خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارامور دانشجویان شاهد و ایثارگر


برگزاري اردوي مشهد مقدس دانشجويان شاهد وايثارگر
 

برگزاري اردوي مشهد مقدس دانشجويان شاهد وايثارگر

 

ويژه خواهران

 

 اداره کل امور دانشجويان شاهدوايثارگر با همكاري كانون علمي، فرهنگي ايثار طبق سنوات گذشته اقدام به برگزاري اردوي زيارتي مشهد مقدس همراه با مسابقات فرهنگي و فوق برنامه ها ازمورخ

 21/12/96 لغايت 25/12/96 ويژه خواهران با هزينه 000/500/1 ريال برگزارميكند.

زمان حرکت :  عصر

دانشجوياني كه علاقمند به شركت در اين اردو مي باشند تا روز چهارشنبه مورخ 9/12/96 به اموردانشجويان شاهدوايثارگرواقع درسازمان مركزي دانشگاه زنجان به همراه هزينه اعلام شده وكارت ملي مراجعه وثبت نام نمايند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره (02433052232) تماس حاصل نمائید

 سفربا قطارهای تختخوابی خواهد بود .   اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند.

 

 

                                                                                          اداره كل امور دانشجويان شاهدو ايثارگر

                                                                                                              دانشگاه زنجان

 
گردهمائی دانشجویان شاهد وایثارگر دانشگاه
.

 گردهمائی دانشجویان شاهد وایثارگر دانشگاه

 

  با حضورجناب آقاي مهندس محمدی  مديركل امور دانشجويان شاهدو ايثارگر وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري

 

  روز دو شنبه مورخ 7/12/96 ساعت 16 در سالن سهروردي دانشگاه زنجان

 

  همراه با برنامه تجلیل از دانشجویان برتر علمي، جلسه پرسش و پاسخ

 

  و قرعه كشي سفرزيارتي مشهد مقدس  برگزار ميگردد.

 

  از عموم دانشجویان شاهد و ایثارگر  جهت شرکت در این گردهمایی دعوت به عمل می آید.

 

 جهت کسب اطلاعات بیشتر با امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه زنجان (شماره 33052232-024) تماس حاصل فرمایید.

 

 

                                                                        امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه زنجان
يوم الله 22 بهمن گرامي باد
به حول و قوه الهي 22 بهمن امسال از آن 22 بهمن هاي تماشايي خواهد بود. امام خامنه ايگراميداشت دهه فجر
نقش زنجان در انقلاب

جهت مشاهده فایل لطفا اینجا کلیک نمائید.
نشست صميمي رياست محترم دانشگاه با دانشگاهيان ايثارگر
به مناسبت دهه مبارك فجر

این نشست که به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر روز چهارشنبه  11 بهمن ماه 96 برگزارشد با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد ابتدا آقای حسنی مدیر امور ایثارگران به خدمت همکاران محترم ایثارگر خیر مقدم عرض نموده و از ریاست محترم دانشگاه که در جمع ایثارگران حضور یافته و وقتشان را در اختیار این قشر عزیز قرار دادند تشکر کرده و آماری از تعداد ایثارگران دانشگاه  را به شرح ذیل اعلام نمودند

 تعدا 105 نفر از همکاران (هیات علمی و کارکنان ) ایثارگر می باشند

آزاده :2نفر--- هیات علمی 1 نفر  - کارکنان 1 نفر     جانباز : 26 نفر--- هیات علمی 11 نفر - کارکنان 15 نفر

خانواده شهدا :42نفر---هیاتعلمی 5 نفر 4 نفرفرزندشهیدو 2نفرخواهروبرادرشهید کارکنان 36 نفر:      1 نفرپدرشهید 5 نفرفرزندشهید 35 نفرخواهروبرادرشهیدرزمنده :35نفر---هیاتعلمی 12 نفر- کارکنان 23 نفر

