خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارمعاونت دانشجویی


پیامهای بهداشتی
۶ کلید ضد پیری برای مردان!

در حالی که پیرشدن و بالارفتن سن اتفاقی اجتناب ناپذیر است، اما برخی استراتژی های ضد پیری نیز وجود دارند که مانع از دست دادن زمان، بهبود سلامت و افزایش طول عمر در مردان می شوند.

به گفته متخصصان کالج پزشکی آلبرت اینشتین در نیویورک، تنها ۲۵ درصد از عوامل تعیین کننده طول عمر، مرتبط با ژنتیک است و مابقی به انتخاب شیوه زندگی بازمی گردد.

این در حالی است که متوسط سن امید به زندگی در مردان آمریکایی ۷۷,۸ و در زنان ۵ سال بیشتر از مردان است. احتمالا به این دلیل که شرایط بالقوه کشنده مانند بیماری های قلبی، و سرطان ها در مردان شایع تر است. علاوه بر این وجود هورمون استروژن در زنان، تا سن یائسگی از آنها در برابر بیماریهای قلبی محافظت می کند. ضمنا زنان دو برابر بیشتر از مردان به پزشک برای انجام معاینات منظم و غربالگری ها مراجعه می کنند.

خبر خوب این است که امکان افزایش طول عمر در مردان وجود دارد و آنهم با پیروی از ۶ استراتژی موثر:

حفظ وزن سالم: اضافه وزن می تواند حداقل ۳ سال از طول عمر کاهش دهد. ابتلا به چاقی نیز ۷ سال از طول عمر می کاهد. مطالعات سال ۲۰۰۸ نیز نشان داده مردانی که از چاقی شکمی رنج می برند، سه برابر بیشتر از دیگران در دهه هفتم زندگی به آلزایمر و زوال عقل مبتلا خواهند شد. یک راه برای اینکه عمر طولانی و سالمی داشته باشید این است که شاخص توده بدنی یا همانBMIتان را به زیر ۲۵ برسانید و حتما می دانید کهBMIیا همان شاخص توده بدنی از تقسیم وزن (برحسب کیلوگرم) بر مجذور قد (برحسب متر) به دست می آید.

حفظ رژیم غذایی سالم: بسیار واضح و روشن است که انتخاب غذاهای شور با خطر ابتلا به فشار خون بالا و بیماریهای قلبی همراه است. اگر می خواهید از مرز ۸۰ سالگی بگذرید، چاره ای جز پیروی از یک رژیم غذایی مناسب ندارید. بهتر است برای رهایی از ابتلا به چربی و کلسترول خون و در نتیجه بیماری های قلبی، فکر خوردن فست فودها، غذاهای چرب و سرخ کرده و انواع اسنک های شور و پرچرب را از سرتان بیرون کنید. می توانید با خوردن روزانه ۵ تا ۹ واحد میوه و سبزی های خام و بخارپز، خطر ابتلا به انواع سرطان و مرگ ناشی از آن را در خودتان کاهش دهید. مصرف منظم و حداقل روزی ۳ واحد شیر و لبنیات کم چرب و سبزی های سبز تیره مانند کلم بروکلی و اسفناج می تواند استخوان ها را محکم و از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری کند. ماهی های چرب حاوی امگا۳ و گردو و مغزهای خام دیگر مانع زوال عقل و ابتلا به آلزایمر در اثر افزایش سن می شود. استفاده از روغن های مفید مانند روغن زیتون و کانولا، هم از سلامت قلبتان محافظت می کند و هم باعث می شود لطافت پوستتان از بین نرود.

ورزش منظم: تمرینات هوازی باعث افزایش طول عمر می شوند و آنهم با تقویت قلب و ریه ها. اما تمرینات مقاومتی نیز خالی از لطف نیستند و از کاهش توده عضلانی، پیشگیری می کنند؛ کاهش توده عضلانی خود عاملی برای ابتلا به پیری زودرس است.

