خانه :: اساتید :: اخبار

اخبارپژوهشکده فیزیولوِژی و بیوتکنولوژی


تمدید مهلت ارسال مقالات برای همایش
تمدید مهلت ارسال مقالات برای اولین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچهای کوهی

 

 

    به اطلاع کلیه اساتید معزز، محققین گرامی و دانشجویان عزیز میرساند پیرو استقبال خوب و قابل توجه پژوهشگران خانواده بزرگ زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچهای خوراکی کشور، و علیرغم تکمیل ظرفیت پیش بینی شده در خصوصی مقالات تخصصی دریافتی، عطف به درخواست برخی از پژوهشگران محترم دال بر تمدید مهلت ارسال مقالات که متاثر از شرایط کاری تابستانی محققین گرامی بوده است، مراتب در کمیته علمی همایش بررسی و با درخواست یاد شده تا ۱۵ مرداد ماه سال جاری موافقت گردید.

از تمامی عزیزان درخواست میگردد چنانچه در صدد ارسال مقاله به کنفرانس میباشند در بازه زمانی یاد شده و در چهارچوب موضوعات تعریف شده، نسبت به ارسال مقالات خود (چکیده و یا مقاله کامل) از طریق سایت و سامانه همایش به آدرس http://conf.isc.gov.ir/bmpm  اقدام نمایند.

ضمناً شماره جدید دبیرخانه ۰۲۴۳۳۰۵۴۲۵۴ آماده راهنمایی های لازم می باشد.

 
قابل توجه اساتید گرامی و دانشجویان محترم
در خصوص یخچالها و فریزر های پژوهشکده خصوصاً 80-

 

قابل توجه اساتید گرامی و دانشجویان عزیز

      جهت مدیریت یخچال و فریزرهای موجود در پژوهشکده بویژه منهای هشتاد، خواهشمند است حد اکثر تا تاریخ سه شنبه 96/5/10 مرداد ماه سال جاری به منظور تعیین تکلیف نمونه های موجود، به پژوهشکده مراجعه و یا با شماره تلفن های 09131069579 و 33054253-024 تماس حاصل فرمائید. لازم به ذکر است پس از این تاریخ پژوهشکده در مورد نمونه های موجود راساً تصمیم گیری خواهد نمود. و مسئولیتی در قبال نمونه ها نخواهد داشت.

                                                                                                                 با تشکر

 
برگزاری دوره آموزشی تولید و فرآوری گیاهان دارویی
دوره آموزشی مهارت افزایی در زمینه شناخت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی توسط پژوهشکده برگزار شد.

   در راستای اهداف دانشگاه کارآفرین، دوره آموزشی مهارت افزایی در زمینه شناخت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی توسط پژوهشکده فناوری های نوین زیستی دانشگاه برگزار شد,

اولین دوره آموزشی مهارت افزایی در زمینه شناخت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی به مدت سه روز از تاریخ 19 لغایت 21 تیرماه  سال 96 به همت پژوهشکده فناوری های نوین زیستی دانشگاه توسط اساتید ارجمند آقایان: دکتر پوریوسف ، دکتر خیری  و خانم دکتر بی مکر از اساتید دانشگاه زنجان در محل کلکسیون گیاهان دارویی و نیز در کارگاه گیاهان دارویی  پژوهشکده فناوری های نوین زیستی برگزار گردید.
در این دوره سه روزه ، شرکت کنندگان با گیاهان دارویی مهم، اقتصادی و سازگار با شرایط آب و هوایی زنجان با گیاهشناسی و اصول کاشت ، داشت و برداشت، روشهای تکثیر و انواع روشهای عصارگیری این گیاهان آشنا شده و در ادامه بصورت عملی اسانس گیری و عصاره گیری با دستگاههای کلونجر و نیز عصاره گیر نیمه صنعتی را تجربه نمودند

 

  کالری تصاویر

 
واگذاری دستگاههای اسانس گیری
واگذاری دستگاههای اسانس گیری و عرق گیری بصورت اجاره ساعتی توسط پژوهشکده فناوری های نوین زیستی

 

 

     پژوهشکده فناوری های نوین زیستی در نظر دارد دستگاههای اسانس گیری و عرق گیری موجود در پژوهشکده را به صورت اجاره ساعتی جهت متقاضیان به شرح واگذار نماید.

هزینه ارائه خدمات فنی دستگاه اسانس گیر به ازاء هر ساعت کارکرد یک دستگاه 12 هزار تومان برای دانشجویان و همکاران داخل دانشگاه و 15 هزار تومان برای خارج دانشگاه تعیین گردیده است.

دستگاه های تقطیر یکصد لیتری با گنجایش بارگیری حداکثر 20 کیلو گیاه بوده و جهت استحصال آب معطر و روغن گیاه می باشد. به هنگام کارکرد با این دستگاه قادر به دریافت عرقیات یا آب معطر گیاهان و جدا سازی اسانس اول یا روغن محلول در آب آن هست. میزان استحصال آب معطر یا عرقیات، پس از جوشش آب حدود 6 لیتر در ساعت می باشد.

دستگاهها طوری طراحی گردیده است تا همزمان با روشن کردن مشعل و عمل تبخیر و تقطیر و بخار در کندانسور، خروجی عرقیات مشاهده گردد و از طریق یک دکانتور کوچک عرقیات وارد مخزن ذخیره می گردد. در بالای دکانتور یک محفظه شیشه ای قرار دارد که روغن های گیاهی سبک تر از آب از آن جدا شده و قابل جمع آوری می باشد. بدین ترتیب همزمان با کارکرد سیستم، عرقیات در مخزن ذخیره و اسانس در شیشه جمع آوری می گردد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با داخلی 02433054255 تماس حاصل نمایند.

 

 

 

 
مرکز آموزشی و پژوهشی دانشگاه در شهرستان طارم
بازدید از روند عمرانی مرکز آموزشی و پژوهشی دانشگاه در شهرستان طارم

 

 

    روز شنبه مورخه 96/2/16 ریاست محترم پژوهشکده  جناب آقای دکتر رمضانی  و همراهان  از روند  پیشرفت امور  ساختمانی مرکز  پژوهشی و آموزشی  طارم بازدید نموده  و از نزدیک  در جریان  مراحل پیشرفت  کار قرار  گرفتند.  این مرکز در زمینی حدود ده هکتار  در دهه فجر 1395 با حضور نماینده هیات رییسه  و معاون اداری مالی دانشگاه جناب آقای دکتر بهرام ملکی،امام جمعه محترم  شهرستان و  مقامات استان و شهرستان، کلنگ زنی شده  و با پیشرفت حدود  25 درصد  در دست اقدام  می باشد. 

 

  آلبوم تصاویر
پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی برگزار می نماید.
پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی اقدام به برگزاری ی یک دوره کارگاه عملی مبانی Real time PCR می نماید.

 

پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی اقدام به برگزاری یک دوره کارگاه مبانی Real time PCR با هدف اندازه گیری بیان ژن در روز یکشنبه 10 اردیبهشت ماه سال 96 می نماید.

 

 

 

  پوستر کارگاه

 فرم شرکت در کارگاه
پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی برگزار می نماید.
پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی اقدام به برگزاری ی یک دوره آنالیز داده های ترنسکریپتوم می نماید.

پژوهشکده فن آوری های نوبن زیستی اقدام به برگزاری  یک دوره آنالیز داده های ترنسکریپتوم در روز پنجشنبه و جمعه مورخ 25 و 26 اردیبهشت ماه سال 96 می نماید.

 

  پوستر کارگاه

 فرم شرکت در کارگاه