خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردانشکده علوم


دانشگاه زنجان برگزار می کند
شرکت در کارگاه های بیست و دومین کنفرانس شیمی فیزیک ایران، زمان: 29 تا 31 مرداد ماه

با توجه به برگزاری بیست و دومین کنفرانس شیمی فیزیک ایران در بازه زمانی 29 تا 31 مرداد ماه در دانشگاه زنجان و حضور اساتید و پژوهشگران برجسته در این زمینه، لذا کارگاه هایی با عناوین زیر در دانشگاه زنجان برگزار خواهد گردید. کلیه علاقمندانی که صرفا  قصد شرکت در کارگاه ها بدون ثبت نام در همایش را دارند، اعم از دانشجویان و اساتید می توانند با مراجعه به سایت http://physchem22.ir و دریافت فرم ثبت نام و تکمیل و ارسال آن به همراه فیش واریزی به آدرس ایمیل ipcc22workshops@gmail.com  نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ضمنا هزینه ثبت نام برای دانشجویان 75 هزار تومان و برای اساتید 100 هزار تومان می باشد.

  • آموزش شبیه سازی درشت دانه ها  و مثالی از کاربرد آن در نانوفناوری دارویی (مدرس: مهندس یوسفی) (زمان: 29/5/98 ساعت 18-14)
  • مبانی مدل سازی QSAR/QSPR (مدرس: دکتر قرقانی) (زمان: 29/5/98 ساعت 18-14)
  • آشنایی با نرم افزار Quantum ESPRESSO (مدرس: دکتر تقی پور آذر) (زمان: 30/5/98 ساعت 30/12-30/8)
  • آشنایی با نرم افزار گرومکس و کاربرد آن ...(مدرس: سرکار خانم توحیدی فر) (زمان: 30/5/98 ساعت 30/12-30/8)
  • طراحی محاسباتی دارو (مدرس: سرکار خانم دکتر صالح آبادی) (زمان: 30/5/98 ساعت 18-14)
  • محاسبات الکترونی در نانوساختارها و پل های مولکولی (مدرس: دکتر خوئینی) (زمان: 30/5/98 ساعت 18-14)
  • مبانی کاربردی سنسورها، ابزار دقیق و سیستم های اندازه گیری (مدرس: مهندس صنیعی نژاد) (زمان: 31/5/98 ساعت 30/12-30/8)
  • معرفی و آشنایی با نرم افزار Materials Studio (مدرس: سرکار خانم دکتر گمار) (زمان: 31/5/98 ساعت 30/12-30/8)

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

جهت مطالعه پیش خبر برگزاری کنفرانس کلیک نمایید.

 
تاسیس آزمایشگاه نانوبیوتکنولوژی دانشکده علوم
با هدف ایجاد زمینه همکاری فناوری­ های نانو و بیو با نگرش سلولی و مهندسی پروتئین

آزمایشگاه نانوبیوتکنولوژی دانشکده علوم دانشگاه زنجان در سال 1397 تاسیس و راه اندازی شده است. هدف از تأسیس این آزمایشگاه ایجاد زمینه همکاری مشترک فناوری­ های حوزه­ ی "نانو" و "بیو" با نگرش سلولی و مهندسی پروتئین می­ باشد. تجهیزات این آزمایشگاه متناسب با دو بخش (الف) مهندسی پروتئین و تولید نانو ذره، و (ب) کشت وبررسی سلول های یوکاریوتی، خریداری، نصب و راه­ اندازی شده است. بخش کشت سلولی با بهره گیری از امکانات هود لامینار کلاس 2 ، میکروسکوپ اینورت فلورسانس، تانک نیتروژن مایع، انکوباتور co2 ، بن ماری سرولوژی، یخچال فریزر 30- درجه سلسیوس و سانتریفیوژ یخچال­دار در یک محیط کاملا استاندارد و ایزوله طراحی و ساخته شده است که در زمینه­ های سلول­ شناسی، کشت انواع رده­ های ­­سلولی، تکثیر و نگهداری طولانی مدت رده های سلول جانوری، بررسی تأثیر مواد و ترکیبات مختلف بر انواع سلول­ها در محیط کشت و عملکرد آن­ها، بررسی اثر مواد و داروهای سنتزی بر حیات سلول یا زیست­ پذیری(Viability) با MTT assay، شمارش سلولی، تیمار سلول­ها با انواع داروها، عصاره­ های گیاهی، پپتید­ها و نانوذرات، بررسی مورفولوژی سیتوپلاسم و هسته سلول­ها با استفاده از رنگ­ آمیزی فلورسنت آماده ارائه خدمات می­ باشد. همچنین بخش مهندسی پروتئین و تولید نانوذرات با امکاناتی نظیر اسپکتروفتومتر UV Visible با قابلیت محاسبات سنتیکی و ترمودینامیکی، بیولومینومتر، هود لامینار کلاس 2، اتوکلاو، هیتر استیرر و pH متردر زمینه تولید و بررسی نانوذرات با قابلت بیوسنسوری و بیولومینسانسی طراحی و ساخته شده است.

این آزمایشگاه که با همکاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه، مساعدت ریاست دانشکده علوم و با همکاری ویژه گروه زیست ­شناسی از محل اعتبار دریافتی از طرح­های سفارشی برون دانشگاهی توسط دکتر وهب جعفریان راه اندازی شده، آماده ارائه خدمات در قالب پروژه­ های مشترک با اعضای هیأت علمی و یا خدمات آزمایشگاهی بصورت آزمایشگاه مرکزی می باشد.