اجتناب از سیگار: سیگار نکشید، ورزش کنید، درست غذا بخورید و دور مصرف مشروبات الکلی و مخدرها را خط بکشید تا عمر بیشتری داشته باشید. براساس نتایج تحقیقاتی که محققان آمریکایی روی بیش از ۱۷ هزار زن و مرد انجام داده اند، شانس افزایش طول عمر در افرادی که این ۴ عادت خوب را دارند، بیشتر از دیگران است. آنها می گویند اگر از ۱۷ سالگی به بعد، سیگار نکشید و خورد و خوراک مناسبی داشته باشید، امکان فوت تا پیش از سن پیری ۶۳ درصد کاهش می یابد. همچنین احتمال ابتلا به انواع سرطان ها و ناراحتی های قلبی که از مهم ترین عوامل مرگ ومیرها هستند، با داشتن یک زندگی سالم تا ۵۷ درصد کاهش می یابد. پیروی از الگوی مناسب در زندگی می تواند خطر مرگ های پیش از دوران پیری را ۶۳ درصد در زنان و ۶۲ درصد در مردان کاهش دهد.

ازدواج: ازدواج می تواند باعث افزایش طول عمر مردان شود. محققان دانشگاه هاروارد می گویند احتمال رسیدن به سن ۷۰ سالگی و بیشتر در بین مردان متاهلی که حداقل ۲۰ سال از زندگی مشترکشان می گذرد، بسیار بیشتر از مردان مجرد و حتی آنهایی است که از همسرشان جدا شده اند. ازدواج، نوعی آرامش روانی برای افراد به دنبال دارد و انزوا و افسردگی را از آنها دور می کند. به همین دلیل، مردان متاهل در مقایسه با مجردها کمتر به ناراحتی های عصبی و بیماری های قلبی مبتلا می شوند و در نتیجه امکان افزایش طول عمرشان هم بالا می رود.

چک آپ های منظم: مراجعه مردان حداقل یک بار در سال برای غربالگری بیماری های مزمن و یا کشنده ضروری است. با پزشک تان در مورد غربالگری سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات با شروع سن ۵۰ سالگی گفتگو کنید بخصوص اگر سابقه خانوادگی ابتلا به این سرطان ها در خانواده شما وجود دارد.

با آرزوی سلامتی و تندرستی

معاونت دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان
وام ضروری ویژه دانشجویان دکتری
اداره رفاه دانشجویی

 اطلاعیه درخواست وام ضروری ویژه دانشجویان دکتری

زمان درخواست وام:      96/05/01 لغایت 96/05/10
 
تکمیل و ارائه فرم این نوع وام برای کلیه دانشجویان متقاضی وام به اموررفاهی دانشجویان الزامی است
 
 

اداره رفاه دانشجویان
ساعات و ایام فعالیت مرکز بهداشت و درمان دانشگاه
تابستان 1396(اعلام دوم)

(اعلام دوم)

 

به اطلاع دانشگاهیان محترم میرساند

برنامه حضور پزشک ،خدمات پرستاری و فوریت های پزشکی در بهداری دانشگاه زنجان به شرح ذیل می باشد

 

حضور پزشک و پرستار تا پایان تیر ماه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح الی 14

تکنسین فوریتهای پزشکی به صورت 24 ساعته تا 15 شهریور 

 

برنامه زمانی ارائه خدمات دندانپزشکی(کلیک کنید)

 

با آرزوی سلامتی و تندرستی

معاونت دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان


برنامه صعود به قلل دنا
تربیت بدنی

 به نام حق

برنامه صعود به قلل دنا
انجمن کوهنوردی کارکنان دانشگاه زنجان در نظر دارد برنامه چهار روزه صعود به قلل دنا را در مورخه 3و4و5و6مرداد ماه 96 با همراهی مربی کوهنوردی استان زنجان جناب آقای صدیقیان اجرا نماید.لذا همکاران علاقه مند برای شرکت در برنامه میتوانند برای ثبت نام در برنامه تا پایان وقت اداری روز چهار شنبه مورخه 96/4/28 به صورت حضوری و با پرداخت هزینه 20000 تومان به آقای جواد شهبازی واقع در ساختمان عمران مراجعه فرمایند.
لازم به توضیح میباشد که:
1-افراد ثبت نام کننده باید از آمادگی لازم برخوردار باشند.
2-وجه پرداختی در صورت انصراف قابل استرداد نمیباشد.

