خانه  :: اساتید  :: اخبار

دانشگاه زنجان کوشاترین مرکز در محیط زیست سبز
رتبه امیدبخش دانشگاه زنجان در گزارش «سرسبزترین دانشگاه جهان» در بین 301 دانشگاه دنیا 

در چند سال اخیر فعالیت ‌های مختلف زیربنایی که در دانشگاه زنجان در جهت حمایت از محیط زیست و سرسبزی آن انجام گرفته است از چشم آمار  Greenmetric  دور نمانده و این امر سبب شده تا این دانشگاه در لیست سرسبزترین دانشگاه‌های دنیا قرار گیرد و در گزارش «سبزترین دانشگاه جهان» در بین 301 دانشگاه دنیا، رتبه امیدبخشی را کسب نماید.

رده ‌بندی Greenmetric از سال 2010 میلادی از سوی دانشگاه دولتی اندونزی انجام می‌شود. در آخرین رده ‌بندی اعلامی از سوی این دانشگاه که مربوط به سال 2013 میلادی است، اطلاعاتی از 301 دانشگاه در 61 کشور جهان و در شش بخش جمع‌آوری شده است. این رده‌بندی اقدامات دانشگاه‌ ها را در بخش‌ هایی نظیر وضعیت و زیرساخت، انرژی و تغییرات جوی، مدیریت پسماندها، مصرف آب، حمل و نقل و آموزش و با بهره‌گیری از اطلاعات اخذ شده آنلاین از سوی این مؤسسات گردآوری کرده است.

دانشگاه دولتی اندونزی در این «رتبه ‌بندی سبز» دانشگاه «ناتینگهامِ» انگلیس را با کسب 7521 امتیاز به عنوان سبزترین دانشگاه جهان برگزید و دانشگاه زنجان نیز با کسب امتیاز 5225 و رتبه 128 به عنوان تنها دانشگاه ایرانی موفق به کسب افتخار شده است. امید است که این موفقیت قدمی در‌ مسیر حل مسائل زیست محیطی کشور باشد.

جا دارد از دغدغه ریاست محترم دانشگاه نسبت به این مهم و زحمات بی دریغ معاونت محترم اداری و مالی دانشگاه مخصوصاً همکاران حوزه فضای سبز که با تلاش شبانه روزی در چند سال اخیر توانسته اند کارهای خوب و مطلوبی را در این زمینه به انجام برسانند تقدیر و تشکر نماییم.

شما می توانید لیست کامل دانشگاه های شرکت کننده در این رتبه بندی را اینجا و توضیحات Greenmetric Ranking را اینجا مشاهده نمایید.

 

;
ارسال شده در مورخه: 7-11-1392

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

اعلام قطعی برق

از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

   

انتصابات صورت گرفته

طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه

   

انتصابات صورت گرفته

طی احکامی از سوی ریاست دانشگاه انجام شد

   

ارتقای علمی 4 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه

طی جلسه هیأت ممیزه ارتقای تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه مورد تایید قرار گرفت

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

اولین همایش ملی کیفیت در فضاهای معماری و شهری