خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارنهاد مقام معظم رهبری


اعزام گروهی 286 زوج دانشجو به مشهد مقدس
مراسم بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان برگزار شد

بیست و سومین دوره ازواج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان ، روز جمعه 25 بهمن با حضور 279 زوج دانشجو و مسئولین استانی و دانشگاهی در سالن همایش های بین المللی دانشگاهی زنجان برگزار شد.

ثبت نام بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی از 13 آذر آغاز و تا 15 بهمن ادامه داشت که در این بازه زمانی  تعداد 378 زوج ثبت نام نمودندو از این تعداد، 286 زوج تحت عنوان کاروان همسفر تا بهشت 15 به صورت گروهی از زنجان با 2 قطار اختصاصی عازم مشهد مقدس شدند.

دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه زنجان به عنوان دبیرخانه استانی ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان، با هماهنگی های انجام شده موفق به برنامه ریزی و اجرای کارگاه های آموزشی، عقد تفاهم نامه با شبکه تسهیل ازدواج استان و ارائه 40 نوع تسهیلات به زوجین دانشجو، معرفی زوج های تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد جهت دریافت تسهیلات ویژه از نهادیهای ذیربط و هماهنگی با دانشگاه های استان جهت تخصیص کمک هزینه ایاب و ذهاب به مشهد مقدس برای زوجین شد.

برای ثبت نام کنندگان بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی استان، 3 کارگاه آموزشی با عناوین شاخه نبات، از تفاوت تا تفاهم و آشیانه برنامه ریزی و اجرا شد؛

کارگاه شاخه نبات با با موضوعات مهرورزی و ایداه ال گرایی مانع خوشبختی و با حضور حجت الاسلام قرعه داغی برای کلاس مهرورزی ویژه خانم ها، جناب آقای دکتر جاهد بررای کلاس مهرورزی ویژه اقایان و جناب آقای یارقلی برای کلاس ایده ال گرایی مانع خوشبختی ویژه زوجین دوشنبه  14 بهمن در سالن روزبه و شریعتی دانشکده علوم انسانی دانشگاه زنجان برگزار شد.

کارگاه از تفاوت تا تفاهم با حضور حجت الاسلام قره داغی و با موضوع مزاج شناسی زوجین  جمعه 25 بهمن در سالن غدیر دانشگاه زنجان و کارگاه آشیانه 27 بهمن در سالن همایش برج سپید صدا و سیمای مرکز مشهد مقدس برگزار شد.

ویژه برنامه مراسم بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان جمعه 25 بهمن در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار  شد و در پایان این مراسم، زوجین دانشجو به صورت کارناوال به راه آهن رفته و عازم مشهد مقدس شدند. در این مراسم که با حضور آیت الله خاتمی نماینده  ولی فقیه در استان و مسئولین استانی و دانشگاهی برگزار شد،  برنامه های ویژه ای همچون اجرای گروه سرود آوای دستان، مسابقه و عقد نمادین تدارک دیده شده بود.

زوجین دانشجویی که در کاروان همسفر تا بهشت 15 عازم مشهد مقدس شده بودند در برنامه های ستاد زادواج دانشجویی کشور نیز شرکت نمودند که از برنامه های برگزار شده توسط ستاد کشوری ازدواج دانشجویی می توان به زیارت دسته جمعی زوجین، برنامه فرصت عاشقی با سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان در رواق حضرت فاطمه زهرا(س) حرم مطهر رضوی، صرف غذای حضرتی در مهمانسرای حرم مطهر رضوی، جشنواره 101 فیروزه  و جنگ مهر و ماه که در سالن همایش برج سپید برگزار گردید

لازم به ذکر است از زوجین با مهریه 14 سکه یا کمتر و برندگان جشنواره 101  فیروزه در برنامه مهر وماه تقدیر به عمل آمد.


برای شماهده تصاویر، اینجا کلیک نمایید
مسابقه حل مسأله در قاب دوربین
مهلت آثار آثار تا 22 اسفند

محورهای مسابقه:

1. مطالبه گری و مصاحبه با مسئولان و کارشناسان
2. گزارشی از فعالیت کارگزوه های دانشجویی و حوزوی
3. تبیین و روشنگری نسبت به مسائل و مشکلات جامعه
4. الگوسازی و معرفی جوانان موفق در حل مسائل جامعه
5. به تصویر کشیدن ایده ها و طرح های برتر دانشجویی و حوزوی

جوایز:

نفرات اول: ده میلیون ریال
نفرات دوم: هفت میلیون ریال
نفرات سوم: پنج میلیون ریال

مهلت ارسال آثار: 22 اسفند

فیلم های موبایلی خود را می توانید حداکثر در 3 دقیقه و 20 مگابایت در پیام رسان های ایتا و بله به آی دی adhodatdanesh@ ارسال نمایید.

کانال مسابقه: @hodatdanesh
دانشگاهیان از هجدهم اسفندماه به عتبات عالیات مشرف می شوند
آخرین مهلت ثبت نام تا 4 اسفند 1398

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطهری پور،رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان امروز در نشست خبری بیست و دومین دوره عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت نام دور جدید بیست و دومین دوره عتبات دانشگاهیان از ۲۷ بهمن ۹۸ آغاز شد. دانشگاهیان تا ۳ اسفند ۹۸ می توانند با مراجعه به سایت .labbayk.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مطهری پور افزود: قرعه کشی دانشگاهیان برای اعزام به عتبات در این دوره ۵ اسفندماه انجام می شود و هماهنگی های لازم با معاونت عتبات سازمان حج صورت گرفته است. اعزام دانشگاهیان از ۱۸ اسفند ۹۸ مصادف با ۱۳ رجب سالروز ولادت امیرالمؤمنین علی (ع) شروع می شود.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خاطرنشان کرد: اعزام ها تا ۲۷ فروردین ۹۹ مصادف با ۲۱شعبان ادامه خواهد داشت و با توجه به اینکه این دوره کمی با تأخیر آغاز شد، برای اعزام دانشگاهیان ۱۵۰ کاروان پیش بینی شده است که ۱۱۰ کاروان آن به صورت هوایی و ۴۰ کاروان به صورت زمینی اعزام خواهند شد.