3-صعود قلل دنا پیش نیاز صعود به قله دماوند میباشد
انتخابی اعضای تیم فوتسال کارکنان دانشگاه زنجان
انجمن ورزشی کارکنان (کمیته فوتسال)
به نام خدا
به ­اطلاع کلیه کارکنان علاقه مند به رشته ورزشی فوتسال می­رساند که با توجه به برگزاری یک دوره مسابقات فوتسال در بین دانشگاه­های شمالغرب کشور از متقاضیان شرکت در این رشته ورزشی دعوت بعمل می آید جهت انتخاب بازیکن توسط کمیته فنی فوتسال دانشگاه در تمرینات حضور داشته باشند.
در این دوره از مسابقات طبق آیین ­نامه مدون تهیه شده که به امضا مدیران تربیت بدنی دانشگاه­ها در جلسه به میزبانی دانشگاه تبریز نیز رسیده­است کارکنانی که تحت شرایط تعیین و اعلام شده زیر باشند حق شرکت در مسابقات را خواهند داشت.
کلیه کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین می توانند در مسابقات شرکت نمایند.
 زمان شروع تمرینات روز دوشنبه 1396/4/19 ساعت 2:45 ظهر سالن ورزشی شماره 1 برادران.
ضمنا" حضور کارکنان علاقمند در تمرینات اجباری بوده و بازیکنان از افرادی که در تمرینات حضور مستمر داشته باشند انتخاب خواهند شد .
 ساعات و ایام فعالیت مرکز بهداشت و درمان دانشگاه
تابستان 1396

 

 

به اطلاع دانشگاهیان محترم میرساند

برنامه حضور پزشک ،خدمات پرستاری و فوریت های پزشکی در بهداری دانشگاه زنجان به شرح ذیل می باشد

 

حضور پزشک و پرستار تا پایان تیر ماه

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح الی 14

تکنسین فوریتهای پزشکی به صورت 24 ساعته تا 15 شهریور 

 

برنامه زمانی ارائه خدمات دندانپزشکی(کلیک کنید)

 

با آرزوی سلامتی و تندرستی

معاونت دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان
پیامهای بهداشتی
یازده منبع گیاهی غنی از کلسیم را بشناسید

 احتمالا تصور شما نسبت به غذاهای غنی از کلسیم، شیر و خانواده محصولات لبنی است. در حالی که لبنیات منبع اصلی استخوان سال است و هر فنجان شیر، 280 میلی گرم کلسیم دارد، اما شما می توانید برای کسب روزانه 1000 تا 1200 میلی گرم کلسیم مورد نیاز روزانه به محصولات گیاهی نیز متوسل شوید.

در اینجا محصولات گیاهی که بیشترین میزان این ماده معدنی ضروری برای بدن را دارند، معرفی شده اند:

برگ چغندر: این سبزی تیره رنگ غن یاز کلسیم، ویتامین ث و آنتی اکسیدان است. کلسیم نقش مهمی در کاهش دردهای قبل از قاعدگی دارد. این گیاه غنی از آنتی اکسیدان در صورتی که مرتب مصرف شود، خطر ابتلا به بیماری ‌های زیادی را کاهش می ‌دهد. میزان کلسیم برگ چغندر در هر یک دوم فنجان به صورت پخته شده، 79 میلی گرم است.

بادام: این میان وعده مناسب در هر 1 اونس، 82 میلی گرم کلسیم دارد و علاوه بر کلسیم، غنی از پروتئین، روغن های سالم و ویتامین های گروه ب است. روغن بوداده بادام حاوی بیشتری میزان کلسیم است.

لوبیا چیتی: در هر یک دوم فنجان، 86 میلی گرم کلسیم دارد و منبع خوبی از پروتئین، فولات، فیبر است.

کلم: در هر یک دوم فنجان 90 میلی گرم کلسیم دارد و علاوه بر آن سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها است.

اسفناج: اسفناج حاوی کلسیم قابل ‌توجهی است که البته میزان آن بسته به نوع پخت متفاوت است. آب ‌پز کردن باعث می ‌شود که میزان کلسیم اسفناج کاهش پیدا کند. در حالت کلی هر 100 گرم اسفناج حاوی 140 میلی‌ گرم کلسیم است.

لوبیا سفید: سرشار از کلسیم، فیبر و پروتئین است و هر یک دوم فنجان از آن 96 میلی گرم کلسیم دارد. باید بدانید که در همین میزان لوبیا سبز 177 میلی‌گرم کلسیم وجود دارد.

دانه کنجد: در هر 1 اونس، حاوی 273 میلی گرم کلسیم است و مواد دیگری مانند مس و منگنز نیز همراه آنند. دانه کنجد یک گیاه روغنی سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی است.

سویا: سویا سرشار از کلسیم است که می ‌توان آن را با شیر گاو مقایسه کرد. این ماده‌ غذایی حاوی ایزوفلاونی به نام «دیادیزن» است که اجازه نمی ‌دهد کلسیم استخوان‌ ها از بین برود. این ماده همچنین جلوی دفع کلسیم از طریق ادرار را می ‌گیرد. توجه داشته باشید که توفو یا همان پنیر تهیه شده از شیر سویا.

