خانه :: اساتید :: اخبار

اخباردانشگاه زنجان در آئينه رسانه


به گزارش خبرگزاری دانشجو
شهاب مرادی به دانشگاه زنجان میرود.

شهاب مرادی به دانشگاه زنجان میرود.

سلسله نشست های"ای عشق،مدد کن که به سامان برسیم" این هفنه باحضور شهاب مرادی،کارشناس مسائل خانواده در دانشگاه زنجان برگزار میشود 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه زنجان، این هفته میزبان حجت الاسلام شهاب مرادی، استاد حوزه و دانشگاه و معاون سابق فرهنگی شهرداری تهران خواهد بود.

 این برنامه به همت کانون نسل باران دانشگاه زنجان و در قالب سلسله نشست های ای عشق مدد کن که به سامان برسیم، برگزار خواهد شد.

 «ازدواج، حواس جمع می خواهد» عنوان این برنامه خواهد بود و مرکز همایش های بین المللی غدیر دانشگاه زنجان نیز، سه شنبه ۱۷ اسفند ماه از ساعت ۱۵ میزبان این برنامه است.

گفتنی است، کانون نسل باران از جمله کانون های تازه تاسیس؛ اما فعال دانشگاه زنجان بوده که در طی یک سال گذشته ویژه برنامه هایی در زمینه ازدواج و با سخنرانی افرادی چون، حبشی، دکتر عزیزی و غیره برگزار کرده است.

حجت الاسلام شهاب مرادی، کارشناس خانواده، ازدواج و جوانان و از جمله روحانیون پر طرفدار در بین جوانان است و سلسله جلسات هفتگی کلاس مجردها که توسط وی در تهران برپا می شود، مخاطبان و همراهان بسیاری دارد.

http://www.snn.ir/detail/News/590198/151
به گزارش خبرگزاری دانشجو
با حضور بیگدلی و شریف زاده برگزار میشود؛ مناظره ای با موضوع "جمهوری اسلامی،آنچه میخواستیم،آنچه شد" در دانشگاه

با حضور بیگدلی و شریف زاده برگزار میشود؛

مناظره ای با موضوع "جمهوری اسلامی،آنچه میخواستیم،آنچه شد" در دانشگاه زنجان

سالار حدیدی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان (دفتر تحکیم وحدت) در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، از برگزاری یک مناظره سیاسی در دانشگاه زنجان خبر داد.

 وی با بیان اینکه این مناظره توسط تشکل انجمن اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) برگزار می شود، افزود: موضوع مناظره «جمهوری اسلامی، آنچه می‌خواستیم، آنچه شد» خواهد بود.

وی با اشاره به مناظره کنندگان اظهار داشت: رحمت الله بیگدلی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و بهمن شریف زاده، رئیس ستاد مرکزی زنده باد بهار و از حامیان محمودی احمدی نژاد، مناظره می پردازند.

 دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان (دفتر تحکیم وحدت) تصریح کرد: این مناظره روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه و از ساعت ۱۵:۱۵ در سالن شریعتی دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

 حدیدی با اشاره به هدف از برگزاری این مناظره خاطرنشان کرد: در این مناظره به بررسی علل و ریشه های شکل گیری انقلاب و بازخوانی آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی و ارزیابی میزان تحقق این اهداف با محوریت عملکرد دولت های مختلف پرداخته خواهد شد.

http://www.snn.ir/detail/News/589807/151
به گزارش خبرگزاری دانشجو
برگزاری همایش تخصصی تهدیدات اکولوژیک آبزیان مهاجم در دانشگاه زنجان

 برگزاری همایش تخصصی تهدیدات اکولوژیک آبزیان مهاجم در دانشگاه زنجان

علی سپهری، مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان از برگزاری یک همایش تخصصی با موضوع تهدیدات اکولوژیک آبزیان مهاجم در دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان خبر داد.

