خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارمعاونت دانشجویی


هشدار-پبام بهداشتی
هشدار درباره یک بیماری کشنده در فصل گرما/خرید گوشت‌ بدون مهر دامپزشکی ممنوع!

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:


هشدار درباره یک بیماری کشنده در فصل گرما/خرید گوشت‌ بدون مهر دامپزشکی ممنوع!

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به مردم توصیه کرد برای جلوگیری از ابتلا به تب کریمه کنگوCrimean Congo Haemorrhagic Fever (CCHF) ، گوشتی را تهیه کنند که مهر سازمان دامپزشکی را داشته باشد.

به گزارش آوای سلامت، دکتر محمد مهدی گویا، گقت: تب کریمه کنگو یکی از مهم‌ترین بیماری‌های ویروسی است که از حیوان به انسان منتقل می‌شود. این بیماری خطرناک است و فرد مبتلا به آن تا ۳۰ درصد موارد جان خود را از دست می‌دهد حتی اگر درمان شود. یکی از راه‌های انتقال آن نیز از طریق گزش کنه‌ای است که روی بدن حیوان آلوده به خصوص دام‌های اهلی مانند گوسفند و بز وگاو زندگی می‌کند. این ویروس وارد بدن دام شده و بعد با گزش باعث ابتلای فرد به بیماری می‌شود.

دکتر گویا تاکید کرد: خرید گوشت از منابع نامطمئن مانند کنار خیابان، جاده و ... مردم را در معرض ابتلای به تب کریمه کنگو قرار می‌دهد. به همین دلیل گوشت باید مهر تایید سازمان دامپزشکی را داشته باشد.

به گفته وی، این بیماری بیشتر یک بیماری شغلی است. کسانی که به صورت مستقیم با دام سرو کار دارند، آن را ذبح می‌کنند، قصاب‌ها و حتی زنان خانه‌دار نیز ممکن است به دنبال تماس با دام تازه ذبح شده یا گوشت آلوده، مبتلا به این عفونت‌ شوند. همچنین کسانی که در معرض خون و ترشحات بدنی فرد بیمار قرار دارند نیز در معرض ابتلا هستند. در کشور ما هر سه راه انتقال این بیماری تا به حال مشاهده شده است.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: این بیماری معمولا در فصل بهار و تابستان شایع است، اما در تمام فصول سال ممکن است مشاهده شود. تب کریمه کنگو واکسنی برای پیشگیری ندارد و مهم‌ترین نکته برای این کار رعایت نکات بهداشتی توسط کسانی است که دام نگهداری می‌کنند، در کشتارگاه‌ها و دامداری‌ها کار می‌کنند و زنان خانه‌داری که گوشت خریداری می‌کنند.

به گفته دکتر گویا، این بیماری قابل درمان است، ولی باید زود تشخیص داده شود. داروی آن نیز در کشور موجود است و در اختیار تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار دارد. همچنین تشخیص این بیماری ویروسی نیز در آزمایشگاهی مدرن صورت می‌گیرد که فاصله بین ارسال نمونه و تشخیص آن کمتر از ۲۴ ساعت است.

 شروع علائم بیماری ناگهانی حدود ۱ تا ۷ روزطول می‌کشد (متوسط ۳روز)، بیمار دچار سردرد شدید، تب، لرز،درد عضلانی (بخصوص در پشت و پاها)، گیجی، درد و سفتی گردن، درد چشم، ترس از نور (حساسیت به نور) می‌گردد. ممکن است حالت تهوع، استفراغ بدون ارتباط با غذاخوردن و گلودرد و احتقان ملتحمه در اوایل بیماری وجود داشته باشد که گاهی با اسهال و درد شکم و کاهش اشتها همراه می‌شود. تب معمولاً بین ۳ تا ۱۶ روز طول می‌کشد. تورم و قرمزی صورت، گردن و قفسه سینه، پرخونی خفیف حلق و ضایعات نقطه‌ای در کام نرم و سخت شایع هستند. تغییرات قلبی عروقی شامل کاهش ضربان قلب و کاهش فشارخون مشاهده می‌شود. 

با آرزوی سلامتی و تندرستی

معاونت دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان
پیامهای بهداشتی
۸ گیاه شگفت انگیز که سرطان را فراری می دهند!

 گیاهان شگفت انگیز که سرطان را فراری می دهند!

  همه سلول های سرطانی شبیه به هم نیست. سرطان ممکن است روی هر عضوی از بدن تاثیر بگذارد. سلول ها در یک قسمت از بدن جهش پیدا می کند و از کنترل خارج می شود و در قسمت های دیگر پخش می شود.