سپس آقای دکتر نجفیان ریاست محترم دانشگاه ضمن تشکر از برگزاری این نشست صمیمی از حضورشان در این جمع ابراز خوشحالی کرده و فرا رسیدن دهه مباک فجر را نیز تبریک گفته و یاد امام راحل وشهدای انقلاب را گرامی داشتند و همچنین شهادت حضرت زهرا(س)راتسلیت گفته و بیان  نمودن که هر چه به ایثارگران خدمت بکنیم باز هم کم است چون هر چه در جامعه داریم و از آن بهرمند می شویم همچون عزت، اقتدار ، آرامش و امنیت را مدیون آنها هستیم و این افتخار بزرگی است که ما هم بتوانیم به همکاران ایثارگر خدمتی کرده باشیم و سپس به نقش ایثارگران و شهدا در پیشرفت کشور و ثبات و پایداری انقلاب اشاره کردند سپس حاضرین و همکاران ایثارگر یک به یک ضمن معرفی خود نظرات و پیشنهاد ادت خودشان  را در رابطه با مسائل و مشکلات کشور _ عدم اجرای کامل بعضی از بخشنامه های ابلاغی – عدم حمایت از ایثارگران – مسائل فرهنگی و ناهنجاریهای فرهنگی موجود کشور و دانشگاه – راه اندازی کانال تلگرامی ایثارگران برای اطلاع رسانی ، درج اخبار وآئین نامه ها - استمرار اینگونه جلسات –معرفی یک نفر از ایثارگران جهت عضویت در شورای کارکنان - تشکیل کانون صنفی ایثارگران و .....  بیان کردند . در پایان نشست آقایان دکتر نجفیان ریاست محترم دانشگاه و دکتر ملکی معاون محترم اداری و مالی نیزتاکید بر پیگیری و اجرای بخشنامه های اشاره شده و رفع مشکلات اداری و رفاهی ایثارگران را داشتند

 

 

جهت دریافت تصاویر لطفا اینجا کلیک فرمایید.

 
دعوت از عموم ايثارگران هيات علمي و كاركنان دانشگاه
جهت حضور در نشست صميمي ايثارگران با رياست محترم دانشگاه زنجانرشادت های رزمندگان زنجانی در عملیات غرور آفرین کربلای5
.

" رشادت های رزمندگان زنجانی در عملیات غرور آفرینکربلای5 "

شکستن نفوذ ناپذیرترین خطوط دشمن توسط زنجانی ها در عملیات کربلای 5

استان زنجان در دوران دفاع مقدس بیش از 3 هزار و 500 شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است

که در عملیات کربلای 5 تعداد 211 شهید تقدیم اسلام و انقلاب شد

عملیات کربلای ۵ با رمز «یا زهرا (س)» در محور شلمچه به صورت گسترده در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۶۵

با حضور دلاور مردانی از استان زنجان و دیگر نقاط کشور آغاز شد.

در نغمه‌هایی از سید شهیدان اهل قلم در بیان روایاتی از اتفاقات کربلای 5 آمده است:
"
آن روز وقتی جاده‌ی کنار دژهای تسخیرشده را به سمت محور غربی پنج ضلعی طی می‌کردیم، هیچ‌یک از ما نگران تقدیر خویش‌ نبود؛ تسلیم و رضا جایی برای نگرانی و اضطراب باقی نمی‌گذارد.
حسن هادی همان روز شهید شد، فردای آن روز قاسم و پس‌فردا رضا. اما چه غم، این راهی است که نه تنها اگر همه‌ی ما هم جان‌فدای آن شویم می‌ارزد، بلکه سر شکر داریم و بر دیده منت که خداوند به ما موهبتی عطا فرموده است که به هیچ‌یک از امت‌های دیگر نبخشیده. باب جهاد، باب اولیای خاص خداست و دری نیست که بر هرکس که دم از مسلمانی می‌زند گشوده شود.
وقتی از آن کانال‌های عمیقی که سنگرهای مستحکم بتونی را به یکدیگر می‌پیوست می‌گذشتیم، در می‌یافتیم که چرا دشمن هرگز باور نمی‌کرد که این دژ به تسخیر لشکریان‌ اسلام در آید. بین این دژها و جبهه‌ی پیشین ما کیلومترها آب فاصله است، کیلومترها آبی که اگر هیچ مانع دیگری نیز در سر راه وجود نداشت پیمودن آن محال می‌نمود، چه برسد به اینکه میدان‌های وسیع و مکرر مین و سیم‌های خاردار نیز تمامی این فاصله را پوشانده بوده است.

