خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارپژوهشکده فناوریهای نوین زیستی


گزارش از واریته Tuber aestivum var. uncinatum
اولین گزارش از واریته Tuber aestivum var. uncinatum ( از خانواده قارچهای دنبلان جنگلی

اولین گزارش از واریته  Tuber aestivum var. uncinatum

( از خانواده قارچهای دنبلان جنگلی )  از  ایران – پژوهشکده فناوریهای نوین زیستی دانشگاه زنجان

( قارچ‌های دنبلان جنگلیTuber spp) از لذیذترین، نادرترین و گران‌ترین قارچ‌های خوراکی دنیا می باشند و تا کیلویی 500 دلار ارزش اقتصادی دارند. به دلیل پیچیدگی چرخه زندگی (میکوریزا) و نیازهای رشد، تولید انبوه این قارچ تنها به پرورش در عرصه های رویشگاهی محدود است. در ادامه پژوهش‌های قبلی روی دنبلان‌های کوهی ایران(Terfezia spp.)، نمونه‌هایی از قارچ‌های بسیار ارزشمند دنبلان جنگلی از مناطقی از استان گلستان در ذیل پیمایش کشوری رویشگاه‌های دنبلان مشاهده گردید که بخشی از مطالعات  مربوطه در ایران و بخش تکمیلی آن در اسپانیا انجام گرفت. براساس ویژگی‌های ماکروسکوپی، میکروسکوپی و مولکولی، این واریته از قارچ با نام Tuber aestivum var. uncinatum شناسایی و برای نخستین بار از ایران گزارش گردید. این گزارش در شمارگان جدید  مجله Botanical Journal of Iran (ISI & ISC) به آدرس http://rostaniha.areo.ir/  منتشر گردیده است.

  
پژوهشکده فناوری های نوین زیستی برگزار می کند
کارگاه آموزشی نرم افزار End notex7 ، زمان: 4 اردیبهشت، ساعت 15:30

پژوهشکده فناوری های نوین زیستی اقدام به برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی Endnotex7  در مورخ ] چهارم اردیبهشت ماه 1397 از ساعت 15:30الی  18:30در محل پژوهشکده فناوری های نوین زیستی می نماید.علاقمندان جهت ثبت نام با شماره 02433054254 پژوهشکده فناوری های نوین زیستی تماس حاصل نمایند.

شرایط ثبت نام:

 همراه داشتن لپ تاپ الزامی می باشد.

مبلغ ثبت نام 400.000 ریال بوده و دانشجویان از تخفیف 50% برخوردار می باشند.

 

متقاضیان محترم می توانند مبلغ ثبت نام خود را از طریق دستگاه  POS موجود در دفتر پژوهشکده در زمان برگزاری کارگاه ویا به حساب شماره (شبا بانک ملی) 300170000002178622501004 IR بانک ملی به نام در آمد اختصاصی دانشگاه زنجان واریز نموده و اصل فیش را هنگام برگزاری کارگاه ارایه نمایند.

 

 پوستر کارگاه

 
پژوهشکده فناوری های نوین زیستی برگزار می کند
کارگاه تئوری و عملی مطالعه پویش کل اپیژنومی ، زمان: 19 اردیبهشت ساغت 18

 پژوهشکده فناوری های نوین زیستی اقدام به برگزاری یک دوره کارگاه تئوری و عملی مطالعه پویش کل اپیژنومی
Epigenome Wide Association Study در مورخ 19 اردیبهشت ماه 1397 از ساعت 9 در محل پژوهشکده فناوری های نوین زیستی می نماید.علاقمندان جهت ثبت نام با شماره 02433054254 پژوهشکده فناوری هاتی نوین زیستی تماس حاصل نمایند.

شرایط ثبت نام:

 (برای شرکت در این کارگاه جهت انجام مراحل آنالیز داشتن لپ تاپ با RAM 8 گیگ و به بالا نیاز می باشد )

مبلغ ثبت نام دانشجویان 400.000 ریال بوده و سایرین 700.000 ریال می باشد.