با آرزوی سلامتی و تندرستی

معاونت دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان
قابل توجه دانشجویان ساکن در خوابگاهها
اداره خوابگاهها
قابل توجه دانشجویان محترم ساکن در خوابگاه های دانشجویی
 
  تخلیه کلیه اتاق ها درطول تعطیلات به دلایل سم پاشی، رفع نواقصات و انجام تعمیرات ، نظافت اتاق ها، اسکان دانشجویان کارورزی و تحصیلات تکمیلی و ... توسط دانشجویان الزامی می باشد.
 
  لذا با توجه به تعطیلی خوابگاههای دانشجویی از روز پنجشنبه مورخ 96/04/08 رعایت نکات زیر ضروری می باشد.
 
  • خاموش کردن کلیه وسایل برقی نظیر یخچال،لامپ های روشنایی و خارج نمودن آنها از مدار.
  • نظافت اتاق و تمیز کردن یخچال
  • تخلیه کامل اتاق و کمدها (دانشگاه نسبت به اموال شخصی موجود در اتاقها هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت).
  • بستن و قفل نمودن در و پنجره
  • تحویل اموال اتاق به سرپرست خوابگاه
  • تحویل کلید اتاق به سرپرست خوابگاه و تسویه اموال
 

اداره خوابگاهها
پیامهای بهداشتی
مواد غذایی مُضر برای مبتلایان درد و ورم مفاصل

 درد مفاصل معمولا با التهاب همراه است. نقرس، آرتریت، آسیب ‌دیدگی، شکستگی یا جا­ب­جا شدن استخوان، لوپوس و فیبرومیالژیا از عواملی است که باعث درد مفاصل می‌ شود.

به نقل ازpreventionاگر شما از افرادی هستید که از درد مفاصل رنج می ‌برید سعی کنید از مصرف ۶ ماده غذایی خاصی که به التهاب دامن می‌ زند، خودداری کنید.

گوجه فرنگی: اگرچه تصور می شود که گوجه فرنگی یک ماده غذایی ضد التهاب است، اما کسانی که دچار یک نوع خاص از ورم مفاصل به نام نقرس هستند، باید بدانند که مصرف طولانی مدت برخی میوه های قرمز از جمله گوجه فرنگی، منجر به افزایش درد مفاصل ناشی از التهاب می شود. خوردن گوجه فرنگی باعث افزایش سطوح اسید اوریک موجود در خون می شود. اسید اوریک بالا خود علت زمینه ای ابتلا به نقرس است.

روغن ذرت: این روغن ‌ها می ‌توانند به دلیل وجود اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در آنها، باعث ایجاد التهاب و بیماری های قلبی عروقی شوند. سعی کنید از مصرف موادی مثل سس سالاد، بادام زمینی، سویا و روغن دانه انگور خودداری کنید. بهتر است این موادغذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۶ با غذاهایی که حاوی اسیدهای چرب ضدالتهاب امگا ۳ هستند جایگزین شوند. دانه کتان، دانه کدو تنبل و روغن زیتون جایگزین‌ های مناسبی هستند.

نوشیدنی های شیرین: مصرف این نوشیدنی ها علاوه بر افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی، به دلیل وجود سایتوکین موجود در آنها منجر به انتشار التهاب در بدن می شود. تحقیقات اینطور نشان داده زنانی که روزانه بیش از یک قوطی نوشابه می نوشند، ۶۳ درصد بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به ورم مفاصل هستند.

گوشت های حاوی پورین: پورین ها بدن به اسید اوریک تبدیل می‌ شوند. اسید اوریک اضافی موجود در خون به شکل کریستال ‌هایی در مفاصل ته ‌نشین شده و باعث قرمزی، متورم و گرم شدن، درد و التهاب یک یا چند مفصل می‌ شود. غذاهای حاوی پورین عبارتند از: گوشت، صدف، جگر، مغز و کلیه‌ ها. محققان می ‌گویند مصرف گوشت یا غذاهای دریایی خطر حملات نقرس را افزایش می ‌دهد.

لبنیات: پروتئین موجود در محصولات لبنی در برخی افراد می ‌تواند باعث درد مفاصل ‌شود. اگر شما نیز مشاهده کر‌دید که با مصرف محصولات لبنی درد مفاصل‌ تان افزایش می‌یابد، سعی کنید برای مدتی آنها را از برنامه غذاییتان حذف کرده و از شیر سویا و یا سایر جایگزین ‌ها استفاده کنید.

