خانه  :: اساتید  :: اخبار

پژوهشگر دانشگاه زنجان در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا
نام دکتر عباس ربیعی؛ دانشیار گروه مهندسی برق دانشگاه در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفتبراساس استنادات صورت گرفته به تحقیقات پژوهشگران در زمینه های مختلف، ISC نفرات یک درصد برتر دنیا را اعلام کرد که دانشگاه زنجان نیز در این لیست نماینده دارد.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام هر ساله براساس معیارهای بین المللی آخرین رتبه بندی دانشگاه های برتر کشور در میان مؤثرترین دانشگاه های پراستناد کشور را از 10 سال گذشته که مدام در حال بروزرسانی است اعلام می کند. موسسات، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی می توانند در بین یک درصد برتر دنیا قرار بگیرند که این استنادات بیانگر ارزشمندی و کیفیت یافته ها و تولیدات علمی هستند. رشد کیفیت تولیدات علمی عاملی برای دست یابی به مرجعیت علمی است.

معیار انتخاب پژوهشگر برتر تعداد استنادات صورت گرفته به تولیدات آنها می باشد که بر همین اساس پژوهشگرانی که توانسته اند براساس تحقیقات خود به بالاترین سطح اعتبار بین المللی دست یابند در دسته پژوهشگران یک درصد و20درصد برتر دنیا قرار می گیرند. لازم به ذکر است دانشگاه زنجان در بین 27 دانشگاه جامع میان مراکز پژوهشی پراستناد یک درصد برتر کشور بوده و نام دکتر عباس ربیعی؛ دانشیار گروه مهندسی برق دانشگاه در بین پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفته است.

گفتنی است که پیش از این نیز نام دکتر علی رمضانی، دکتر محمدحسین رسولی فرد و دکتر صالح مبین جزو یک درصد برتر و موجب افتخار دانشگاه بوده اند.

 

;
ارسال شده در مورخه: 02-10-1398

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

شهادت حضرت امام باقر (ع) تسلیت باد

سالروز شهادت شکافنده علوم حضرت امام محمدباقر علیه السلام تسلیت باد (07-05-1399)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

خدمات ضروری دانشجویان عزیز همچون گذشته غیرحضوری انجام می شود