وی با بیان اینکه این همایش توسط گروه علوم محیط زیست دانشگاه زنجان با همکاری اداره کل محیط زیست استان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این همایش چهار نفر از اساتید دانشگاه و کارشناسان حوزه محیط زیست به سخنرانی می پردازند.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان اضافه کرد: اصغر عبدلی دکترای تخصصی اکولوژی و دانشیار پژوهشکده علم محیطی دانشگاه شهید بهشتی از اساتید دعوت شده به این همایش است.

 وی افزود: همچنین رضا رمضانی و حسین ولیخانی از کارشناسان ارشد محیط زیست به همراه جابر عظمی، استادیار گروه علوم محیط زیست دانشگاه زنجان نیز، از مهمانان و سخنرانان این مراسم خواهند بود.

سپهری ادامه داد: همایش تخصصی تهدیدات اکولوژیک آبزیان مهاجم با تاکید بر تیلاپیا طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه مصادف با ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه در سالن سمینار دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

گفتنی است، مهمترین خصوصیت آبزیان مهاجم همچون تیلاپیا نسبت به گونه‏ های ارزشمند بومی در هر کشوری، داشتن زیر گونه‏ ها و مقاومت زیاد آنان نسبت به انواع بیماری‏ ها، ‏‏همه چیزخواری، طول عمر بالا، بلوغ جنسی زودهنگام، چند بار تخم‏ ریزی در هر دوره تولید مثلی، حفاظت از تخمک توسط دهان والدین است.

 از آنجایی که تقریبا راهکار کنترلی موفقی برای مدیریت اکوسیستم‏ های آسیب دیده وجود ندارد و نه تنها قابلیت تخریب اکولوژیکی اکوسیستم‏ ها توسط این گونه بالاست؛ بلکه از نظر بهداشتی نیز، گزارش‏ هایی از ناسالم بودن آن موجود است؛ بنابراین معرفی آن به بهانه‏ توسعه صنعت آبزی‏ پروری یا افزایش سرانه مصرف ماهی در هر نقطه از کشور با تهدیداتی همراه است.

http://www.snn.ir/detail/News/589128/151
به گزارش خبرگزاری دانشجو
عباسی در دانشگاه زنجان: شکستن آقایی و سروری دلار،پیش از اینکه یک مسئله اقتصادی باشد؛فرهنگی است.

 عباسی در دانشگاه زنجان:

شکستن آقایی و سروری دلار،پیش از اینکه یک مسئله اقتصادی باشد؛فرهنگی است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اختتامیه چهارمین جشنواره ملی افسران جوان جنگ نرم عصر امروز در مرکز همایش های بین المللی غدیر دانشگاه زنجان با استقبال پرشور و گسترده دانشجویان برگزار شد.

 در این برنامه حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین در سخنانی با بیان اینکه در جنگ نرم، باورها تحت تاثیر قرار می گیرد، تصریح کرد: باور اینکه بانک، بورس و.. مشکلی ندارد و اگر مدیران تغییر کنند و جناح های سیاسی جابجا شوند، آن گاه مشکلات حل خواهد شد، از اثرات جنگ نرم است.

 عباسی ادامه داد: افسران جوان جنگ نرم کسانی هستند که به قواعد برتافته شده اصلی نظام قدرت جهانی شک می کنند و می گویند ممکن است آنها اشتباه کرده باشند.

رئیس اندیشکده یقین اضافه کرد: ۲۹۵۰ سال پیش و در عصر سلیمان نبی (ع) خاخام های یهود مدلی را اجرا کردند به نام ربا و در تمام این مدت هر جایی تمدنی اوج گرفته، همچون زالو به آن می چسبند و می مکند.

 وی افزود: در این مدت در  امپراطوری های بزرگی همچون هخامنشیان به وسیله مردخای، در امپراطوری سزار روم و… نفوذ کردند و پس از آن روچیلد در انگلیس مستقر شد و ۱۰۰ سال است که در آمریکا حضور دارند و اگر فردا امپراطوری دیگری به وجود آمد، آن را در اختیار خواهند گفت.

این کارشناس مسائل استراتژیک خاطرنشان کرد: باید به چنین مسائلی شک کرد و این همان قدرت نرم است و در چنین صورتی می توان مسائل و مشکلات را حل و فصل کرد.

