خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارامور دانشجویان شاهد و ایثارگر


اولین دوره مهارت افزایی
ویژه جامعه هدف دانشجویان شاهد وایثارگرسومین دوره طرح ضیافت ایثار
ویژه دانشجویان شاهد وایثارگر ثبت نام در اداره امور دانشجویان شاهد وایثارگر ساختمان مرکزیاستعداد سنجی
طرح استعدادسنجی و توانمندسازی جامعه شاهد و ایثارگر
بمناسبت سوم خرداد شنبه های شهدایی
آئین غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا بمناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر مزار شهدای گمنام بعداز نماز ظهرشهید روح تاریخ و گواه انسانیت است
رئیس جمهور و یاران شهیدش آسمانی شدند

شب سخت یا یکی از سخت‌ترین شب‌های مردم ایران. تا لحظه به زیرچاپ‌رفتن روزنامه خبر‌ها از سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همراهان، امیدوارکننده نبود. سختی و حادثه برای سیدابراهیم رئیسی حتی رفتن تا لب مرز شهادت، امر بعید نبود. امر قریب بود. او خود را در معرض خطرات و سختی‌ها و شهادت قرار داده بود. برای او فداشدن در راه خدمت به مردم، و حتی شهادت در این راه، انتخاب متعالی و برگزیده‌شده معنا می‌یافت. معنای زیستن برای او رفتن در دل حوادث بود. آنچه می‌کرد، انتخاب‌شده و فهمیده شده انجام می‌داد. ابراهیم خود انتخاب کرد که جهادی باشد. خود انتخاب کرد که پیشمرگ ملت باشد. وجدان او در کار، وجدان یک شهید زنده بود. اراده او در خدمت، اراده محدود و مسدود نبود. تا آخرش را فکر کرده بود. همیشه در میان جمعیت بود. همیشه در سفر، در خطر. وقتی هم در حضر بود، بی‌تاب سرنوشت مردم می‌شد. به سرنوشت خودش کاری نداشت و این خصلت آنانی است که آن‌ها را در زمان حیات، شهید زنده می‌نامند. او بوی جهاد می‌داد؛ و پاداش خدمات او باید عالی می‌بود. خبر اگرچه هولناک است، اما رهبر فرزانه و حکیم انقلاب به مردم اطمینان داد که اختلالی در کار کشور به‌وجود نخواهد آمد. مردم ایران به آنچه اراده خداوند برای آنان رقم بزند، تسلیم هستند و رضای پروردگار را می‌جویند. هرچند دست از دعا تا نیمه‌های شب برنداشتند.
سید ابراهیم رئیسی که دیروز برای افتتاح سد قیزقلعه‌سی در مرز میان ایران و آذربایجان وارد استان آذربایجان شرقی شده بود، پس از شرکت در مراسم افتتاح سد با حضور الهام علی‌اف، همتای آذربایجانی خود، برای افتتاح ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز به این شهر عازم شده بود که بالگرد حامل وی در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد وبه آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت نائل گشت.
طرح سپاس
دیدار با خانواده پر افتخار شهید تورج محمدی و آزاده سرافراز دکتر فتاح کریمی

از خانواده گرانقدر شهید والامقام تورج محمدی برادر همکار ارجمندمان دکتر مهران محمدی مدیر تربیت بدنی دانشگاه و آزاده سرافراز دکتر فتاح کریمی همسر گرانقدر خانم شهیدی همکار امور مالی در طرح سپاس توسط دکتر جلال بازرگان رئیس محترم دانشگاه و جمعی از همکاران عزیزمان تجلیل و قدردانی شد.امیدست شفاعت شهدا شامل حالمان شود.

ان شاالله
کسب رتبه دانشجوی شاهد وایثارگر
کسب رتبه سوم رشته قرائت و رتبه دوم رشته نقاشی در جشنواره شهید آوینی

حمیدرضا حیدری، دانشجوی کارشناسی رشته نقاشی، رتبه سوم بخش قرائت و تحقیق قرآن کریم ورتبه دوم رشته نقاشی، دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی را کسب کرد.

 گفتنی است اختتامیه دومین جشنواره سراسری قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی به‌همت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه شیراز و با حمایت اداره‌کل سازمان امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم،۱۳ اردیبهشت‌ماه در دانشگاه شیراز برگزار شد.

