خانه  :: اساتید  :: اخبار

هفته وحدت، گرامی باد
وحدت، نعمت برادریفاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد (ص) بنا بر روایات موجود در شیعه است، از سوی امام خمینی ره، به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

نامگذاری روزهای دوازدهم ربیع الاول (میلاد پیامبر اکرم به روایت اهل تسنن) تا هفدهم ربیع الاول( به روایت شیعه) تحت عنوان "هفته وحدت" اقدامی مدبرانه از سوی امام خمینی(ره) بود که در راستای نزدیک کردن هر چه بیشتر دیدگاه های پیروان تشیع و تسنن و با هدف اعتلای عزت و سربلندی بیشتر مسلمانان در جهان و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان اسلام صورت گرفت.

وحدت ما امت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله وسلم را چه بهانه بهتر از این‌که همه به یک خدا، یک رسول و یک کتاب باور داریم؟ باید طنین کلام مبارک حضرت رسول اسلام صلی‌الله‌علیه‌و‌آله را به گوش جان شنید؛ کلامی که تاریخ را در می‌نوردد، قومیت را درهم می‌شکند و ملیت را در هم می‌کوبد و به انسانیت انسان، رنگ فطرت می‌بخشد. کور باد آن چشم بدبین که مؤمنان را برادر ندید! دور باد آن دستی که بذر تفرقه در حرم خدا و پیامبر گرامی صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و در مملکت اسلام پاشید! زیان‌بار دنیا و آخرت است، آن که این نهال دشمنی را به جان پرورید. مسلمانان! به یاد آرید که ما بر لبه پرتگاه بودیم و خداوند کریم از آن رهایمان ساخت در دل‌هامان به جای دشمنی، الفت و مهربانی رویانید و پس از آن، با این نعمت الاهی با هم برادر شدیم. مراد از وحدت امت اسلامي اين است كه مسلمانان در كنار حفظ مذاهب خود شان بر محور مشتركات ديني مثل توحيد، قرآن، پيامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) و سنت وسيره نبوي در برابر خطراتي كه اصل اسلام وجامعه مسلمانان را تهديد ميكند، هم‌بستگي وهمدلي داشته باشند و از اختلافهاي گوناگون مذهبي، سياسي، نژادي، زباني و... كه موجب وهن و سستي امت اسلامي مي شود، دوري كنند.

پیام هفته وحدت

هفته وحدت، یادگار پیر فرزانه انقلاب، حضرت امام خمینی رحمت ‌الله علیه است. پیام هفته وحدت این است که مسلمانان همه با هم برادراند.

پیام گران‌سنگ هفته وحدت این است که بدانیم پافشاری بر تاریخ، قشری‌گری است و بها دادن به اختلافات ظاهری، سطحی‌نگری. باید میراث نبوت را پاس داریم تا به قهقرای جهل و ظلمت سقوط نکنیم.

پیام هفته وحدت این است که با دست اتّحاد و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه‌افکنیِ بیگانگان بگیریم.

پیام هفته وحدت این است که در سایه قرآن و سنت و سیره رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله ، وحدت و یکرنگی خود را حفظ کنیم. در سایه امامت و ولایت، صراط مستقیم جمهوری اسلامی را بپیماییم و جز در مقابل خدا و رسولش برای کسی سر خَم نکنیم.


ارسال شده در مورخه: 11-9-1396

آخرين اخبار با موضوع: مطالب خواندنی/ دانستنیهای علمی

میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان مبارک باد

چرا حضرت علی اکبر(ع) برترین الگو برای جوانان محسوب می‌شود؟

   

روز معلم گرامی باد

از معلم جان روشن یافتم

   

میلاد خجسته منجی عالم بشریت، حضرت ولیعصر(عج) مبارک باد

ارتباط با امام زمان (عج) از دیدگاه آیت‌الله بهجت

   

پیر جماران

از طلوع تا غروب

   

پربازدیدترین مطلب در زمینه:
مطالب خواندنی/ دانستنیهای علمی

میلاد خجسته منجی عالم بشریت، حضرت ولیعصر(عج) مبارک باد