کارشناس‌های نظامی غرب در توصیف قدرت مهندسی _ رزمی ما گفته بودند که اگر سپاهیان اسلام دوازده ساعت در منطقه‌ای دوام بیاورند دیگر تسخیر آن محال است؛ و این حقیقتی است. بیست و چهار ساعت از شکستن خطوط دشمن نگذشته که چهره‌ی منطقه کاملاً تغییر کرده است. شبکه‌ای وسیع از جاده‌های تدارکاتی سراسر جبهه را پوشانده و جداره‌های بلندی از خاک جاده‌ها را در پناه خود گرفته است."

رزمندگان‌ سپاه‌ اسلام‌ برای‌ آزاد سازی‌ مناطق‌ تحت‌ اشغال ‌و دفع‌ تجاوز دشمن‌ و به‌ منظور دست‌یابی‌ به‌ اهداف‌ والای‌ خود، اقدام ‌به‌ انجام‌ عملیات‌ کربلای‌ 5‌ در این‌ منطقه‌ کردند. این‌ عملیات‌ در تاریخ‌ نوزدهم‌ دی‌ ماه‌ 1365 با رمز مبارک‌ یازهرا(س) در منطقه‌ی‌ شلمچه‌ و شرق بصره‌ آغاز می‌شود.

اهداف عملیات

اهداف‌عملیات: انهدام‌ماشین‌جنگی‌دشمن،گشودن‌راه‌برای‌سرنوشت‌جنگ‌طولانی‌وپاسخ‌به‌انتظارات‌مردم‌وتهدیدشهربصره‌ ،
منطقه عملیات

منطقه شلمچه به لحاظ اهمیت سیاسی ونظامی آن،به عنوان یکی ازمعابروصولی شهربصره،همواره درزمره اهداف قوای نظامی جمهوری اسلامی ایران قرارداشت. درصورت تسلط براین منطقه،جمهوری اسلامی میتوانست برتری خوددرجنگ را به اثبات برساند.

منطقه عملیاتی شلمچه که درجنوب‌شرقی شهرمهم بصره قرارگرفته وتقریبانزدیک‌ترین محوروصولی به این شهر به شمارمی‌آید،به مناطق ومحورهای زیرمحدودمی‌شود:

ازشمال،به آب‌گرفتگی جنوب زید

ازشرق،به دژمرزی ایران وعراق

ازجنوب،به رودخانه اروند و اروندصغیر

ازغرب،به کانال زوجی وشهرهای تنومه والحارثه

این منطقه ازتعدادزیادی نهر،کانال،خاکریز،جاده و ... تشکیل شده است که همه آن‌هادربخش شمالی اروندقراردارند. همچنین،آب‌گرفتگی‌های متعددی دراین منطقه وجوددارندکه ازسوی ارتش عراق به عنوان موانعی درمقابل هرگونه نفوذ قوای جمهوری اسلامی ایجادشده‌اند.