کافئین: شاید نوشیدن یک فنجان قهوه هر روز صبح شما را سرحال کند؛ اما زیاده ‌روی در مصرف آن اثرات منفی به همراه دارد و یکی از آسیب‌های ناشی از آن درد مفاصل است. در ضمن کافئین موجود در قهوه باعث از بین رفتن اثر داروهای دیگر می ‌شود. کافئین علاوه بر قهوه در نوشابه، نوشیدنی ‌های انرژی ‌زا، شکلات و کاکائو نیز وجود دارد.

دفتر ارتقاء سلامت

 

با آرزوی سلامتی و تندرستی

معاونت دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان
اطلاعیه اداره تغذیه
معاونت دانشجویی

 (اطلاعیه)

 

به اطلاع کلیه دانشجویان و کارکنان محترم می رساند:            

 غذاخوری کارکنان از تاریخ 96/4/10 برای وعده ناهار،غذا طبخ و توزیع خواهد کرد. لذا از تاریخ  96/4/3 تمامی وعده های غذایی ناهار(غیر از تعطیلات رسمی) از طریق سیستم اتوماسیون تغذیه و به قیمت مناسب قابل رزرو می باشد .

توضیحات :

1-دانشجویان متقاضی غذا می توانند ازتاریخ 96/4/3 با مراجعه به واحد اتوماسیون تغذیه(واقع در سلف سرویس مرکزی)نسبت به  دریافت کارت تغذیه ویژه تابستان اقدام نمایند.                           

2-امکان تهیه غذا به صورت روز فروش به تعداد محدود وجود خواهد داشت لذا با توجه به محدودیت در تهیه فیش غذای روز، از کارکنان و دانشجویان محترم تقاضامندیم نسبت به رزرو هفتگی غذا اقدام فرمائید.                                                                            

                                                       

اداره تغذیه   
قابل توجه دانشجویان پسر کارشناسی
ورودی 95 ساکن در خوابگاههای غیر دولتی
به اطلاع دانشجویان پسر کارشناسی ورودی مهر 95 ساکن در خوابگاههای غیر دولتی (استقلال و ورقایی) می‌رساند جهت مشخص نمودن خوابگاه خود در نیمسال اول 97-96 از تاریخ 96/3/24 لغایت 96/4/4 با مراجعه به سرپرستی خوابگاههای مربوطه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. با توجه به ظرفیت محدود در خوابگاههای دولتی در نیمسال اول 97-96 تعداد از دانشجویان بر اساس اولویتهای ذیل رتبه‌بندی و به خوابگاههای دولتی انتقال پیدا خواهند کرد.
توجه:
1-آن‌دسته از دانشجویانی که تاکنون در سامانه اتوماسیون جامع خوابگاهی یاس فرایند پیش‌‌ ثبت ‌نام را انجام نداده‌اند می‌بایست با مراجعه به آدرس http://dorm.znu.ac.irنسبت به درج اطلاعات و بارگذاری مدارک خود اقدام نمایند
2-دانشجویانی که اطلاعات آنها در سامانه مذکور موجود می‌باشد در صورت داشتن مدارک و مستندات تاثیر گذار در اولویت بندی به اداره خوابگاه‌ها (اتاق 14) تحویل نمایند
بدیهی است اداره خوابگاه‌ها هیچ مسئولیتی در قبال دانشجویانی که در مهلت مقرر ثبت نام نکرده باشند نخواهد داشت
اهم اولویتهای تأثیرگذار در واگذاری خوابگاه‌های دولتی
1ـ دانشجویان خانواده‌های شاهد و ایثارگر
2ـ دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی
3ـ داشتن گواهی فوت پدر
4ـ مناطق محروم
5ـ بُعد مسافت

ضمناً دانشجویانی که به خوابگاه‌های استقلال و ورقایی بابت اجاره بهاء خوابگاه بدهی دارند هرچه سریعتر نسبت به تسویه بدهی خود اقدام نمایند. 
انتخاب اینترنتی خوابگاه - نیمسال اول سال تحصیلی97-96
اطلاعیه شماره 2 اداره خوابگاهها

  

 