وی تأکید کرد: توزیع کاروان ها به گونه ای بوده که همه استان ها از آن بهره مند شده و فضا برای حضور دانشگاهیان در ایام رجب، شعبان و نوروز در عتبات مهیا شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مطهری پور ادامه داد: هماهنگی با بانک طرف تعهد ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان صورت گرفته است و زائران هوایی ۳ میلیون تومان و زائران زمینی یک و نیم میلیون تومان می توانند بعد از ثبت نام، قرعه کشی و قطعی شدن اعزامشان با ارائه مدارک به بانک مذکور دریافت کنند.

وی با اشاره به هزینه ثبت نام در این دوره افزود: هزینه کاروان هوایی حدود ۴ میلیون تومان و هزینه کاروان زمینی حدود ۲ میلیون تومان است و با توجه به اینکه در این دوره با محدودیت زمان مواجه بودیم، تمرکز خود را فقط بر روی اعزام کاروان های متأهل دانشگاهی متمرکز کرده ایم و در این دوره دانشجویان مجرد دختر اعزام نخواهند شد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به برنامه های فرهنگی که در این دوره پیش بینی شده است، اشاره کرد و گفت: ما به دنبال ایجاد تحول و پویایی در برنامه های فرهنگی عتبات دانشگاهیان هستیم، بر همین اساس از ظرفیت رسانه و فضای مجازی در انتقال معارف دینی استفاده کرده و آن را مورد توجه قرار داده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین مطهری پور تصریح کرد: تقویت سایت لبیک از دیگر برنامه هایی است که در این راستا انجام شده است. ما همچنین در طرح همیار لبیک از زائران دانشگاهی خواسته ایم که سفرهای زیارتی خود را به صورت عکس، خاطره و دل نوشته ارائه کنند که در فضای مجازی منتشر شود.

وی افزود: با توجه به اینکه این دوره از اعزام با ماه های رجب و شعبان همزمان شده، سعی داریم با تغییر رویکرد، مطالبی با محتوای غنی ارائه کنیم. انس با قرآن، توجه به ادعیه و بهره گیری از فضای معنوی ماه های رجب و شعبان، تأکید بر معارف نهج البلاغه، آثار ائمه اطهار و به ویژه سیره سیاسی آنها در برخورد با حوادث اجتماعی از اهم برنامه هایی است که در این دوره به آن توجه شده است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خاطرنشان کرد: در این دوره سعی کرده ایم بحث مقاومت، تبیین ابعاد مکتب شهید سلیمانی در پاسداشت محور مقاومت مورد توجه قرار گیرد. همچنین ما انتخابات را پیش رو داریم و حضور مردم در پای صندوق های رأی نشان اقتدار، عزت و پویایی ملت ایران است. ملت ایران در همه صحنه ها حضور حماسی داشته و با دفاع از ارزش های انقلاب واسلام دشمنان را مأیوس کرده اند.

وی ادامه داد: ما در تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و راهپیمایی۲۲ بهمن شاهد این اقتدار و شکوه بودیم و امیدواریم مردم همچنان مانند گذشته با حضور حماسی در پای صندوق های رأی در دوم اسفندماه، اقتدار خود را به نمایش بگذارند.
اولین همایش ملی اربعین پژوهی
21 اسفندماه 1398 همزمان با وفات حضرت زینب(س)

محورهای همایش:

- ابعاد تربیتی و روانشناسی اربیعین
- ابعاد فرهنگی و رسانه ای اربعی
- ابعاد جامعه شناختی اربعین
- اربعین و جبهه مقاومت اسلامی
- اربعین، اقتصاد و امنیت
- ابعاد بین المللی اربعین
- محورهای آزاد
- سایر محورها در تارنمای همایش

آخرین مهلت ارسال مقالات:د 98/11/30

اعلام نتایج بررسی مقالات: 98/12/10

آدرس دبیرخانه: اهواز، پردیس، دانشگاه پیام نور، ساختمان شهید نریمی، دفتر بسیج اساتید، تلفن 061-33348611

ارسال مقالات از طریق تارنمای conference.pnu.ac.ir/khozestan-arbaeen
جذب نیروی انسانی
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

شرایط پذیرش

1. آشنایی کافی با فضای علمی، فرهنگی دانشگاه و دانشگاهیان
2. سابقه حضور علمی، تبلیغی یا فرهنگی در دانشگاه
3. حداقل سوابق علمی، اشتغال به تدوین رساله سطح 4 حوزه
 یا تدوین رساله دکترای دانشگاهی + اتمام پایه 10
4.حداکثر سن 35 سال(متولدین فروردین 1364 به بعد)
5. قبولی در مراحل جذب(آزمون و مصاحبه)

تذکر: داوطلبان خدمت در مناطق محروم در اولویت جذب هستند

مهلت ثبت نام: 26 بهمن تا 16 اسفند 98

ثبت نام از درگاه: http://jazb.nahad.ir