بازتاب عملیات کربلای 5
شکستن خطوط و استحکامات و پیشروی در شرق بصره، توانایی‌ها و قابلیت‌های نظامی عراق را بار دیگر، زیر سؤال برد، چنان که روزنامه آبزِرِور چاپ پاریس به نقل از کارشناسان غربی نوشت: (برای اولین بار از آغاز جنگ تاکنون، ناظران و کارشناسان غربی در مورد امکانات دفاعی عراق دچار تردید شده اند.)
هم چنین تاکید بر توانایی نظامی ایران، بخشی دیگری از تحلیل‌های ارایه شده در رسانه‌های خبری بود، چنان که رادیو بی. بی. سی طی تحلیل در همین زمینه، با توجه به تجربه سپاه در عملیات فاو و عبور از رودخانه اروند، ضمن اشاره به عبور از منطقه آب گرفتگی و کانال پرورش ماهی در عملیات کربلای 5 گفت: «موفقیت ایران در عبور از دریاچه ماهی، یک بار دیگر توانایی ایران در عبور از آبراه ها را نشان می دهد.

خلاصه گزارش عملیات

نام‌ عملیات: كربلای‌5 و عملیات‌ تكمیلی‌

زمان‌ اجرا: 19 دی‌ماه 1365

مدت‌ اجرا: 70 روز

تلفات‌ دشمن‌: 42 هزار و 700 (كشته، زخمی‌ و اسیر)

رمز عملیات: یا زهرا (س)

مكان‌ اجرا: منطقه‌ عمومی‌ شرق‌ بصره ـ سراسر محور جنوبی‌ جنگ‌

ارگان‌های‌ عمل‌كننده: سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامی‌


افتخارات استان زنجان
استان زنجان شهر غواصان دریادل و شهر شور و شعور حسینی در این عملیات 211 شهید گلگون کفن را شامل 31 شهید از شهرستان ابهر، 27 شهید از شهرستان خدابنده، 149 شهید از شهرستان زنجان و 4 شهید از شهرستان ماهنشان را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

گفتنی است،پایتخت شور و شعور حسینی همواره به شهید پروری در کشور مشهور است، رزمندگان استان زنجان در دوران دفاع مقدس چنان درخشیدند که امروز نام و یادشان موجب افتخار زنجانی ها در جهان است.
حضور رزمندگان زنجانی در عملیات های بزرگ دفاع مقدس به ویژه در 46 عملیات آفندی و پدافندی دوران هشت سال دفاع مقدس حضور تاثیرگذار و محوری بوده است.
نیروهای زنجانی در 19 عملیات آبی، خاکی و کوهستانی و 27 عملیات پدافندی ضربات سنگینی را به دشمنان وارد کردند.
نقش تأثیرگذار رزمندگان زنجانی در دوران دفاع مقدس موجب شد تا مقام معظم رهبری شهر زنجان را به عنوان شهر غواصان دریادل نام ‌گذاری کنند.
رزمندگان استان زنجان در عملیات کربلای 5 با شکستن سخت ترین و نفوذ ناپذیرترین خطوط دشمن در پاسگاه کوت سواری با تقدیم 211 شهید راه را برای پیروزی های درخشان دیگر هموار کردند.
فرماندهی و مدیریت هوشمندانه و شجاعانه حضرت امام(ره) و رشادت و فداکاری‌های ماندگار رزمندگان اسلام در طول دوران دفاع مقدس علت عبور پیروزمندانه انقلاب اسلامی و ملت ایران از جنگ تحمیلی 8 ساله بود.

 

یاد و خاطره حماسه آفرینان و شهدای عملیات غرورآفرین کربلای5 گرامی باد

امور ایثارگران و بسیج کارکنان دانشگاه زنجان

 
برگزاري اردوي مشهد مقدس دانشجويان شاهد وايثارگر
ويژه دانشجويان پسر مشغول به تحصيل

 

 

برگزاري اردوي مشهد مقدس دانشجويان شاهد وايثارگر

 

ويژه برادران

 

 اداره کل امور دانشجويان شاهدوايثارگر با همكاري كانون علمي، فرهنگي ايثار طبق سنوات گذشته اقدام به برگزاري اردوي زيارتي مشهد مقدس همراه با مسابقات فرهنگي و فوق برنامه ها ازمورخ

 96/11/06 لغايت 96/11/09 ويژه برادران با هزينه 1/500/500 ريال برگزارميكند.