تقریبا همه سلول های سرطانی رشد سریعی دارد اما درمان آن به نوع سرطان، مرحله بیماری و قسمتی از بدن که درگیر بیماری است، ارتباط دارد، برخی از انواع سرطان ها تنها از طریق شیمی درمانی یا دارو درمان می شود، در حالی که برخی از انواع آن به جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی یا هر دو نیاز پیدا می کند. در این زمینه محققان روی گیاهان زیادی مطالعه و تاثیر آن ها را روی بهبود سرطان بررسی کرده اند.

شبدر: این گیاه ترکیبی قدرتمند به نام فورمونونتین دارد به فایده آن، کمک به مبارزه با سرطان سینه است. به گفته دانشمندان این ترکیب قدرتمند از گسترش سلول های سرطانی و همچنین حمله سرطان به سلول های سالم جلوگیری می کند.

قاصدک: توانایی قاصدک در مبارزه با سرطان به اثبات رسیده است. دانشمندان کانادایی دریافته اند که پس از گذشت ۴۸ ساعت از مواجهه با عصاره قاصدک، مرگ سلول های سرطانی آغاز می شود. همچنین، قاصدک حتی روی سلول های سرطانی که در برابر شیمی درمانی مقاوم بودند نیز تاثیرگذار بوده است. عصاره ریشه قاصدک قادر به از بین بردن سلول های سرطانی بدون سمیت برای سلول های سالم است.

زنجبیل: این ادویه قدرتمند، ضد سرطان و از بین برنده تومور است و آنهم به خاطر ۴ ترکیب موجود در آن از قبیل جینجرول، پارادول، شوگائول و زرومبون. مصرف زنجبیل منجر به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه، روده بزرگ، معده، کبد، پروستات و پوست می شود.

گیاه دم اسبی: بنا بر مطالعات، این گیاه از تکثیر سلول های سرطانی پیشگیری می کند. مصرف این گیاه از سرطان غدد لنفاوی و سرطان خون پیشگیری می کند.

شیرین بیان: گلابریدین موجود در ریشه شیرین بیان، منجر به پیشگیری از ابتلا به سرطان کبد می شود. همچنین این ترکیب قادر به پیشگیری از سرطان های سینه و گوارش نیز هست.

جعفری: مطالعات نشان داده که جعفری به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و رادیکال های آزاد را نابود می سازد، از دی ان آ در برابر آسیبی که می تواند به سرطان منجر شود، محافظت می کند و همچنین تکثیر و مهاجرت سلول های سرطانی در بدن را مهار می نماید.

 

با آرزوی سلامتی و تندرستی

معاونت دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان

 زمانهای توزیع غذا در ماه مبارک رمضان
اداره تغذیه

 با آرزوی قبولی طاعات و عبادات

                   به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند زمانهای توزیع غذا در ماه مبارک رمضان بشرح ذیل خواهد بود:
             سلف سرویس مجتمع خوابگاهی برادران:
زمان توزیع غذای  افطاری: از ساعت 19:30 الی 21:15 --  زمان توزیع غذای  سحری: از ساعت 00:45 الی 03:45
مجتمع  خوابگاهی خواهران:
 زمان توزیع غذای  افطاری: از ساعت 19:45 الی 21:15 -- زمان توزیع غذای  سحری: از ساعت01:00 الی 03:00
              خوابگاه استقلال:
   زمان توزیع غذای  افطاری: از ساعت 20:00 الی 21:15 -- زمان توزیع غذای  سحری: از ساعت 01:00 الی 03:00
                                                   اداره تغذیه

 
اعلام نتایج انتخابات شورای صنفی
دانشکده کشاورزی - مجتمع خوابگاهی خواهران
اعلام نتایج انتخابات شورای صنفی
انتخابات شورای صنفی دانشکده‌ کشاورزی و مجتمع خوابگاهی خواهران روز دوشنبه مورخ 1396/3/1 برگزار و نتایج آن به شرح ذیل اعلام می‌گردد.
دانشجویانی که نسبت به نتایج آراء اعلام‌شده اعتراض داشته باشند می‌توانند اعتراض خود را به صورت کتبی و با ارائه دلایل و مستندات لازم  تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 1396/3/3 به دفتر معاونت دانشجویی تحویل نمایند
                                                                                                                     کمیته نظارت
 