این موفقیت ارزشمند را به ایشان و جامعه دانشگاهی تبریک عرض می کنیم.
شهید روح تاریخ و گواه انسانیت است
مراسم تجلیل از همکاران فرزند شهید در هیئت رئیسه دانشگاه

آلبوم تصاویر

شهادت عشق به وصال محبوب در زیباترین شکل است. شهید آگاهانه و به خاطر هدف مقدس و به تعبیر قرآن، کشته شدن «فی سبیل الله» را انتخاب می‌کند. یعنی شهید در راهی کشته می‌شود که هر دو ارزش «آگاهانه بودن» و «فی سبیل الله» را داراست و مرگی این چنین به تعبیر پیامبر «ص» شریف‌ترین و والاترین نوع مردن است. حضرت علی (ع) نیز این نوع مرگ را گرامی‌ترین نوع مردن می‌داند.

 

همچنین ۱۰ آیه در قرآن کریم وجود دارد که در آنها به طور صریح درباره کسانی که در راه خدا کشته شده باشند، سخن به میان آمده و از مفاهیمی چون زنده بودن شهید، رزق شهید، آمرزش گناهان شهید، ضایع نشدن عمل شهید، مسرت و خوشحالی شهید، وارد شدن در رحمت الهی و رستگاری شهید استفاده شده است.

یاد شهیدان، یادبود ارزش‌های انسانی است و پاسداشت آنان، تجلیل از برترین خصائل بشری است. ایران اسلامی وام‌دار خون پاک و رشادت کسانی است که با اقتدا به حضرت سیدالشهدا(ع)، راه شهادت را در پیش گرفتند و از آرمان‌هایشان دفاع کردند.

گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان وارسته و آشنایی نسل جوان با ایثارگری‌های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس از ضروریات امروز جامعه است. شهیدان؛ مفهوم والا و انسانی ایثار و از خودگذشتگی را برای جامعه به ارمغان می‌آورند و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره آنان و کار بزرگی که کرده‌اند روحیه جوانان را شاداب و انقلابی نگه می‌دارد.
حمله موشکی دلاور مردان سپاه
ایران شنبه شب به وقت محلی ده‌ها پهپاد و موشک را به سمت اسرائیل پرتاب کرد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد: در پاسخ به جنایت های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمینهای اشغالی را با شلیک ده ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

 متن اطلاعیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنْتَقِمُونَ

ملت شریف و شهید پرورد ایران اسلامی.
در پاسخ به جنایتهای متعدد رژیم خبیث صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق و شهادت فرماندهان و مستشاران نظامی ایران، بامداد امروز یکشنبه 26 فروردین، دلاورمردان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بخشی از تنبیه آن رژیم نامشروع و جنایتکار طی عملیات «وعده صادق» با رمز مقدس «یا رسول الله» با موفقیت اهدافی را در داخل سرزمین های اشغلی با ده ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار دادند.

جزئیات این عملیات که با مصوبه شورایعالی امنیت ملی و زیر نظر ستاد کل نیروهای مسلح و با حمایت و همراهی غیورمردان ارتش جمهوری اسلامی و پشتیبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام پذیرفت، به زودی به استحضار مردم قهرمان ایران و آزادگان جهان خواهد رسید.

وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ

 
شهید روح تاریخ و گواه انسانیت است
شهادت زیباترین و اصلی‌ترین گذرگاه رسیدن به معبود است

بسم رب شهدا و صدیقین

شهادت زیباترین و اصلی‌ترین گذرگاه رسیدن به معبود است که شهدای گرانقدر با عبور از این گذرگاه درخشان، برای همیشه جاویدان باقی می‌مانند و عزت، شرافت، سربلندی برای امت اسلامی به جای گذاشته و ثبات و استمرار خط سرخ شهادت را با خون خود تضمین نموده و راه شجاعت را به همگان می‌آموزند.
و بار دیگر دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ذات شرور خود را با ترور و شهادت سرداران جان‌برکف سپاه نشان دادند. شهادت مظلومانه شهدای مدافع حرم که از شاگردان سرافراز مکتب حاج قاسم بودند نشان داد که فرهنگ شهادت، ساده‌زیستی و مقاومت در بین پاسداران ایران اسلامی، از همیشه زنده‌تر و جاری‌تر است.
 عروج عاشقانه شهدای مدافع حرم آل الله را به محضر امام عصر(عج) و نائب برحقش رهبر معظم انقلاب، ملت عزیز ایران، تبریک و تسلیت عرض کرده و این اقدام تروریستی دشمنان و عوامل آن را محکوم می‌نماید. یقینا خون شهدا درخت مقاومت را تنومندتر و زوال و نابودی دشمنان را نزدیکتر خواهد کرد.