 عباسی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات موجود در سبک زندگی جامعه اشاره و تصریح کرد: الگوی غلط فرهنگی خانواده های ما این شده است که اگر دختر و پسری ازدواج کنند، حتما باید تمامی وسایل الکتریکی، در حد اعلا را دارا باشد.

 وی افزود: از ۱۵-۲۰ میلیون چرخ گوشت و آبمیوه گیری به طور میانگین هر سه سال یکبار استفاده می شود؛ در حالی که بسیاری از جوانانی که در شهرهای صنعتی زندگی می کنند، در بیرون از منزل غذا مصرف می کنند؛ اما باید حتما بهترین لوازم منزل را داشته باشند.

 عباسی ادامه داد: در چنین شرایط منتظریم دولتی بر سر کار بیاید و امکانی ایجاد کند تا جوانان ما اشتغال داشته باشند و بتوانند ازدواج کنند؛ در حالی که هیچ حکومت و دولتی نمی تواند چنین الگوی مصرف غلطی را پوشش دهد.

 وی در ادامه به سیاست اقتصادی درهای بسته اشاره کرد و گفت: ما در این سیاست به دنبال انزوای کشور نبوده و نافی تعامل با قدرت های بزرگ و کوچک جهان نیستیم؛ بلکه باید حریم و حدود کشور مشخص شود و ما از منفذی به نام دلار است که ضربه می خوریم و کلام کارشناسی رهبر انقلاب نیر این بوده است که باید آقایی و سروری دلار را بشکنیم.

 رئیس اندیشکده یقین خاطرنشان کرد: افسران جوان جنگ نرم باید بدانند که شکستن آقایی و سروری دلار، بیش از اینکه یک مسئله اقتصادی باشد، فرهنگی است و ذهن انسان ها را از تسخیر این باور که استقلال در عصر جهانی شدن معنا ندارد تغییر داد.

عباسی گفت: امام راحل زمانی در جنگ سخت فرمودند که حصر آبادان باید شکسته شود و در جنگ اقتصادی و نیمه سخت، باید بتوان سروری دلار را شکست.

http://www.snn.ir/detail/News/588774/151
به گزارش خبرگزاری دانشجو
اکران مستند "داد" در دانشگاه زنجان

اکران مستند "داد" در دانشگاه زنجان 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سالار حدیدی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان( دفتر تحکیم وحدت) از اکران مستند «داد» در این دانشگاه خبر داد.

 حدیدی با اشاره به جزئیات این اکران گفت: این مستند امروز در آمفی تئاتر شریعتی دانشکده علوم انسانی دانشگاه زنجان به نمایش در خواهد آمد.

 وی افزود: مستند داد، صدای عدالت خواهی و اعتراض به فساد در سیستم های حاکمیتی است که در زمره مستندهای برتر جشنواره عمار قرار گرفت.

 دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان اضافه کرد: میثم صفائیا،ن نماینده کامیون داران معترض به فساد در سیستم حمل و نقل نیز به عنوان مهمان این برنامه، سخنرانی می کند.

 گفتنی است، مستند «داد» به نویسندگی و کارگردانی حجت عدالت پناه و تهیه شده در مدرسه سینمایی عمار است که در نقاط مختلف کشور اکران شده و مورد توجه کارشناسان و منتقدان قرار گرفته است.

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
15 اسفند،زمان برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه زنجان/شرایط کاندیده ها و رای دهندگان

15 اسفند،زمان برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه زنجان/شرایط کاندیده ها و رای دهندگان 

علی سپهری، مسئول روابط عمومی دانشگاه زنجان با اعلام خبر برگزاری انتخابات مدیران مسئول نشریات دانشگاه زنجان، گفت: زمان ثبت نام کاندیداها هفتم تا نهم اسفندماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ است.

مسئول روابط عمومی دانشگاه زنجان افزود: محل ثبت نام، حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی و در دفتر نشریات است.

 وی به شرایط کاندیداها اشاره کرده و تصریح کرد: هر کاندیدا بایستی دارای چند شرط ذیل باشد:

 مدیرمسئول نشریه باشند.