دانشکده کشاورزی
ردیف نام خانوادگی نام تعداد آراء
1 قاسمی رامین  224
2 قربانی شیرین بلاغ حسین  213
3  قاسمی حسین 206
4 میری سعید  157
5  بیات سهند 154
6 اله ویرن لو محمد باقر 147
7 کاظمی حسین  143
8 تقدسی نیا فرزاد  98
9 گرجی مجید  85
10  افشاری محمد 84
11  دوستی فرد محمد امین 28
12  کریمی منصور 22
13 تاند معین  19
14  کریمی احمد 15
15 باقری محسن  14
16 رسولی اقبلاغی حسن  14
17  شقاقی میلاد 14
18  نجفی محمدصادق  12
19  عسگری محسن  9
خوابگاه‌های خواهران
ردیف نام خانوادگی نام  تعداد آراء
1 زمانی زینب  198
2 مهرنوش رحیمه  193
3  کریمی ناهید 173
4 صالحی پرستو  149
5 اصلان پور طامه زینب  146
6 بابا قصابها سمانه  144
7 اصغریان قرانباز زهره  130
8 رستم پی نسیم  126
9 بهرام زاده رقیه  100
10  رضایی ملاجیق لیدا 100
11 خادم نرگس  77
12  وثوق کبری 55
13 رستمی زهرا  42
14 نودوزی سمانه  33
15 پیری مهدیه  22
16  بیجار بومی پرین 17
17 درویشی زهرا  16
18  بهرامخانی زهرا 14
19  صادقی زهرا 13
20 معصومی الهه 12
21 وفائی زهرا  12
22 محمدی سهیلا  10
23  بازیار لیلا 4
24  عزیز خانی زهرا 4انتخاب اینترنتی خوابگاه
اداره خوابگاهها

  

اطلاعیه
قابل‌توجه دانشجویان روزانه متقاضی خوابگاه برای نیمسال اول سال تحصیلی 97-96
جهت انتخاب اینترنتی خوابگاه با مراجعه به اتوماسیون جامع خوابگاهی به آدرس http://dorm.znu.ac.ir از ساعت 8 صبح مورخه 96/3/7ضمن مطالعه فایل راهنمای برنامه مذکور طبق برنامه زمان‌بندی ذیل نسبت به انتخاب اتاق اقدام فرمایید.
 
خوابگاه
مقطع و ورودی
زمان
برادران
دانشجویان دکتری ورودی 93، 94، 95 و بهمن 92
96/3/7
دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی‌های 95 و بهمن 94
دانشجویان کارشناسی ورودی‌های 93 و بهمن 92
96/3/8
دانشجویان کارشناسی ورودی‌های 94
96/3/9
دانشجویان  کارشناسی ناپیوسته ورودی 95 و بهمن 94
دانشجویان کاردانی ورودی مهر 95 و بهمن 94
خواهران
دانشجویان دکتری ورودی 93، 94، 95 و بهمن 92
96/3/10
دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی‌های 95 و بهمن 94
دانشجویان کارشناسی ورودی‌های 93 و بهمن 92
96/3/11
دانشجویان کارشناسی ورودی‌های 94
96/3/13
دانشجویان  کارشناسی ناپیوسته ورودی 95 و بهمن 94
دانشجویان کارشناسی پیوسته ورودی 95
دانشجویان کاردانی ورودی 95 و بهمن 94
توجه
1‌- دانشجویان ساکن خوابگاه‌های دولتی که اجاره بهاء نیمسال اول یا دوم سال تحصیلی 96-95 را پرداخت ننموده‌اند تا 96/3/5 فرصت دارند نسبت به پرداخت آنها اقدام و فیش واریزی را به سرپرستی خوابگاه‌های مربوطه ارائه نمایند در غیر اینصورتمجاز به رزرو اتاق برای نیم‌سال اول سال تحصیلی 97-96 نبودهو اولویت خوابگاه دولتی به اشخاص دیگر واگذار خواهد شد.. لذا ضروری است جهت جلوگیری از تبعات ناشی از عدم پرداخت و انتخاب اتاق تا پایان مهلت مذکور نسبت به واریز بدهی خود اقدام نمایید. بدیهی است اداره خوابگاه‌ها هیچ مسئولیتی در قبال دانشجویانی‌که در مهلت مقرر نسبت به تسویه بدهی خود اقدام ننمایند نخواهد داشت
روش‌های پرداخت
 
الف - مراجعه به سامانه پورتال دانشجویی به آدرس http://bp.swf.ir(نام کاربری و کلمه عبور کد ملی به همراه خط تیره می‌باشد. مثال 9-456708-123)
ب - مراجعه به اداره خوابگاه‌ها (اتاق‌های 11 و 14 ) و دریافت فیش و پرداخت آن در بانک تجارت
 