 

متقاضیان محترم می توانند مبلغ ثبت نام خود را از طریق دستگاه  POS موجود در دفتر پژوهشکده در زمان برگزاری کارگاه ویا به حساب شماره (شبا بانک ملی) 300170000002178622501004 IR بانک ملی به نام در آمد اختصاصی دانشگاه زنجان واریز نموده و اصل فیش را هنگام برگزاری کارگاه ارایه نمایند.

 

 پوستر کارگاه
برگزاری نمایشگاه گیاهان دارویی مهم استان
برگزاری نمایشگاه گیاهان دارویی مهم استان ویژه چهارمین همایش منطقه ای تغییر اقلیم و گرمایش زمین

 

   همزمان با برگزاری چهارمین همایش منطقه ای تغییر اقلیم  و گرمایش زمین که در روزهای 16 و 17 اسفندماه 96 در  دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان برگزار شد و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور جناب آقای دکتر عیسی کلانتری  و معاون پژوهشی  ایشان جناب آقای دکتر کاوه مدنی و همچنین پروفسور ثبوتی از سخنرانان کلیدی همایش بودند، پژوهشکده فناوریهای نوین زیستی دانشگاه در  مشارکت و همراهی با کمیته اجرایی همایش و ارائه اقدامات عملی خود در حوزه  حفظ طبیعت و تنوع ژنتیکی گونه ها،  اقدام  به برپایی نمایشگاه گیاهان مهم دارویی استان  در محل برپایی همایش نمود که مورد توجه و بازدید  شرکت کنندگان قرار گرفت.  در  ذیل  مذاکرات انجام شده با  رییس محترم سازمان حفاظت  محیط زیست کشور و معاون پژوهشی ایشان  توسط رییس محترم پژوهشکده جناب آقای پروفسور رمضانی، بر ضرورت تسریع روند ایجاد باغ  باریجه کشور در زنجان و نیز اجرای طرحهای حفظ  و تکثیر  آهوان دشت سهرین و  نیز بز کوهی طارم تاکید مجدد گردید. در این نمایشگاه حدود 30 گیاه  دارویی مهم  گلدانی  کلکسیون زنده گیاهان دارویی پژوهشکده، در معرض بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.

 

    آلبوم تصاویر

 
پژوهشکده فناوری های نوین زیستی برگزار می کند.
پژوهشکده فناوری های نوین زیستی اقدام به برگزاری یک دوره کارگاه آموزش تفسیر الگوهای XRD می نماید.

 

 

 پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی

 زمان برگزاری کارگاه تخصصی آموزش تفسیر الگوهای XRD با استفاده از نرم افزار  X`Pert Highscore به روز سه شنبه مورخ 15 اسفند ماه 96 از ساعت 14 الی 18 در محل پژوهشکده فناوری های نوین زیستی دانشگاه زنجان.  
  

علاقمندان جهت ثبت نام با دبیرخانه پژوهشکده با شماره 33054254 تماس حاصل فرمائید.

  

متقاضیان محترم می توانند مبلغ ثبت نام خود را طریق دستگاه POS موجود در دفتر پِژوهشکده در هنگام برگزاری کارگاه و یا به حساب شماره (شبا بانک ملی) 300170000002178622501004 IR بانک ملی به نام در آمدهای اختصاصی دانشگاه زنجان واریز نموده و اصل فیش را هنگام برگزاری کارگاه ارایه نمایند.

 

 

  هزینه ثبت نام:

هزینه ثبت نام 60000 تومان بوده و دانشجویان از تخفیف 50% برخوردار خواهند بود.

به شرکت کنندگان گواهی معتبر اعطاء خواهد شد.

همراه داشتن لپ تاپ الزامی خواهد بود.

 

  مدرس کارگاه:

آقای دکتر سعید تقوی