واحد درسی، پایان نامه یا رساله داشته باشند.

حداقل دو نیمسال تحصیلی از سنوات مجاز تحصیلی (بدون احتساب نیمسال جاری) باقیمانده باشد.

مشمول تنبیهات مندرج در بندهای ۵، ۶، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ ماده ۴ آیین نامه نشریات نباشند.

حداقل یک شماره از نشریه دارای مجوز در یک سال گذشته منتشر شده باشد. (از ۶/۱۲/۹۴ تا ۶/۱۲/۹۵)

 سپهری همچنین به شرایط رای دهندگان اشاره کرده و افزود: رأی دهندگان نیز بایستی دارای چند شرط زیر باشند:

 مدیرمسئول نشریه فعال باشند.

فارغ التحصیل و یا اخراج نشده باشند.

محرومیت یا منصرف از تحصیل قطعی نشده باشند.

هر نفر تنها می­ تواند نماینده یک مدیرمسئول باشد و یک مدیر مسئول نمی ­تواند نماینده مدیر مسئول دیگر باشد.

در صورت معرفی نماینده از طرف مدیرمسئول برای شرکت در انتخابات، لازم است مراتب تا پایان وقت اداری روز قبل از انتخابات به صورت مکتوب به کارشناس نشریات تحویل شود.

 مسئول روابط عمومی دانشگاه زنجان افزود: زمان برگزاری انتخابات: یکشنبه ۱۵ اسفند ۹۵ ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۴ در ساختمان مرکزی، معاونت فرهنگی و اجتماعی، اداره نشریات است.

 سپهری در پایان خاطرنشان کرد: مدارک لازم برای ثبت نام، کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل در نیمسال جاری، مدرک شناسایی معتبر به همراه یک نسخه از آخرین شماره نشریه است.

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
با سخنرانی حسن عباسی: اختتامیه چهارمین جشنواره ملی افسران جوان جنگ نرم در دانشگاه زنجان برگزار میشود.

با سخنرانی حسن عباسی:

اختتامیه چهارمین جشنواره ملی افسران جوان جنگ نرم در دانشگاه زنجان برگزار میشود. 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اختتامیه چهارمین جشنواره ملی افسران جوان جنگ نرم  با محوریت اقتصاد مقاومتی یکشنبه هشتم اسفند ماه جاری ساعت ۱۴:۳۰ در سالن همایش های بین المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین در این جشنواره با موضوع «عصر سیاست درهای بسته برای استقلال اقتصادی» سخنرانی خواهد کرد.

این جشنواره به همت بسیج دانشجویی استان زنجان و مدیریت فاوا و فضای مجازی برگزار می شود.

http://www.snn.ir
به گزارش خبرگزاری دانشجو
سلسله برنامه های *صرفا جهت ازدواج*در دانشگاه زنجان برگزار میشود.

سلسله برنامه های *صرفا جهت ازدواج*در دانشگاه زنجان برگزار میشود.

ابوالفضل محمدی، مسئول روابط عمومی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، از برگزاری سری جدید سلسله برنامه های صرفا جهت ازدواج توسط این تشکل دانشجویی خبر داد.

 این فعال دانشجویی افزود: اولین برنامه از سری جدید با موضوع «پیش نیازهای ازدواج را چند واحد باید پاس کرد؟» برگزار خواهد شد.

 محمدی افزود: سخنران این مراسم عزیزی از کارشناسان مطرح کشوری و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) خواهند بود.

 مسئول روابط عمومی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان اضافه کرد: این برنامه فردا از ساعت ۱۵:۳۰ در محل سالن سهروردی دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

 وی با اشاره به اهمیت لزوم برگزاری چنین برنامه هایی در محیط دانشگاه ها اظهار داشت: اکثریت دانشجویان در دانشگاه ها مجرد بوده و در سن ازدواج به سر می‌برند.

محمدی تصریح کرد: این برنامه ها می تواند برای تصمیم گیری دانشجویان پیرامون مسئله ازدواج کمک کننده باشد و امیدواریم بتوانیم قدمی هرچند کوچک جهت رفع برخی دغدغه های دانشجویان برداریم.