2- آندسته از دانشجویانی که تاکنون در سامانه اتوماسیون جامع خوابگاهی یاس فرایند پیش‌ثبت نام را انجام نداده‌اند می‌بایست با مراجعه به سامانه مذکور نسبت به درج اطلاعات خود اقدام نمایند
2- دانشجویانی که در ترم گذشته در خوابگاه‌های خودگردان سکونت داشته‌اند و واجد شرایط انتقال به خوابگاه‌های دولتی می‌باشند ضروری است پس از انتخاب اینترنتی اتاق، در شروع نیمسال اول سال تحصیلی 97-96 با دریافت برگه تسویه‌حساب از خوابگاه خودگردان به اداره امور خوابگاه‌ها مراجعه نموده و پس از واریز هزینه خوابگاه و اخذ معرفی‌نامه از اداره خوابگاه‌ها جهت تشکیل پرونده به سرپرستی‌ خوابگاه‌های مربوطه مراجعه نمایند.
3ـ دانشجویانی که در ترم‌های گذشته در خوابگاه‌های دولتی سکونت داشته‌اند ضروری است پس از انتخاب اینترنتی اتاق و تایید آن توسط اداره خوابگاه‌ها با مراجعه به پورتال دانشجویی به آدرسhttp//bp.swf.ir از تاریخ 96/6/17 نسبت به واریز هزینه خوابگاه اقدام و در شروع ترم تحصیلی  با در داشتن  رسید پرداختی به سرپرستی خوابگاه‌های مربوطه مراجعه نمایند. (نام کاربری و کلمه عبور کد ملی به همراه خط تیره می‌باشد. مثال 9-456708-123)
4ـ در صورت عدم رزرو اتاق توسط دانشجو، دانشگاه هیچ‌گونه تعهدی در خصوص اسکان نخواهد داشت.
5- اجاره بهاء کلیه خوابگاه‌ها بجز خوابگاه نجفی بر اساس تعرفه‌های صندوق رفاه بوده و میزان اجاره خوابگاه نجفی تقریباً 20 درصد نسبت به خوابگاه‌های دیگر بیشتر خواهد بود
6- با توجه به محدودیت اسکان درخوابگاه‌های ملکی به اطلاع می‌رساند نتایج اولویت بندی و زمان انتخاب اتاق برای دانشجویان برادر ورودی 95 (روزانه) متعاقباً اعلام خواهد شد.
از دانشجویان محترم درخواست می‌شود قبل ازفعال شدن سایت در زمان مقرر نسبت به کنترل نام کاربری و کلمه عبور اقدام، و در صورت داشتن هرگونه سؤال در ساعت‌های اداری با شماره تلفن‌های 02433052428 (خواهران) و 02433052298(برادران)تماس حاصل نمایید.
 
                                                                                                                          اداره خوابگاه‌ها
 اسامی داوطلبان تأیید شده انتخابات شورای صنفی و رفاهی
خوابگاه خواهران - دانشکده کشاورزی
اسامی داوطلبان تأیید شده انتخابات شورای صنفی و رفاهی 1396 خوابگاه‌های خواهران
ردیف
نام خانوادگی
نام
شماره دانشجویی
رشته
 
       
2
اصغریان
زهره
95401104
فلسفه
3
اصلان پور طامه
زینب
94366104
مدیریت صنعتی
4
 بازیار
لیلا
94401106
فلسفه
5
بابا قصاب ها
سمانه
93422102
آب و هواشناسی
6
 بهرام خانی
زهرا
93132107
کشاورزی
7
 بیجاربومی
پرین
93224108
زیست شناسی
8
بهرام زاده
رقیه
93434105
مهندسی مواد
9
پیری
مهدیه
93252103
زمین شناسی
10
خادم
نرگس
93422104
آب و هواشناسی
11
درویشی
زهرا
94327114
روان شناسی
12
 رضایی ملاجق
لیدا
94341118
علوم ورزشی
13
رستم پی
نسیم
93422108
آب و هواشناسی
14
رستمی
زهرا
93224113
زیست شناسی
15
زمانی
زینب
94301111
کارتوگرافی
16
 صادقی
زهرا
94327121
روان شناسی
17
صالحی
پرستو
93158117
صنایع غذایی
18
 عزیز خانی
زهرا
94301116
کارتوگرافی
19
 کریمی
ناهید
93422115
آب و هواشناسی
20
معصومی
الهه
93224118
زیست شناسی
21
محمدی
سهیلا
92272125
فیزیک
22
مهرنوش
رحیمه
94301131
کارتوگرافی
23
نوروزی
سمانه
94442199
برق
24
 وثوق
کبری
93301121
جغرافیا
25
وفائی
زهرا
94364132
مدیریت بازرگانی
 
