خانه  :: اساتید  :: اخبار

انتخاب "دانشگاه زنجان" از سوی سازمان ملل متحد
انتخاب "دانشگاه زنجان" به عنوان کانون یا مرکز شبکه هدف 15 توسعه پایدار (SDG 15) از سوی سازمان ملل متحد 

دانشگاه زنجان توسط سازمان ملل متحد به عنوان کانون یا مرکز شبکه آکادمیک هدف 15 توسعه پایدار در سال های 2021-2018 انتخاب گردید.

برنامه تاثیر آکادمیک سازمان ملل متحد کنسرسیومی متشکل از 1300 دانشگاه و موسسه پژوهشی در 130 کشور دنیاست و یکی از برنامه‌ های مهم بخش ترویج یا ارتباط با جامعه دپارتمان اطلاعات عمومی سازمان ملل متحد (Outreach Division of the United Nations Department of Public Information) به شمار می رود. لازم به توضیح است که هدف 15 توسعه پایدار، به دنبال حفظ، احیا و بهبود بهره برداری پایدار از اکوسیستم‌ های خشکی؛ مدیریت پایدار جنگل‌ ها، مراتع و اراضی کشاورزی؛ مدیریت تنوع زیستی و پوشش گیاهی؛ مبارزه با بیابان زایی و متوقف ساختن و معکوس نمودن روند تخریب زمین؛ و حفظ بهره وری اراضی است. با توجه به فعالیت‌ های این دانشگاه در برنامه های توسعه پایدار و تعاملات بین‌ المللی در حیطه های توسعه پایدار منابع طبیعی، کشاورزی، تنوع زیستی و مدیریت اراضی، دانشگاه زنجان به عنوان یکی از 17 دانشگاه منتخب دنیا در راستای اهداف هفده گانه توسعه پایدار، به عنوان کانون یا مرکز شبکه هدف 15 توسعه پایدار انتخاب گردیده است که فرصتی را برای کشور ایران بویژه جامعه علمی کشور، برای نقش آفرینی هرچه فعال تر و بیشتر در این عرصه فراهم خواهد کرد.

 شایان ذکر است دکتر اسماعیل کرمی دهکردی، عضو هیات علمی و مدیر گروه همکاری های علمی بین المللی دانشگاه زنجان در انجمن بین المللی توسعه پایدار در یک دهه اخیر فعالیت داشته است که به تبع آن عضویت دانشگاه در برنامه تاثیر آکادمیک سازمان ملل متحد (UNAI) United Nations Academic Impact در چهار سال گذشته، دانشگاه را به عنوان کانون یا مرکز شبکه آکادمیک هدف 15 توسعه پایدار در سالهای 2021-2018  مطرح کرده است.

 

 

 

 

;
ارسال شده در مورخه: 07-08-1397

آخرين اخبار با موضوع: دفتر ریاست و روابط عمومی

تغییر امتحانات روز شنبه مورخه ۲۵ خرداد ماه ۹۸ به روز یکشنبه ۹ تیر ماه

به دلیل تلاقی با آزمون کارشناسی ارشد کلیه امتحانات 25 خردادماه به 9 تیرماه منتقل می گردد (15-03-1398)

   

برگزاری نخستین همایش ملی کیفیت در فضاهای معماری و شهری

نخستین همایش ملی کیفیت در فضاهای معماری و شهری با هدف نگرش به جنبه های کیفی زندگی در دانشگاه زنجان برگزار شد (14-02-1398)

   

تجلیل از اساتید برتر آموزشی دانشگاه

به مناسبت گرامیداشت روز معلم و مقام شامخ استاد از اساتید برتر آموزشی دانشگاه تقدیر شد (10-02-1398)

   

برگزاری پیاده روی همگانی در دانشگاه

به مناسبت هفته سلامت برنامه پیاده روی طبق روال سال های گذشته در دانشگاه زنجان برگزار شد (09-02-1398)

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
دفتر ریاست و روابط عمومی

تجلیل از اساتید برتر آموزشی دانشگاه