 گفتنی است، سلسله برنامه های صرفا جهت ازدواج، ابتدای سال گذشته و در ۳ جلسه توسط جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان برگزار شد که با استقبال گسترده دانشجویان این دانشگاه همراه بود.

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
هشتمین دوره مسابقات سازه‌های ماکارونی دانشگاه زنجان برگزار می‌شود

هشتمین دوره مسابقات سازه‌های ماکارونی دانشگاه زنجان برگزار می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مسابقات سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان، از جمله مسابقات شناخته شده در سطح کشور است که همه ساله در این دانشگاه برگزار می شود.

 این مسابقات که به صورت ملی و با فراخوان عمومی و با حضور تعداد زیادی از دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود، مورد توجه و استقبال بی نظیر دانشجویان دانشگاه های زنجان است.

هشتمین دوره این مسابقات نیز روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ اسفندماه در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد.

http://www.snn.ir/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
تجلیل مسئولان دانشگاه زنجان از حاج محمد سراجی جانباز دفاع مقدس

تجلیل مسئولان دانشگاه زنجان از حاج محمد سراجی جانباز دفاع مقدس

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه زنجان با همكار بازنشسته خود و جانباز دفاع مقدس حاج محمد سراجي وطن ديدار کردند.

اين برنامه در قالب برنامه ديدار با اسوه هاي مقاومت از طرف ستاد شاهد دانشگاه زنجان برگزار شد.

 در اين ديدار كه با حضور جمعي از مسئولان و مديران دانشگاه و بنياد شهيد و امور ايثارگران استان زنجان برگزار شد، حاضران خاطراتي از زمان حضور آقاي سراجي در دانشگاه بيان كردند و برخي دیگر نیز خاطراتي از زمان جنگ را يادآوري نمودند.

 همچنین حجت الاسلام قهرماني، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در دانشگاه زنجان نیز در سخناني، امنيت و آرامش و اقتدار و عظمت كشور و جامعه اسلامي را مرهون فداكاري جانبازان، آزادگان و شهدا دانست.

در انتها نیز ملكي، معاون اداري و مالي دانشگاه زنجان لوح تقدير و هديه اي به پاس خدمات و ايثارگري سراجي به وی اهدا کرد.

http://www.snn.ir
به گزارش خبر گزاری ایسنا
برای نخستین‌بار در کشور محقق شد؛

برای نخستین‌بار در کشور محقق شد؛

کسب موفقیتی دیگر از سوی پژوهشگران دانشگاه زنجان

رئیس پژوهشکده فناوری‌های نوین زیستی دانشگاه زنجان، اظهار کرد: پروانه استاندارد تشویقی محصولات سالم و عاری از آلاینده‌ها در مزرعه و کلکسیون گیاهان دارویی پژوهشکده اخذ شده است.

صراف معیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه پروانه استاندارد تشویقی محصولات سالم و عاری از آلاینده‌ها در مزرعه و کلکسیون گیاهان دارویی پژوهشکده اخذ شده است، گفت‌: این پژوهشکده با رویکرد تولید محصول سالم از سال 1393 با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت‌های رئیس دانشگاه اقدام به راه‌اندازی کلکسیون و مزرعه گیاهان دارویی به مساحت دو هکتار کرده است. در حال حاضر در این مزرعه بیش از 50 گونه از گیاهان دارویی نگه‌داری و بدون استفاده از هیچ‌گونه مواد شیمیایی پرورش داده می‌شوند.

وی افزود: در آزمایش‌های انجام شده در آزمایشگاه‌های پیشرفته استاندارد بیش از 120 آلاینده از قبیل سموم آفت‌کش، کودهای شیمیایی، نیترات و فلزات سنگین مورد ارزیابی و ردیابی قرار می‌گیرد که با توجه به عدم وجود این ترکیبات مضر، از طرف جهادکشاورزی و اداره استاندارد کد محصول سالم و پروانه کاربرد نشان استاندارد برای سه سال به این محصول تعلق گرفته است.