 
اسامی داوطلبان تأیید شده انتخابات شورای صنفی و رفاهی 1396 دانشکده کشاورزی
ردیف
نام خانوادگی
نام
رشته
شماره دانشجویی
1
 افشاری
محمد
خاک شناسی
93170102
2
 بیات
سهند
علوم دامی
93123202
3
 دوستی فرد
محمد امین
باغبانی
94142108
4
 شقاقی
میلاد
زراعت
94111111
5
 عسگری
حسن
علوم دامی
94124114
6
 قاسمی
حسین
زراعت
94114116
7
 کریمی
احمد
زراعت
94114203
8
 کریمی
منصور
زراعت
94111204
9
 نجفی
محمدصادق
علوم دامی
94124118
10
اله ویرن لو
محمد باقر
علوم دامی
93124202
11
باقری
محسن
ترویج
93132202
12
تاند
معین
علوم دامی
94124103
13
تقدیسی
فرزاد
باغبانی
95473101
14
رسولی آقبلاغی
حسن
باغبانی
95142113
15
قاسمی
رامین
خاک شناسی
93170119
16
قربانی شیرین بلاغ
حسین
علوم دامی
93124109
17
کاظمی
حسین
علوم دامی
93124111
18
گرجی
مجید
خاک شناسی
93170124
19
میری
سعید
علوم دامی
93123115
 
قوانین و مقررات تبلیغات

 

        1-زمان تبلیغات کاندیداهای شورای صنفی دانشگاه زنجان از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخه 27/02/1396         لغایت ساعت 20 روز یکشنبه مورخه 31/02/1396 خواهد بود. کاندیداها صرفاً در این بازه زمانی مجاز به تبلیغات    می‌باشند.

         2- اندازه عکس و پوستر تبلیغاتی داوطلبان حداکثر در قطع کاغذ A3 مجاز می‌باشد.

      3-محل انجام تبلیغات، بردهای دانشجویی دانشکده‌ها، بردهای سلف‌سرویس‌های دانشگاه و همچنین برد مجتمع‌های    خوابگاهی خواهران می‌باشد. بدیهی است توزیع هرگونه عکس داوطلبان یا سایر اشکال تبلیغاتی در فضای دانشگاه به‌جز    محل‌های تعیین‌شده ممنوع می‌باشد.

       4-کلیه نشریات مطبوعاتی که از دانشگاه زنجان مجوز فعالیت اخذ نموده‌اند حق تبلیغ له و یا علیه هیچ‌یک از داوطلبان    انتخاباتی را ندارند.

       5-داوطلبان و طرفداران آنها به‌هیچ‌ وجه مجاز به تبلیغ علیه داوطلبان دیگر نبوده و تنها می‌توانند شایستگی‌های خود یا      داوطلب مورد نظرشان را مطرح نمایند و هرگونه هتک حرمت و حیثیت داوطلبان ممنوع بوده و با متخلفین طبق مقررات    برخورد خواهد شد.

 

زمان برگزاری انتخابات  دانشکده کشاورزی روز دوشنبه مورخه 01/03/1396 از ساعت 9 صبح لغایت 17 عصر همان روز خواهد بود

 

زمان برگزاری انتخابات خوابگاه‌های خواهران روز دوشنبه مورخه 01/03/1396 از ساعت 14 عصر لغایت 21 عصر همان روز خواهد بود

 
 نتایج نهایی انتخابات شورای صنفی
دانشکده علوم انسانی - دانشکده فنی و مهندسی - مجتمع خوابگاهی برادران

 اطلاعیه:

به آگاهی دانشجویان گرامی می‌رساند که انتخابات شوراهای صنفی دانشکده‌های علوم انسانی، فنی و مهندسی و مجتمع خوابگاه‌های برادران در تاریخ 1396/02/17 برگزار و نتایج نهایی آن به شرح ذیل اعلام می‌گردد.
                                                                                                                       کمیته نظارت
دانشکده / خوابگاه
ردیف
نام خانوادگی
نام
اعضاء
علوم انسانی
1
لطیفی
امیرحسین
اعضای اصلی
2
صمدی
عمران
3
فلاح
محمدمهدی
4
جلالیان
رضا
5
نوری
فردین
6
فردی باشبرات
ذکریا
7
فتحی
مهدی
8
سلیمانی
هوشنگ
9
خداویسی
مجید
10
بیات
جعفر
اعضای علی‌البدل
11
افشار
فاطمه 
12
باقری
رضا
فنی و مهندسی
1
خداداد محمودی
غلامرضا
اعضای اصلی
2
فسخودی قلعه نایبی
هدیه
3
بیرامی کوهی
ایوب
4
فروغی
علی 
5
قره داغی
علی
6
حسینی
سید عادل
7
قیصریان
سیدسیروان
8
امینی
علی اکبر
9
قره داغی
رضا
10
بهروش
پویا
اعضای علی‌البدل
11
مرسلی گلبوس
مهرداد
12
اسکندری
مهرداد
مجتمع خوابگاهی برادران
1
یوسفی
محمد حسین
اعضای اصلی
2
اسمعیلی
امیر 
3
عیوض خانی
علی
4
برزگر فارسیانی
مهدی
5
باصیری
حسین 
6
گلی
محمد رضا
7
رزم خواه شربیانی
محمد مهدی
8
نجفی
میثم
اعضای علی‌البدل
9
قلی زاده
مهدی
10
میرزایی
شهاب 
 کسب مقام توسط مرکز بهداشت و درمان دانشگاه زنجان
.

