خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارمعاونت فرهنگی اجتماعی


درباره ماه مبارک رمضان
ماه رمضان، بهار قرآن

ماه رمضان، بهار قرآن
ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی بهره مندی از برکات این ماه عزیز


رمضان در مکتب پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم ماه ضیافت خداست، در این مهمانی بزرگ الهی میزبان خداوند است و بندگان مومن او مهمان این دعوت الهی، و ریاضت و زهد و مجاهده نفسانی و تقوا، وسائل پذیرایی آن.
در فضیلت و شرافت ماه مبارک رمضان همین بس که در میان ماه های قمری تنها ماهی است که خدای تبارک و تعالی نام آن را در کتاب شریف خود ذکر نموده و آن را ظرف زمانی نزول انزالی قرآن -که جزء بهترین هدایای الهی به جامعه بشریت است- معرفی فرموده است.در قرآن کریم راجع به این ماه عظیم چنین آمده است:  شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان...( بقره/ 185)
پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) مى فرمايد: «انما سمى الرمضان لانه يرمض الذنوب،(بحارالانوار، علامه مجلسى، ج 55، ص 341، مؤسسه الوفاء، بيروت) ماه رمضان به اين نام خوانده شده است، زيرا گناهان را مى سوزاند.»

برخى از فوايد و فضائل روزه:
الف. تقويت تقوا، پرهيزگارى و اخلاص     ب. مانع عذاب هاى دنيوى و اخروى          ج. آرامش روان و جسم  
د. مانع نفوذ شيطان                         هـ . مساوات بين غنى و فقير                  و. احياء فضائل اخلاقى
بديهى است فضائل و ثواب هايى كه براى ماه مبارك رمضان و روزه دارى ذكر شده و به برخى از آن ها اشاره شد، از آنِ كسانى است كه حقيقت آن را درك كنند و به محتواى آن عمل و در گفتار و كردار به كار گيرند و به آن ها جامه عمل بپوشانند.


معاونت فرهنگی و اجتماعی
اولین دوره ارائه پوستر درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی
انجمن علمی مهندسی برق با همکاری گروه مهندسی برق برگزار می کند
انجمن علمی مهندسی برق با همکاری گروه مهندسی برق برگزار می‌کند: اولین دوره ارائه پوستر درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی رشته مهندسی پزشکی یکی از رشته های دانشگاهی در حال توسعه در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا است. این رشته در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه زنجان ارائه می شود. برای معرفی هرچه بهتر این رشته درسی با عنوان مقدمه ای بر مهندسی پزشکی در گروه برق دانشگاه زنجان ارائه می شود. دانشجویان در پایان انجام پروژه نهایی این درس، برای ارئه کارهای انجام شده پوستری تهیه خواهند کرد. ارائه پوسترها ساعت 12:30 الی 13:30 در روز دوشنبه 1خردادماه 1396 در میدان گرانیت ساختمان برق و کامپیوتر دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد. این درس به همت و تلاش دکتر مصطفی چرمی، عضو هیئت علمی گروه برق ارائه شده است. در ادامه عناوین پوسترها تقدیم می‌شود: 1. گسیو فتحی (آزمون بررسی پوکی استخوان در منزل) 2. امیرحسین مهدی زاده(آموزش تنفس صحیح به کودکان) 3. منصور منصوری(مسواک برقی) 4. زهرا مرادی(تجهیز پروتز شبکیه چشم) 5. پویان رحمانی (کاشت حسگر کراتین در کلیه) 6. هادی علی یاری (دستگاه تشخیص زخم پای دیابتی) 7. مهدی آقامحمدی(پوشک هوشمند با قابلیت اطلاع رسانی) 8. نوید لباف(ردیاب عفونت های باکتریایی) 9. فرشید رجبی(لامپ جراحی FIRE LIGHT) 10. علیرضا صفرزاده(طراحی کفش هوشمند) 11. فاطمه مجدی(دستگاه نمایش نرخ تنفس هوشمند) 12. امیر احسان خلیلی(فن آوری جدید کلاه های فوتبال)


کانون نسل باران:
برنامه کنسل شد
با عرض پوزش برنامه به دلیل عدم حضور استاد کنسل شد


انجمن علمی مهندسی مکانیک برگزار می کند:
مسابقه بزرگ بالهای کاغذی (ساخت وپرتاپ موشک)

انجمن علمی مهندسی مکانیک برگزار میکند:
مسابقه بزرگ بال های کاغذی(ساخت و پرتاب موشک)
تبدیل کردن کاغذ به یک ماشین پرنده ممکن است ساده به نظر آید اما موشک های کاغذی از همان اصول پرواز هواپیماها پیروی میکنند... .
برای اطلاعات بیشتر به دفتر انجمن یا کانال تلگرامی انجمن(ZNUMECHANIC@)مراجعه کنید.
انجمن علمی زبان وادبیات فارسی برگزار می کند:
سلسله نشست های سعدی شناسی
انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی، پس از چهار جلسه سخنرانی پیرامون سعدی شناسی؛مراسم اختتامیۀ این سلسله نشستها را با محوریت مناظره و پرسش و پاسخ از اساتید سخنران این جلسات و اجرای موسیقی زنده توسط دانشجویان هنرمند،برگزار می کند. زمان: روز دوشنبه از ساعت 10:30 الی 14 مکان: سالن همایش_های روزبه، دانشکدۀ_علوم انسانی.