اطلاعیه شماره 2

قابل‌توجه دانشجویان روزانه متقاضی خوابگاه برای نیمسال اول سال تحصیلی 97-96

به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند سامانه اتوماسیون جامع خوابگاهی از تاریخ 96/3/29  مجدداً فعال خواهد شد لذا آندسته از دانشجویانی که در مرحله اول انتخاب اینترننی خوابگاه موفق به رزرو اتاق نگردیده‌اند در صورت واریز هزینه اجاره‌بهاء نیمسال اول و دوم 96-95 می‌توانند جهت انتخاب اینترنتی اتاق با مراجعه به آدرس بهhttp://dorm.znu.ac.ir از ساعت 9 صبح مورخه 96/3/29 ضمن مطالعه فایل راهنمای برنامه مذکور طبق برنامه زمان‌بندی ذیل نسبت به انتخاب اتاق اقدام نمایند.

 

خوابگاه

مقطع و ورودی

زمان

برادران

دانشجویان دکتری ورودی‌های 93، 94، 95 و بهمن 92

از تاریخ 1396/03/29 لغایت 1396/03/31

دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی‌های 95 و بهمن 94

دانشجویان کارشناسی ورودی‌های 93، 94و بهمن 92

دانشجویان  کارشناسی ناپیوسته ورودی 95 و بهمن 94

دانشجویان کاردانی ورودی 95 و بهمن 94

خواهران

دانشجویان دکتری ورودی 93، 94، 95 و بهمن 92

دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی‌های 95 و بهمن 94

دانشجویان کارشناسی ورودی‌های 93 و بهمن 92

دانشجویان کارشناسی ورودی‌های 94

دانشجویان  کارشناسی ناپیوسته ورودی 95 و بهمن 94

دانشجویان کارشناسی پیوسته ورودی 95

دانشجویان کاردانی ورودی 95 و بهمن 94

 

توجه:

1-    آندسته از دانشجویانی که برای نیم‌سال اول سال تحصیلی 97-96 انتخاب اینترنتی اتاق نموده‌ و تمایل به جابجایی آن دارند در صورت وجود ظرفیت خالی در اتاقها می‌توانند نسبت به جابجایی اتاق اقدام نمایند.

 مسیر انتقال یا جابجایی اتاق در سامانه جامع خوابگاهی  خوابگاه  درخواست خوابگاه  افزودن  نوع درخواست  درخواست انتقال  انتخاب اتاق  ثبت

 

 

2 - دانشجویان ساکن خوابگاه‌های دانشجویی که اجاره بهاء نیمسال اول یا دوم سال تحصیلی 96-95 را پرداخت ننموده‌اند  در صورت  واریز اجاره بهاء خوابگاه و ارائه فیش واریزی به سرپرستی خوابگاه‌های مربوطه یا اداره خوابگاه‌هامی‌توانند نسبت به انتخاب اتاق اقدام نمایند در غیر اینصورتمجاز به رزرو اتاق برای نیم‌سال اول سال تحصیلی 97-96 نبودهو اولویت خوابگاه دولتی به اشخاص دیگر واگذار خواهد شد. لذا ضروری است جهت جلوگیری از تبعات ناشی از عدم پرداخت و انتخاب اتاق تا پایان مهلت مذکور نسبت  به واریز بدهی خود اقدام نمایید. بدیهی است اداره خوابگاه‌ها هیچ مسئولیتی در قبال دانشجویانی‌که در مهلت مقرر نسبت به تسویه بدهی خود اقدام ننمایند نخواهد داشت

 

روش‌های پرداخت

الف - مراجعه به سامانه پورتال دانشجویی به آدرس http://bp.swf.ir(نام کاربری و کلمه عبور کد ملی به همراه خط تیره می‌باشد. مثال 9-456708-123)

ب - مراجعه به اداره خوابگاه‌ها (اتاق‌های 11 و 14 ) و دریافت فیش و پرداخت آن در بانک تجارت

 

3- آندسته از دانشجویانی که تاکنون در سامانه اتوماسیون جامع خوابگاهی یاس فرایند پیش‌ثبت نام را انجام نداده‌اند می‌بایست با مراجعه به سامانه مذکور نسبت به درج اطلاعات خود اقدام نمایند

4- دانشجویانی که در ترم گذشته در خوابگاه‌های خودگردان سکونت داشته‌اند و واجد شرایط انتقال به خوابگاه‌های دولتی می‌باشند ضروری است پس از انتخاب اینترنتی اتاق، در شروع نیمسال اول سال تحصیلی 97-96 با دریافت برگه تسویه‌حساب از خوابگاه خودگردان به اداره امور خوابگاه‌ها مراجعه نموده و پس از واریز هزینه خوابگاه و اخذ معرفی‌نامه از اداره خوابگاه‌ها جهت تشکیل پرونده به سرپرستی‌ خوابگاه‌های مربوطه مراجعه نمایند.