 مرکز بهداشت و درمان دانشگاه زنجان  

بعنوان مرکز بهداشت و درمان برتر سال 1395 وهمچنین حائز رتبه سوم پس از دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه خوارزمی در بین دانشگاه های سطح دو(بین10000تا15000 دانشجو)گردید.
کسب این افتخار را به همه دانشگاهیان گرامی تبریک عرض می نماییم

 
کارگاه آشنایی با مضرات مصرف دخانیات، مواد مخدر
مرکز مشاوره و بهداشت روان

 کارگاه آشنایی با مضرات مصرف دخانیات ، مواد مخدر و داروهای زیان آور حافظه

مدرسان کارگاه :

                         دکتر چراغی :      روان شناس ، مشاور و رئیس مرکز مشاوره دانشجویی

                        سرهنگ جوزی :    رئیس سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی

زمان برگزاری : 

                       دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 ساعت 10 الی 12

مکان برگزاری : 

                      سالن آمفی تئاتر شریعتی دانشکده علوم انسانی
مرحله دوم انتخابات شورای صنفی دانشجویان
دانشکده های : کشاورزی -علوم و مجتمع خوابگاهی خواهران

 برگزاری مرحله دوم انتخابات شورای صنفی سال 1396دانشکده‌های کشاورزی، علوم و مجتمع خوابگاهی خواهران

 
ثبت نام از داوطلبان از روز دو‌شنبه 1396/2/18 لغایت چهارشنبه 1396/2/20
محل ثبت نام داوطلبان شورای صنفی دانشکده‌های کشاورزی و علوم: ساختمان امور دانشجویان  اتاق 11
محل ثبت نام داوطلبان شورای صنفی خوابگاه‌های خواهران: سرپرستی‌‌ خوابگاه‌های خواهران
 
حضور داوطلب به همراه کارت دانشجویی الزامی می‌باشد
 
زمان انتخابات : روز دوشنبه 1396/3/1نتایج انتخابات شورای صنفی دانشجویان در سال 96
معاونت دانشجویی
اعلام نتایج انتخابات شورای صنفی
انتخابات شورای صنفی دانشکده‌های علوم انسانی ،فنی مهندسی و مجتمع خوابگاهی برادران روز یکشنبه مورخ 1396/2/17 برگزار و نتایج آن به شرح ذیل اعلام می‌گردد.
دانشجویانی که نسبت به نتایج آراء اعلام‌شده اعتراض داشته باشند می‌توانند اعتراض خود را به صورت کتبی و با ارائه دلایل و مستندات لازم  تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه مورخ 1396/2/19 به دفتر معاونت دانشجویی تحویل نمایند. ضمناً انتخابات دانشکده‌های علوم و کشاورزی و مجتمع خوابگاهی خواهران به دلیل عدم حصول حدنصاب لازم در تعداد کاندیداها برگزار نگردید و زمان برگزاری انتخابات آنها متعاقباً اعلام خواهد شد.
                                                                                                                     کمیته نظارت
 
 
علوم انسانی
ردیف نام خانوادگی نام تعداد رای
1 لطیفی امیرحسین 275
2 صمدی عمران 252
3 فلاح محمدمهدی 210
4 جلالیان رضا 194
5 نوری فردین 157
6 فردی باشبرات ذکریا 136
7 فتحی مهدی 117
8 سلیمانی هوشنگ 116
9 خداویسی مجید 114
10 بیات جعفر 113
11 افشار فاطمه  99
12 باقری رضا 93
13 طوماری شجاع الدین 90
14 نصیری علی 75
15 اسلامی حمید 71
16 برخورداری محمدامین 67
17 معینی فاطمه  64
18 ورقایی زینب 51
19 محمدی فاطمه  48
20 عابدینی مهدی 47
21 محمدی ها سعید 36
22 حاجیان پرچینی بابک 11
23 علیپورقبلانتو پرویز 10
دانشکده فنی و مهندسی
       