انجمن علمی برق برگزار می کند:
سومین نشست هفتگی با موضوع کنترل وابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی

 

 

انجمن علمی مهندسی برق برگزار میکند:

سومین نشست هفتگی با موضوع : کنترل و ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی

سخنران این هفته : جناب آقای مهندس کمال افشاری

دوشنبه 25 اردیبهشت ماه

ساعت 13:30 – 12:30

سالن کاوه دانشکده معدن

 
انجمن علمی علوم ورزشی برگزار می کند
مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود
انجمن علمی علوم ورزشی تقدیم میکند مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دوشنبه ۱۸ ادریبهشت سالن شریعتی واقع در دانشکده علوم انسانی ساعت ۱۰ صبح


انجمن علمی زبان وادبیات فارسی برگزار می کند:
جلسه چهارم از سلسله نشست های سعدی شناسی -با حضور دکتر محمود درگاهی
انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی، جلسهٔ چهارم از سلسله‌نشست های سعدی‌شناسی خود را با حضور جناب آقای دکتر‌محمود‌درگاهی، برگزار می‌کند. موضوع سخنرانی: سعدی در سیاست مکان: سالن روزبه دانشکدهٔ علوم ‌انسانی زمان: یکشنبه ۱۷ اردیبهشت‌‌، ساعت ۱۲:۳۰


انجمن علمی علوم دامی برگزار می کند:
دوره آموزشی پرورش زالو

زالو نقشی غیر قابل چشم پوشی در طب سنتی دارد. در همین راستا انجمن علمی گروه علوم دامی قصد دارد دوره‌ای سه روزه به منظور آموزش پرورش زالو از تاریخ 19 تا 21 اردیبهشت ماه برگزار نماید. بدین وسیله از علاقه‌مندان دعوت میشود جهت ثبت نام با شماره تلفن‌های 09363865753-09364251665 تماس گرفته یا به دفتر انجمن علمی علوم دامی واقع در ساختمان شماره 2 کشاورزی اتاق 47 مراجعه فرمایند.

هزینه دوره 21 هزار تومان بوده و به شرکت کنندگان مدرک معتبر جهاد کشاورزی اعطا میگردد.

لازم به ذکر است ساعت برگزاری دو روز اول 17 تا 20 و روز آخر از ساعت 9 تا 12 خواهد بود
انجمن علمی برق برگزار می کند:
نشست های هفتگی گروه برق
انجمن‌علمی‌مهندسی برق برگزار می کند: دومین نشست هفتگی مهندسی برق با حضور جناب آقای دکتر میلاد نظری موضوع سخنرانی: تشخیص الگو و کاربرد در پردازش تصویر و صحبت مکان: دانشکده معدن سالن استاد کاوه نظامی زاده زمان: چهارشنبه۱3 اردیبهشت، ساعت ۱3:۳۰- 12:30


معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار می کند:
برگزاری جلسات صوت ولحن قرآن کریم ویژه برادران -دوشنبه های هرهفته ساعت 17مسجد دانشگاهستاد اقامه نماز برگزار می کند:
مسابقه "مسئله شناسی و پاسخگویی به پرسش های نماز" ویژه دانشگاهیان سراسر کشور

ستاد اقامه نماز مسابقه "مسئله شناسی و پاسخگویی به پرسش های نماز" را برگزار می نماید
ویژه دانشگاهیان سراسر کشور


ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به تمامی اساتید و پژوهشگران عزصه علم و دانش،مسابقه ای را به منظور دریافت پاسخ های نو از نگاه اندیشمندان دینی و اجتماعی برگزار می نماید و از اساتید محترم حوزه و دانشگاه استدعا دارد نوشته های خود را با اولویت مخاطبین نوجوان و جوان به آدرس زیر ارسال نمایند. ضمن درج مطالب به نام افراد در مجلات علمی ستاد، به بهترین های مسابقه هدایای ارزنده اهدا خواهد شد.
لازم به یادآوری است، عزیزانی که به 5 پرسش پاسخ تفصیلی و مستند با ذکر منابع ارسال نمایند، در این مسابقه شرکت داده خواهند شد.
آدرس ارسال: مشهد – ضلع شرقی میدان طبرسی – مجتمع فرهنگی آموزشی نیایش، ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی
و یا به پست الکترونیکی  safiresobh@iran.ir
 

مهلت ارسال: تا پایان خرداد ماه 1396
جهت کسب اطلاعات درمورد نحوه پاسخگویی و یا نحوه ارسال آثار، با شماره تلفن
 051-33684700 روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی تماس حاصل فرمایید.


جهت دریافت فایل سوالات اینجا کلیک کنید
انجمن علمی ادبیات فارسی برگزار می کند:
فراقنامه سعدی


انجمن‌علمی‌‌زبان وادبیات‌فارسی، جلسهٔ‌سوم از سلسله‌نشست‌های سعدی‌شناسی خود را باحضور جناب آقای دکتر‌قربان‌ولیئی، برگزار می‌کند.

موضوع سخنرانی: فراقنامهٔ سعدی (تاملی در عشق از دیدسعدی)
مکان: سالن روزبه‌ دانشکدهٔ علوم انسانی
زمان: دوشنبه ۱۱ اردیبهشت، ساعت ۱۲:۳۰