به گزارش ایسنا، فناوری تولید گیاهان سالم و عاری از هرگونه آلاینده‌های شیمیایی خطرناک مانند سموم آفت‌کش، کودهای شیمیایی، نیترات و فلزات سنگین مقوله مهمی است که در امر تولید محصولات کشاورزی به‌ویژه محصولاتی که مصرف تازه خوری دارند. همچنین گیاهان دارویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امروزه به روشنی نشان داده شده است که باقی‌مانده بسیاری از این ترکیبات شیمیایی در محصولات کشاورزی می‌تواند عامل مهمی در ایجاد بیماری‌های خطرناک مانند سرطان، مشکلات دستگاه گوارشی، بد شکلی جنین در زنان باردار، سوء هاضمه باشد.

تولید محصولات کشاورزی سالم و استاندارد علاوه بر تضمین رعایت حد مجاز آلاینده‌ها برای مصرف‌کننده می‌تواند ارزش‌افزوده بالایی را نیز به ویژه در بازار رقابتی تولید گیاهان دارویی داشته باشد. افزون بر آن کسب استانداردهای مناسب در تولید محصولات کشاورزی با توجه به پتانسیل کشورمان در تنوع گونه‌های گیاهان دارویی می‌تواند با ایجاد مزیت نسبی در صادرات، ارزآوری خوبی را برای تولیدکنندگان و بازرگانان در این حوزه به همراه داشته باشد.

http://www.isna.ir/news
به گزارش خبرگزاری ایرنا
وزیر علوم: ایران از نظر شتاب رشد علمی جزو 2 کشور نخست جهان است

وزیر علوم: ایران از نظر شتاب رشد علمی جزو 2 کشور نخست جهان است

به گزارش ایرنا، محمد فرهادی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران زنجان افزود: هم اکنون سهم ایران در تولید مقالات پر استناد جهان 2.2 درصد است در حالیکه سهم آن از تولید علم دنیا به 1.8 درصد می رسد.
وی یادآورشد: ایران در تولید مقالات کیفی جهان رتبه 16 را به خود اختصاص داده است و این مسیر را با شتاب بالایی طی می کند.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری، به اصلاح آئین نامه ارتقای اساتید کشور اشاره کرد و گفت: پیش از این اساتید علاوه بر فعالیت های آموزشی و امور جاری می توانستند امتیاز ارتقای سطح را با انتشار مقاله در نشریات بین المللی ثبت کنند.
فرهادی اظهارکرد: در آیین نامه جدید علاوه بر انتشار مقالات در نشریات و مجله های معتبر بین المللی چاپ و تالیف کتاب، ارتباط با صنعت، تولید پژوهش های کیفی و فناورانه، ارتباط نزدیک با صنعت، راه اندازی شرکت های دانش بنیان و تولید محصول از فرصت های کسب امتیاز محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، وی تاکید کرد: انتشار مقاله های کیفی باید نقشی در تولید فناوری و حرکت در مرزهای دانش داشته باشد و همین موضوع مدنظر برنامه های توسعه ای آموزش عالی کشور قرار گرفته است.
محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای حضور در جلسه شورای دانشگاه زنجان، شرکت در مراسم تودیع و معارفه رئیسان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و دیدار با برگزیدگان نمایندگان تشکل های دانشجویی، انجمن های علمی و کانون های دانشگاه زنجان به زنجان سفر کرده است.

http://www.irna.ir
به گزارش خبرگزاری دانشجو
تجلیل از جانباز دفاع مقدس توسط مسئولان دانشگاه زنجان

تجلیل از جانباز دفاع مقدس توسط مسئولان دانشگاه زنجان

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علی سپهری، مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان بیان داشت: مسئولان و برخی از اعضای ستاد شاهد دانشگاه زنجان با نادر سعیدی، یکی از اسوه های مقاومت جانباز ۶۰ درصد دیدار کردند.

 سپهری افزود: این جانباز در سال ۱۳۶۱ در عملیات خیبر در منطقه جزیره مجنون از ناحیه مجروحیت کامل یک چشم و سمت راست بدن مجروح شد.

