری خداوند متعال، سومین همایش ملی و تخصصی کاربرد سیالات درگیر در علوم زمین، با میزبانی گروه زمین شناسی دانشگاه زنجان و با همکاری آزمایشگاه فلوئید اینکلوژن دانشگاه مونتان لئوبن و انجمن زمین شناسی اقتصادی ایران در 23 آبان ماه 1398 برگزار خواهد شد.