1 خداداد محمودی غلامرضا 371
2 فسخودی قلعه نایبی هدیه 361
3 بیرامی کوهی ایوب 333
4 فروغی علی  331
5 قره داغی علی 327
6 حسینی سید عادل 321
7 قیصریان سیدسیروان 309
8 امینی علی اکبر 305
9 قره داغی رضا 303
10 بهروش پویا 298
11 مرسلی گلبوس مهرداد 293
12 اسکندری مهرداد 279
13 نیک زاد ثمرین یوسف 120
14 بیات علیرضا 115
15 ادیب ابی بیگلو امید 49
16 رضایی صابر 22
17 رستمی ده جلالی صادق 16
18 صفوی سید علیرضا 14
خوابگاه‌های برادران      
1 یوسفی محمد حسین 186
2 اسمعیلی امیر  179
3 عیوض خانی علی 172
4 برزگر فارسیانی مهدی 152
5 باصیری حسین  151
6 گلی محمد رضا 149
7 رزم خواه شربیانی محمد مهدی 144
8 نجفی میثم 142
9 قلی زاده مهدی 140
10 میرزایی شهاب  131
11 جعفری نیسیانی محمد جواد 126
12 عزیزخانی محمد رضا 124
13 شیخ زین العابدینی نوید 115
14 ذوالقدری حصاری سجاد 111
15 حسنی احسان 92
16 ملایی حمید رضا 80
17 ذوالقدر حسین  77
18 گلشنی علیرضا 41
19 یحیی زاده گوراب پسی سید محمد رضا  37
20 یوسف اشرفی محمد 34
21 معصومی پوریا 29
22 طلایی پاشیری سعید  27
 زمان و مکان برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان
معاونت دانشجویی
انتخابات شورای صنفی دانشکده‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی و مجتمع خوابگاه‌های برادران روز یکشنبه مورخ 1396/02/17 به شرح جدول ذیل انجام خواهد شد. در ضمن انتخابات شورای صنفی دانشکده‌های علوم و کشاورزی و مجتمع خوابگاهی خواهران بدلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد کاندیداها برگزار نمی‌شود. تاریخ برگزاری انتخابات آنها متعاقاً اعلام خواهد شد.
نام دانشکده/ خوابگاه
محل انتخابات
زمان
دانشکده فنی و مهندسی
میدان گرانیت ساختمان مکانیک
ساعت 9 صبح الی 17 عصر
دانشکده علوم انسانی
ورودی دانشکده علوم انسانی
ساعت 9 صبح الی 17 عصر
خوابگاه‌های برادران
مجتمع خوابگاهی برادران
ساعت 14 ظهر لغایت 22 شب
 
 
 
 
 
 
 

                                                                                                                           کمیته‌های اجرایی و نظارت 
پیامهای بهداشتی
پیشگیری از ریزش موها با ۷ خوراکی موثر

  ریزش مو در اثر برخی بیماری ها مانند بیماری های خودایمنی، دیابت، کمبود ویتامین، استرس و حتی کمبود خواب، اختلالی شایع است.

تحقیقات نشان می دهد که امکان بازگشت موهای ریخته شده از طریق تغییرات در رژیم غذایی میسر است. در اینجا ۷ ماده غذایی موثر در رشد مجدد موها و جلوگیری از ریزش مو بیشتر معرفی شده است:

ماهی سالمون: شما برای تقویت موهای موجود رشد رشته های جدید نیاز به دریافت پروتئین کافی دارید. پروتئین برای تولید کراتین که جزء کلیدی ساختار مو است، ضروری است. یک انتخاب هوشمندانه می تواند مصرف پروتئین های دریایی مانند ماهی باشد آنهم به لطف وجود اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامینها.

عسل: مصرف عسل چه به صورت خوراکی و چه به عنوان یک درمان موضعی، می تواند نازک شدن موها را بهبود ببخشد. در مطالعات مشخص شده که بیماران مبتلا به درماتیت سبورئیک که پوسته پوسته شدن، خارش و از دست دادن مو را تجربه می کنند، استفاده از مخلوط آب و عس برای ۴ بار در هفته منجر به بهبود ریزش مو خواهد شد.

آجیل و دانه ها: بادام، پسته و دیگر انواع آجیل برای جلوگیری از ریزش موهای شما مفید است. نه تنها حاوی امگا سه هستند بلکه حاوی  مقدار زیادی زینک هستند که برای موهای شما مفید است. علاوه بر این، آجیل باعث درخشندگی و ضخامت بیشتر موها می‌شود و سرشار از سلنیوم است. (سلنیوم نوعی ماده معدنی مهم برای سلامت پوست سر است).