5ـ دانشجویانی که در ترم‌های گذشته در خوابگاه‌های دولتی سکونت داشته‌اند ضروری است پس از انتخاب اینترنتی اتاق و تایید آن توسط اداره خوابگاه‌ها با مراجعه به پورتال دانشجویی به آدرس http://bp.swf.ir از تاریخ 96/6/17 نسبت به واریز هزینه خوابگاه اقدام و در شروع ترم تحصیلی  با در داشتن  رسید پرداختی به سرپرستی خوابگاه‌های مربوطه مراجعه نمایند. (نام کاربری و کلمه عبور کد ملی به همراه خط تیره می‌باشد. مثال 9-456708-123)

6ـ در صورت عدم رزرو اتاق توسط دانشجو، دانشگاه هیچ‌گونه تعهدی در خصوص اسکان نخواهد داشت.

7- اجاره بهاء کلیه خوابگاه‌ها بجز خوابگاه نجفی بر اساس تعرفه‌های صندوق رفاه بوده و میزان اجاره خوابگاه نجفی تقریباً 20 درصد نسبت به خوابگاه‌های دیگر بیشتر خواهد بود

8- با توجه به محدودیت اسکان درخوابگاه‌های ملکی به اطلاع می‌رساند نتایج اولویت بندی و زمان انتخاب اتاق برای دانشجویان برادر ورودی 95 (روزانه) متعاقباً اعلام خواهد شد.

از دانشجویان محترم درخواست می‌شود قبل ازفعال شدن سایت در زمان مقرر نسبت به کنترل نام کاربری و کلمه عبور اقدام، و در صورت داشتن هرگونه سؤال در ساعت‌های اداری با شماره تلفن‌های 02433052428 (خواهران) و 02433052298(برادران)تماس حاصل نمایید.

 

                                                                                                                          اداره خوابگاه‌ها

 

 

 
وام ویژه دانشجویان دکتری
اداره رفاه دانشجویی
اطلاعیه درخواست وام ویژه دانشجویان دکتری
سه ماهه بهار 96
زمان درخواست وام:      96/03/13 لغایت 96/04/10
دانشجویان در صورت استفاده از هریک از وام های فوق، مجاز به استفاده از وام تحصیلی نمی باشند ودرصورت استفاده از وام تحصیلی، امکان بهره مندی از وام ویژه دکتری را نخواهند داشت.
شرایط و مدارک لازم جهت اخذ وام ویژه دکتری از بانک توسعه تعاون
1-    تکمیل و ارائه فرم شماره یک و دو مخصوص این نوع وام برای کلیه دانشجویان متقاضی وام به اموررفاهی دانشجویان
·        مشخص نمودن شعبه ای از بانک توسعه تعاون در شهر مورد نظر جهت اخذ وام در فرم شماره یک
2-    نیاز مالی دانشجو(غیر بورسیه- غیرشاغل)
3-    افراد تحت پوشش نهادهای بنیاد ملی نخبگان و صندوق حمایت از پژوهشگران مشمول وام نمی گردند
4-    معرفی ضامن یا ضامنین به بانک مورد نظرو طبق قوانین بانکی خواهد بود
شرایط و مدارک لازم جهت اخذ وام ویژه دکتریاز صندوق رفاه دانشجویان
1-    تکمیل و ارائه فرم شماره یک و دو مخصوص این نوع وام برای کلیه دانشجویان متقاضی وام به اموررفاهی دانشجویان
2-    نیاز مالی دانشجو(غیر بورسیه- غیرشاغل)
 
اداره رفاه دانشجویان
 

شیوه نامه وام ویژه دکترا از بانک توسعه تعاون

شرایط جدید اعلامی صندوق رفاه دانشجویان در خصوص وام ویژه دکترا

فرمهای وام ویژه دکترا از بانک توسعه تعاون

فرمهای وام ویژه دکترا از صندوق رفاه دانشجویان

جدول مقایسه وام ویژه دکترا از 2 منبع متفاوت

 
 

 
پیامهای بهداشتی
علائم عجیب کاهش تستوسترون در بدن!

