خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارمرکز رشد


حضور شرکت‌های فناور مرکز رشد در جشنواره و فن‌بازار تخصصی صنعت برق
.

همزمان با بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، نخستین جشنواره و فن بازار تخصصی صنعت برق ایران در تاریخ 23 الی 26 آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار گردید. در این نمایشگاه پس از بررسی و ارزیابی‌های نهایی، ۴۱۰ محصول از ۲۵۹ شرکت دانش‌بنیان تائید و عرضه شده بود که استان زنجان با 11 محصول فناورانه دانش بنیان در این جشنواره و فن بازار حضور فعال داشت.

2 شرکت فناور با 4 محصول فناورانه از واحدهای مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه با عناوین زیر در این نمایشگاه حضور یافتند.

 

شرکت مهندسی ارتعاشات تیام با مدیرعاملی آقای دکتر حسام‌الدین ارغند عضو هیأت علمی گروه مکانیک

- خدمت ارائه شده: خدمات تخصصی، ارتعاش‌سنجی، پایش وضعیت و عیب‌یابی تجهیزات دوار

 

شرکت دانش‌بنیان برخط پایش زنگان با مدیرعاملی آقای دکتر سیدهادی حسینی عضو هیأت علمی گروه برق

محصولات ارائه شده:

 1- مانیتورینگ آنلاین ترانسفورماتور و رکتیفایر

2- دستگاه تست خودکار سه فاز ترانسفورماتور

3- دستگاه اندازه‌گیر تانژانت دلتا
فراخوان پذیرش مرکز نوآوری و فضای کارمشترک دانشگاه زنجان
.

مرکز نوآوری و فضای کارمشترک دانشگاه زنجان با هدف تأمین فضای کار، کمک به فرایند تیم‌سازی، حمایت و هدایت تیم‌ها و ارائه آموزش‌های متنوع موردنیاز برای ایجاد کسب‌و‌کارهای نوآورانه، فناورانه و دانش‌بنیان اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه و همچنین توسعه تعامل با حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی ایجاد شده و آماده پذیرش تیم‌های نوآور می‌باشد.

برای دریافت فرم پذیرش مرکز نوآوری و فضای کارمشترک دانشگاه زنجان اینجا را کلیک نمایید. لطفا فرم تکمیل شده را به آدرس ایمیل innov@znu.ac.ir ارسال فرمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به مرکز رشد و نوآوری مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن های 33052676-024 و 32283099-024 تماس حاصل فرمایید.

 
نخستین جشنواره و فن بازار تخصصی صنعت برق
.

خدمات و مزیت های فن بازار

بازاریابی‌محصولات‌و‌فناوری‌های‌شركت‌های‌دانش‌بنیان‌/‌فناور
 شناسایی ‌و ‌تامین‌فناوری‌ها محصولات ‌مورد ‌نیاز ‌صنایع ‌و ‌شركت‌های ‌بزرگ ‌دولتی ‌و‌ غیر‌دولتی
ارزیابی ‌و‌ارزش گذاری‌فناوری
جلب ‌سرمایه‌گذاری ‌برای‌طرح‌های‌فناوری‌"با‌توجیه‌اقتصادی"
انتقال ‌فناوری ‌بین‌المللی ‌و ‌داخلی
ارائه ‌تسهیلات‌ مالی ‌در ‌زمینه ‌توسعه ‌بازار ‌محصولات‌ و‌ رونق‌فضای‌كسب‌ و كار ‌دانش ‌بنیان‌ در كشور
برگزاری‌نشست‌های‌تخصصی‌انتقال‌فناوری‌بین‌المللی/‌تورهای‌تخصصی‌فناوری
برگزاری‌فستیوال‌های‌اختراعات‌در‌حوزه‌های‌تخصصی/‌رویدادهای‌بهره‌برداری‌از‌فناوری‌های‌داخلی
 و‌... ادامه خبر
«بوی ماه مهر»، سلسله وبینارهای کانون مدیریت دارایی های فکری ویژه پژوهش
.
کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با هدف آگاهی بخشی به پژوهشگران دانشگاهی در خصوص مباحث مرتبط با مالکیت فکری و مدیریت آن، سلسله وبینارهایی را در این خصوص با عنوان «بوی ماه مهر» برگزار می کند تا شروع مناسبی برای تحول این نگرش در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، به زعم برگزارکنندگان این وبینارها، دانشگاه‌ها، قلب تپنده توسعه و انتشار دانش بوده و آگاهی از این موضوع که چگونه می‌توان از این دانش به بهترین نحو ممکن به نفع جامعه استفاده کرد و اینکه چگونه می‌توان از آن به عنوان دارایی که ایجاد ارزش کرده و منافع مادی و معنوی برای جامعه و خود دانشگاه داشته باشد، بسیار حائز اهمیت است.

مالکیت فکری به عنوان ابزاری قدرتمند برای بهره‌مندی تجاری از دانش و فناوری‌های تولید شده در دانشگاه‌ها می‌تواند به هموارتر شدن این مسیر ارزش آفرینی کمک کند. ادامه خبر