خانه  :: اساتید  :: اخبار

طرح سند راهبردی استان در جلسه هم اندیشی
جلسه هم اندیشی بهبود و ارتقاء اسناد راهبردی و اجرایی آمایش استان در دانشگاه برگزار گردیدبه گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه هم اندیشی بهبود و ارتقاء اسناد راهبردی و اجرایی آمایش استان با حضور استاندار زنجان و مدیران و مسئولین دستگاههای اجرایی استان در مرکز همایش های بین المللی غدیر دانشگاه برگزار گردید.

در این جلسه سند راهبردی استان که به پیشنهاد سازمان مدیریت برنامه ریزی و بودجه استان و مشاوره دانشگاه زنجان تنظیم شده بود طرح گردید و حاضرین انتقاد، پیشنهاد و نظرات خود را نسبت به آن بیان نمودند.

در ابتدا دکتر سید محسن نجفیان رئیس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم مطالبی را در خصوص سند راهبردی به سمع و نظر حضار رساندند سپس دکتر طهماسبی مدیر سازمان مدیریت فرایند مطالعات آمایش استان را توضیح دادند و در ادامه دکتر محسن کلانتری به عنوان مجری طرح توضیحات کامل را با همراهی مهندس خداوری بطور مشروح به اطلاع حاضرین رساندند.

برای بهره گیری نظرات حاضرین جلسه به صورت پنلی و پرسش و پاسخ ادامه یافت که استاندار زنجان گفت: سند آمایش باید شاخص‌بردار، قابل سنجش و ارزیابی و منطبق با واقعیت های موجود باشد تا بتوان آن را در حقیقت اجرا کرد.

فتح الله حقیقی اظهار کرد: تمام تلاش در استان این است که از نظرات نخبگان و صاحب‌نظران امر توسعه برای تکمیل سند آمایش سرزمین استفاده کنیم و در این جلسات بیش از ۱۷ نکته از نظرات نخبگان استان احصاء و در سند استان لحاظ خواهد شد.

وی با بیان اینکه سند آمایش سرزمین امسال آسیب شناسی و با دقت شاخص‌های توسعه احصا شده است و باید برای عملیاتی کردن آن، اقدامات لازم را در نظر بگیریم که نقش دانشگاهیان و متخصصان امر بسیار مهم است.

استاندار زنجان با بیان اینکه هدف از سند آمایش سرزمین، رشد و توسعه متوازن استانها بوده و این تکلیفی است که بر عهده دولت گذاشته شده است تصریح کرد: وظیفه ما مجریان این طرح، اجرای بدون نقص آن است .

حقیقی با قدردانی از مجری طرح آمایش سرزمین در استان تاکید کرد: نگاه ما به توسعه استان در همه زمینه ها یکسان است و بعد از سیزده سال تلاشی که برای تدوین و تکمیل این سند شده باید هرچه سریعتر این سند با بهره مندی از دانش نخبگان استان تکمیل شود چرا که نقشه راه استان بر اساس طرح آمایش سرزمین تنظیم خواهد شد.

عکس های هم اندیشی را در آلبوم تصاویر دانشگاه مشاهده نمایید.

 

 

;
ارسال شده در مورخه: 16-10-1398

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

پیام بهار، نوشتن و بازآفرینی برای طبیعت و انسان است

حلول سال نو و بهار را به همه همکاران گرامی و دانشجویان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم (27-12-1398)

   

برگزاری مراسم درختکاری در دانشگاه

مراسم درختکاری با حضور ریاست دانشگاه و مسئولین در زمینی با مساحت 1.8 هکتار برگزار گردید (20-12-1398)

   

انتصابات صورت گرفته در ماه های اخیر

طی ماه های اخیر با احکامی از سوی ریاست دانشگاه انتصاباتی انجام شد (19-12-1398)

   

تبریک راهیابی عضو هیأت علمی دانشگاه زنجان به مجلس

راهیابی جناب آقای دکتر مصطفی طاهری عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه زنجان را به مجلس شورای اسلامی تبریک می گوییم (14-12-1398)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

تجلیل از اساتید برتر آموزشی دانشگاه