اسفناج: مطالعات نشان داده که زنان مبتلا به ریزش مو، دارای سطوح پایین تر آهن و ویتامینD۲هستند. در این میان غذاهای غنی از آهن و  ویتامین ث مانند اسفناج برای پیشگیری از مو بسیار مفید است. اسفناج برای تولید سبوم ضروری است. سبوم یک نوع ماده چرب است که از طریق غده‌های مو ترشح می ‌شود و در واقع نوعی نرم‌ کننده طبیعی موی سر محسوب می شود.

میوه‌های حاوی ویتامین سی: بهتر است میوه ‌هایی را انتخاب کنید که حاوی ویتامین سی باشند چرا که از ریزش موهای شما جلوگیری می کنند. پرتقال، توت فرنگی، کیوی و طالبی جزء این میوه‌ ها هستند. ویتامین سی به عنوان آنتی ‌اکسیدان از پوست و مو محافظت می‌ کند. این ویتامین همچنین برای جذب آهن، ماده‌ دیگری که برای جلوگیری از ریزش موها ضروری است، لازم است.

میگو: میگو و دیگر مواد غذایی حاوی زینک برای جلوگیری از ریزش مو ضروری است. البته جذب زینک بیش از حد نیز موجب ریزش موها می‌شود زیرا میزان تستوسترون تولیدی بدن را افزایش می‌ دهد. میزان زینکی میزان نیاز روزانه به زینک ۱۱۱ میلی ‌گرم است. اگر به این میزان استفاده شود از ریزش موها جلوگیری می ‌شود.

تخم‌ مرغ: اگر گیاه‌ خوار هستید و به دنبال غذاهایی پروتئین ‌دار برای تقویت موهایتان هستید، تخم‌ مرغ و محصولات لبنی حاوی منابع غذایی کافی برای موهای شما هستند. به دنبال مواد لبنی کم چرب مانند شیر و ماست کم چرب باشید.

آوای سلامت

با آرزوی سلامتی و تندرستی

معاونت دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان
قابل توجه دانشجویان بهره مند از تسهیلات وام صندوق رفاه
اداره رفاه دانشجویی

 اطلاعیه

قابل توجه دانشجویان بهره مند از تسهیلات وام صندوق رفاه
 
دانشجویانی که یک ترم یا بیشتر از وام های صندوق رفاه استفاده نموده و نسبت به ارائه تعهد محضری اقدام نکرده اند، تا تاریخ 96/02/20 مهلت دارند نسبت به تعیین تکلیف بدهی خود طبق یکی از روش های زیر اقدام نمایند.
1-ارائه تعهد محضری با ضامن معتبر در دفاتر اسناد رسمی  و مراجعه به امور رفاهی دانشجویان جهت تقسیط بدهی
2-پرداخت یکجای بدهی به حساب صندوق رفاه
توجه: در صورت ارائه تعهد محضری امکان بهره مندی دانشجویان از سایر تسهیلات صندوق رفاه فراهم خواهد شد.
شماره تلفن تماس با کارشناس تعهد محضری : 33052665
شماره تلفن تماس با کارشناسان امور رفاهی :

 33052283 - 33052643
نحوه درخواست تسویه حساب صندوق رفاه
اداره رفاه دانشجویی

 اطلاعیه دانشجویی نحوه درخواست تسویه حساب صندوق رفاه برای دانش آموختگان

دستور العمل صدور تسویه حساب بر خط(OnLine):
با احترام ، به استحضار می رساند در راستای رفاه حال دانش آموختگان و توسعه خدمات رسانی توام با کرامت انسانی از تاریخ 96/01/21صدور تسویه حساب به صورت برخط در سیستم فاز دو ایجاد گردیده است:
فرآیند صدور تسویه حساب برخط به شرح ذیل می باشد:
1-    پرداخت بدهی تا مقطع مورد نظر جهت درخواست تسویه حساب
2-    درخواست صدور تسویه حساب توسط دانش آموختگان از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان به آدرس: www.bp.swf.ir
3-    بررسی پرونده توسط کارشناس دانشگاه و صدور تسویه حساب برای دانش آموختگان پس از تکمیل مستندات و رفع نقص پرونده
4-    دانش آموختگانی که دارای چند مقطع تحصیلی هستند ، اولویت صدور تسویه حساب با مقاطع پایین تر می باشد.
5-    مراجعه دانشجو، یک هفته پس از درخواست تسویه حساب به پورتال دانشجویی صندوق رفاه جهت پی گیری از نتیجه  درخواست
 
    درصورت وجود مشکل، با کارشناسان امور رفاهی دانشجویان دانشگاه تماس حاصل نمایند.
                                                                                          33052283-024
                                                                                          33052643-024