 افسردگی و خستگی از علائم شناخته شده کاهش تستوسترون در بدن هستند اما آیا می دانید که سطوح پایین این هورمون مردانه می تواند استخوان ها، قلب، مغز و سایر اندام های حیاتی بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد؟

به نقل ازeverydayhealthبرای پی بردن به سطح تستوسترون در بدن، شما نیاز به انجام آزمایش خون دارید. برخی از علائم کاهش تستوسترون آشکار هستند در حالی که برخی دیگر یا خاموش اند و یا به طور تدریجی خود را نشان می دهند. در اینجا علائم کمتر شناخته شده کاهش تستوسترون معرفی شده است:

کاهش توده استخوان: سطوح پایین تستوسترون به کاهش تراکم استخوان می انجامد. تضعیف استخوان به نام پوکی استخوان است که اغلب به عنوان یک بیماری که در زنان اتفاق می افتد با این حال، مردان با تستوسترون پایین به دلیل نبود کمک های تستوسترون در تولید و تقویت استخوان، به پوکی استخوان، گرفتار می شوند مردان با تستوسترون پایین به خصوص سالمندان بیشتر مستعد ابتلا به شکستگی استخوان معمولا در ران، پاها، دنده ها و مچ دست هستند.

حمله قلبی یا سکته مغزی: به گفته محققان یک ارتباط قوی بین کاهش سطح تستوسترون و ابتلا به سکته های مغزی و حمله قلبی وجود دارد. در مردانی که دارای سطوح پایین هورمون تستوسترون هستند و تحت درمان با این هورمون قرار می گیرند، خطر حمله قلبی، سکته و بیماری های قلبی کاهش پیدا می کند.

درد عصب یا بی حسی: تستوسترن و یا متابولیت های آن نقش مهمی در درمان نوروپاتی برای جلوگیری از بی حسی و درد دارند. اگر شما به بیماری هایی مانند دیابت مبتلا باشید، با کاهش سطح تستوسترون، درد عصب و یا بی حسی را بیشتر تجربه می کنید.

مشکلات پوستی: کاهش سطح تستوسترون همراه با خشک شدن پوست است و سایر بیماری های پوستی مانند پسوریازیس در اثر آن تشدید می شود. تستوسترون پایین نقش مهمی در بدتر شدن مشکلات پوستی دارد.

مشکلات در کاهش وزن: مردانی که دچار اضافه وزن هستند، تستوسترون پایین تری هم دارند. اگر رژیم غذایی خوبی را دنبال می کنید و فعالیت بدنی کافی هم دارید و هنوز از اضافه وزن رنج می برید، ممکن است علت آن کاهش سطح تستوسترون باشد. استفاده از مکمل تستوسترون باعث کاهش وزن می شود ضمن این که قند خون و فشار خون را کنترل می کند. مکمل تستوسترون میزان چربی خوب خون را نیز افزایش می دهد.

تغییرات در حافظه: سطح توانایی های شناختی و حافظه مردان ممکن است با کاهش تستوسترون، کاهش یابد. یکی دیگر از تاثیرات کاهش تستوسترون، اشکال در مهارت های بصری است.

اگر نگران کاهش تستوسترون هستید، با یک آزمایش خون ساده سطح آن را اندازه گیری کنید. این کار تنها راه قطعی تشخیص پایین بودن سطح این هورمون است.

آوای سلامت

با آرزوی سلامتی و تندرستی

معاونت دانشجویی

مرکز بهداشت و درمان
وام ویژه دانشجویان دکتری
اداره رفاه دانشجویی

 اطلاعیه درخواست وام ویژه دانشجویان دکتری

سه ماهه بهار 96
زمان درخواست وام:      96/03/13 لغایت 96/04/10
شرایط و مدارک لازم
1-    تکمیل و ارائه فرم شماره یک و دو برای کلیه دانشجویان متقاضی وام به اموررفاهی دانشجویان
·        مشخص نمودن شعبه ای از بانک توسعه تعاون در شهر مورد نظر جهت اخذ وام در فرم شماره یک
2-    نیاز مالی دانشجو(غیر بورسیه)
3-    افراد تحت پوشش نهادهای بنیاد ملی نخبگان و صندوق حمایت از پژوهشگران شامل مشمولین وام نمی گردند
4-    معرفی ضامن یا ضامنین به بانک مورد نظرو طبق قوانین بانکی خواهد بود
 

اداره رفاه دانشجویان

 

دانلود بخشنامه ، شیوه نامه ، فرمهای یک و دو وام ویژه دکتری