زمان حرکت : 96/11/05 عصر

دانشجوياني كه علاقمند به شركت در اين اردو مي باشند تا روز چهارشنبه مورخ 96/10/20 به اموردانشجويان شاهدوايثارگرواقع درسازمان مركزي دانشگاه زنجان به همراه هزينه اعلام شده وكارت ملي مراجعه وثبت نام نمايند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره (02433052232) تماس حاصل نمائید

 سفربا قطارهای تختخوابی خواهد بود .   اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند.

 

 

                                                                                          اداره كل امور دانشجويان شاهدو ايثارگر

                                                                                                              دانشگاه زنجان

 
ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر
برگزاری دومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار

برگزاری دومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار ویژه دانشجویان شاهدوایثارگر

 

به اطلاع می رساند با مشارکت وزارت خانه های علوم تحقیقات وفناوری ، بهداشت وآموزش پزشکی ،

آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بنیادشهید وامورایثارگران

 « دومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار»

  ویژه دانشجویان شاهدوایثارگر سراسر کشور در اسفند ماه 96 برگزارمی گردد.

لذا دانشجویان گرامی شاغل به تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند با مراجعه به لینک ذیل ضمن مطالعه شرایط و دستورالعملهای ابلاغی ، فرم های مربوطه را بطور دقیق پر نموده و با ارائه مدارک و مستندات لازم و خواسته شده تا تاریخ 10/10/96 به اموردانشجویان شاهدوایثارگر دانشگاه زنجان واقع در ساختمان مرکزی تحویل داده تا پس از بررسی مدارک و مستندات اخذ شده توسط برخی ازاعضای محترم هیات علمی متناسب با گروه های آموزشی دانشکده ها ، به وزارت علوم تحقیقات و فناوری ارسال گردد.

دانشجویان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر به اموردانشجویان شاهدوایثارگر دانشگاه مراجعه و یا با شماره تلفن های 33052232 و 33052748 اداره ایثارگران تماس حاصل نمایند.

 

براي دريافت فرم هاي مربوط به ثبت نام در جشنواره از اينجا اقدام نماييد.

 

                                                                                                         اداره اموردانشجویان شاهدوایثارگردانشگاه زنجان

 
زندگینامه شهید دکترمجید شهریاری
مقام معظم رهبري: "زنده نگهداشتن یادوخاطره شهدا کمتر از شهادت نیست"

لطفا جهت مشاهده زندگینامه اینجا کلیک نمایید
برنامه دیدار با اسوه های مقاومت
ديدار هيات رئيسه محترم دانشگاه و مسئولين بنياد شهيد استان با همكاران عزيز ايثارگر و خانواده هاي شهدا

 

"برنامه دیدار با اسوه های مقاومت"

در راستای برنامه دیدار با اسوه های مقاومت ریاست محترم دانشگاه بهمراه هیات رئیسه ، اعضای ستاد شاهد وبرخی از مدیران دانشگاه ومسئولین بنیاد شهید وامور ایثارگران استان دردیدارهای جداگانه ای با همکاران ایثار آقای اکبر بروجردی مقدم از فرماندهان دوران دفاع مقدس – آقای دکتر مهرداد سلطانی فرزند معظم شهید والا مقام حشمت اله سلطانی و والدین گرامی غواص و دانشجوی شهید عباس منتخبی دراین دیدارها همکاران ازدوران دفاع مقدس و خانواده های معزز شهدا خاطراتی ازشهیدان گرانقدر بیان نموده  و همچنین ریاست محترم دانشگاه و حاضرین نیز خاطراتی را نیز بیان کردند ودرپایان دیدار ها ریاست محترم دانشگاه با اهداء هدیه و لوح تقدیر از ایثارگریها وصبر و استقامت این عزیزان تجلیل بعمل آوردند.

                                                                                                    امور دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه زنجان

جهت مشاهده تصاوير اينجا كليك نمائيد.