 وی ادامه داد: این برنامه در قالب دیدار با اسوه های مقاومت، جانبازان ۶۰ ، ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس با حضور معاونین، مدیران دانشگاه و همچنین مسئولین بنیاد شهید و امورایثارگران استان انجام گرفت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان در پایان گفت: برنامه هدیه و لوح تقدیری از طرف دکتر جمشیدی توسط دکتر نجفیان به آقای سعیدی اهدا و از ایثارگری های ایشان و زحمات خانواده محترمشان تقدیر و تشکر نمودند.

 http://www.snn.ir
به گزارش خبرگزاری ایسنا
رئیس دانشگاه زنجان عنوان کرد نمره 20 دانشگاه زنجان در زمینه اجرای پروژه‌های دانشگاهی

رئیس دانشگاه زنجان عنوان کرد

نمره 20 دانشگاه زنجان در زمینه اجرای پروژه‌های دانشگاهی

رئیس دانشگاه زنجان گفت: طی بازدیدی که مسئولان از دانشگاه زنجان داشتند، این دانشگاه در اجرای پروژه‌های دانشگاهی نمره 20 را از مسؤولان دریافت کرده است.

خلیل جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه زنجان از دانشگاه‌های پیشرو در اجرای پروژه‌های ملی است و این ارزیابی با توجه به زمان آخرین تخصیص اعتبار در تیرماه سال گذشته بوده است.

وی تصریح کرد: در ماه‌های گذشته برخی از مسئولان از دانشگاه زنجان بازدید کردند که در اجرای پروژه‌های دانشگاهی نمره 20 را از مسئولان دریافت کرده است. دانشگاه زنجان در زمره نادرترین دانشگاه‌های کشور بوده که 50 درصد از پروژه‌ها را با توجه به اعتبار داده شده در تیر سال 94 انجام داده است.

جمشیدی خاطرنشان کرد: پارک‌های علم و فناوری در دیگر مناطق کشور به صورت معمول در مجاورت دانشگاه‌ها احداث می‌شود که از آن جمله می‌توان به تجربه موفق احداث این پارک در استان اصفهان اشاره کرد. همچنین از دو سال گذشته دانشگاه زنجان در ارتباط با احداث پارک علم و فناوری اعلام آمادگی کرده است و حتی در این بین 30 هکتار نیز زمین و ساختمان موقت پیشنهاد شده است.

http://www.isna.ir/news/
به گزارش خبرگزاری دانشجو
اردوی تشکیلاتی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در مشهد برگزار می‌شود

 

 

 

 

 

اردوی تشکیلاتی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در مشهد برگزار می‌شود

 محسن اسدی، مسئول واحد تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، از برگزاری اردوی تشکیلاتی این تشکل دانشجویی خبر داد و گفت: این اردوی تشکیلاتی در مشهد مقدس و با حضور جمعی از فعالین این مجموعه دانشجویی برگزار خواهد شد.

 وی افزود: در این اردو، علاوه بر زیارت اعضا از بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، چند برنامه سخنرانی و کارگاه های تشکیلاتی نیز مدنظر قرار گرفته است.

 مسئول واحد تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان افزود: نفس زیارت بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) و حضور در شهر ایشان بسیار روحیه بخش و موجب تقویت ارتباط تشکیلاتی اعضا خواهد شد؛ کمااینکه در تلاش هستیم از حضور در مشهد برای نزدیکی هر چه بیشتر اعضا نیز بهره ببریم.

 این فعال دانشجویی تصریح کرد: حرکت اعضا به همراه اردوی سالیانه دانشگاه زنجان صورت خواهد پذیرفت و در مشهد مقدس ویژه برنامه هایی برای اعضای جامعه اسلامی دانشجویان برگزار خواهد شد.

 اسدی اضافه کرد: حرکت دانشجویان روز ۱۳ بهمن به سمت مشهد مقدس خواهد بود و ۱۶ بهمن نیز روز اتمام اردو و بازگشت به سمت زنجان است.

http://www.snn.ir